כלומר אתה מסכים עם ההשוואה של הדת לטאליבן?

הפרדה בין גברים לנשים היא האחראית לכל האסונות? הרי מה גילה אמרה פה? שהפרדה בין גברים לנשים בדת היא הגורמת לקיצוניות כמו הטאליבנים אבל הנה - הבאתי לה דוגמא איך אדם שחי על פי ערכי מוסר חילונים הביא יותר צרות לכל העולם וליהודים בפרט מה שלא הצליחