יוזמה חדשה באשדוד נגד הכפייה הדתית

פרטים באתר "חופש" הנאבק בכפייה הדתית http://www.hofesh.org.il/t/mishmarot_shabat.html

תמנע גם מהמואזין ןמפעמוני הכנסיה לצלצל? ביפו י-ם נצרת לוד רמלה...

מלחמה זו בדת נוצרה כדי להחזיק את בני הזוג מלר בנישואים

ולא משנה להם שבנם יהיה הקורבן ושציבור שלם עלול לסבול מהעיוותים והסילופים והשקרים שמופצים שם על ידי אנשים שאין להם טיפת הבנה בגמרא ותורה. אבל העיקר שתהיה לנישואיהם אחיזה כל שהיא או מכנה משותף - השנאה לחרדים. אז סליחה שאיני מתיחסת ברצינות למה שכתוב באתר הזה.

קראתי את הלינק ולהלן תגובתי...

דבר ראשון: רק לשוטר או פקח יש זכות לדרוש פרטים מאזרח. ומכיון שלא קרתה תאונה, אין עילה להחלפת פרטים. בקיצור.. אין לאנטי דתיים סמכות לדרוש פרטים מהנהג, ואני ממליץ לו להראות להם אצבע משולשת (מה שנקרא "תנועה מזרחית מגונה"). ודבר שני: מעניין אותי איך בדיוק הם "יעצרו את הרכב" הנוסע בכביש... האם ע"י חסימת דרכו ע"י מספר אנשים? חסימת הכביש ברכב אחר? בכל מקרה, הפרעה לנסיעה וחסימת הכביש הינן עבירות על חוקי התנועה. אני הייתי ממליץ לנהג הרכב להגיש תלונה במשטרה נגד שונאי הדת על הפרעת התנועה בכביש. אולי הקנס שיחטפו יצנן במעט את שנאתם. ואם כבר... אולי כדאי להגיש תלונה במשטרה נגד כותב הלינק באשמת הסתה לעבירה על החוק. מצד שלישי... במקום להתעסק עם תלונות במשטרה, אולי כדאי למשמרות השבת לאייש את הרכבים שלהם בגברתנים חוזרים-בתשובה (רצוי עם עבר פלילי). נראה את שונאי הדת עוצרים אותם...

השתגעת? קריאת המואזין (בארבע וחצי בבוקר!!) ופעמוני הכנסיה הן מנגינות עריבות לאוזן.

רק הרמקולים של ערב שבת הן מטרד רעש בלתי נסבל.

שמאלננו מקילים שמדובר במוסלמים ומקצינים שמדובר היהודים

אולי משמרות השבת יקליטו את ההודעה במנגינת מואזין, ואז שונאי הדת יהיו מבסוטים?

ועל ספר הספרים נרשום הברית הישנה (במקום התנ"ך/ירחם השם) והם יקראו בשקיקה

יוזמה חדשה באשדוד נגד הכפייה הדתית

פרטים באתר "חופש" הנאבק בכפייה הדתית http://www.hofesh.org.il/t/mishmarot_shabat.html

את מי מעניין בכלל מה צועקים שם ברמקול ?

יש חוק (מאוד מוצדק לדעתי) במדינה נגד הפעלת רמקול מרכב נוסע, פרט לשירותי חירום. על אחת כמה וכמה זה מרגיז, כשזה בשעות שמקובלות כשעות מנוחה - יום שישי בצהריים. אני ושכני פעם התעמתנו עם אלטע זאכן ערבי על אותו דבר בדיוק. (וזה כדי להוכיח שהדבר לא נובע מ"שמאלנות" אלא סתם מרצון לאיכות חיים נורמלית)

על משל פעמוני הכנסיות שמעתם ? "מסורתיים"...

הנה סיפור יהודי ששמעתי פעם. שאל פעם כומר נוצרי את אחד מחכמי היהדות, מדוע ליהודים אין פעמונים כדי לקרוא לתפילה, כמו בכנסיות. לקח אותו היהודי לשוק הדגים. הראה לו כמה מוכרי דגים שצועקים ומכריזים בקול על סחורתם. התקרבו לדוכניהם, וראו שהדגים שם מסריחים. הלכו משם הלאה, וראו מוכרים שעומדים בשקט בצד הדוכן. התקרבו אליהם וראו דגים טריים ויפים. בסיפור, הכומר הנוצרי הבין את הנמשל. ואתם ?

מלחמה זו בדת נוצרה כדי להחזיק את בני הזוג מלר בנישואים

ולא משנה להם שבנם יהיה הקורבן ושציבור שלם עלול לסבול מהעיוותים והסילופים והשקרים שמופצים שם על ידי אנשים שאין להם טיפת הבנה בגמרא ותורה. אבל העיקר שתהיה לנישואיהם אחיזה כל שהיא או מכנה משותף - השנאה לחרדים. אז סליחה שאיני מתיחסת ברצינות למה שכתוב באתר הזה.

מה לעשות. ויש כאלה שחזרו בתשובה כדי להתנחם על כשלון נישואיהם.

קראתי את הלינק ולהלן תגובתי...

דבר ראשון: רק לשוטר או פקח יש זכות לדרוש פרטים מאזרח. ומכיון שלא קרתה תאונה, אין עילה להחלפת פרטים. בקיצור.. אין לאנטי דתיים סמכות לדרוש פרטים מהנהג, ואני ממליץ לו להראות להם אצבע משולשת (מה שנקרא "תנועה מזרחית מגונה"). ודבר שני: מעניין אותי איך בדיוק הם "יעצרו את הרכב" הנוסע בכביש... האם ע"י חסימת דרכו ע"י מספר אנשים? חסימת הכביש ברכב אחר? בכל מקרה, הפרעה לנסיעה וחסימת הכביש הינן עבירות על חוקי התנועה. אני הייתי ממליץ לנהג הרכב להגיש תלונה במשטרה נגד שונאי הדת על הפרעת התנועה בכביש. אולי הקנס שיחטפו יצנן במעט את שנאתם. ואם כבר... אולי כדאי להגיש תלונה במשטרה נגד כותב הלינק באשמת הסתה לעבירה על החוק. מצד שלישי... במקום להתעסק עם תלונות במשטרה, אולי כדאי למשמרות השבת לאייש את הרכבים שלהם בגברתנים חוזרים-בתשובה (רצוי עם עבר פלילי). נראה את שונאי הדת עוצרים אותם...

הפעלת הרמקול היא עבירה, לידיעתך.

אמנם לא פלילית אלא אזרחית, אבל כזו היא גם חסימת הכביש ברכב אחר. וחוץ מזה, למה אתה חושב שמישהו יתרגש מחוזרים בתשובה בעלי עבר פלילי ? הרי מיום שחזרו בתשובה הם לא מרימים יד על יהודי ! מה לא ? כל כך הרבה שנים מנסה הרב ONE ללמדנו שכל העבריינים הם חילונים, ובהודעה אחת אתה מנסה לסתור את כל תורתו ?

על משל פעמוני הכנסיות שמעתם ? "מסורתיים"...

הנה סיפור יהודי ששמעתי פעם. שאל פעם כומר נוצרי את אחד מחכמי היהדות, מדוע ליהודים אין פעמונים כדי לקרוא לתפילה, כמו בכנסיות. לקח אותו היהודי לשוק הדגים. הראה לו כמה מוכרי דגים שצועקים ומכריזים בקול על סחורתם. התקרבו לדוכניהם, וראו שהדגים שם מסריחים. הלכו משם הלאה, וראו מוכרים שעומדים בשקט בצד הדוכן. התקרבו אליהם וראו דגים טריים ויפים. בסיפור, הכומר הנוצרי הבין את הנמשל. ואתם ?

אני רואה שפספסת את הפואנטה של הדיון...

לא היה דיון האם הודעות ברמקול נחוצות לקיום השבת או לא. הדיון היה מדוע רעש של רמקול במכונית מטריף אנשים מסוימים, ואילו פעמוני כנסיות או רמקולי מסגדים אינם מטרידים אותם. ויפה שאתה מכיר סיפורים יהודיים. יש בך "ניצוץ", אז יש עוד תקווה שתחזור בתשובה שלמה...

הפעלת הרמקול היא עבירה, לידיעתך.

אמנם לא פלילית אלא אזרחית, אבל כזו היא גם חסימת הכביש ברכב אחר. וחוץ מזה, למה אתה חושב שמישהו יתרגש מחוזרים בתשובה בעלי עבר פלילי ? הרי מיום שחזרו בתשובה הם לא מרימים יד על יהודי ! מה לא ? כל כך הרבה שנים מנסה הרב ONE ללמדנו שכל העבריינים הם חילונים, ובהודעה אחת אתה מנסה לסתור את כל תורתו ?

אם הפעלת הרמקולים היא עבירה...

יתכבדו שונאי הדת ויביאו שוטר למקום. בכל מקרה, הנהג לא חייב למסור להם שום פרט מזהה. לגבי הבריונים שחזרו בתשובה.. אני לא דן בתיאוריות שהביא מישהו אחר לפורום. אני רק תוהה מה יקרה אם שונאי הדת ינסו להפריע לכמה אקס-עבריינים לקיים את שליחותם.

אני רואה שפספסת את הפואנטה של הדיון...

לא היה דיון האם הודעות ברמקול נחוצות לקיום השבת או לא. הדיון היה מדוע רעש של רמקול במכונית מטריף אנשים מסוימים, ואילו פעמוני כנסיות או רמקולי מסגדים אינם מטרידים אותם. ויפה שאתה מכיר סיפורים יהודיים. יש בך "ניצוץ", אז יש עוד תקווה שתחזור בתשובה שלמה...

על מה אתה מדבר ? באשדוד אין כנסיות או מסגדים.

במקומות שיש, זו בעיה של הרשות המקומית שם (ולרוב, הקריאות לפי רצון התושבים). האזרח ברוב הישובים היהודיים בארץ נתקל במטרד של רמקולים מעל מכוניות (ולא משנה בדיוק מה הם מוכרים, אם כי בצהרי שישי זה מטריד יותר) הרבה יותר מאשר בקולות המואזין.זה מה שמטריד אותו, ובזה הוא נלחם. את הסיפור הבאתי כדי להראות כמה היהדות הכוחנית של המחזירים בתשובה, שצומחת פה בארץ, שונה מהיהדות האמיתית לפי המקורות. (שלדעתי, היא גם לא משהו...)
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר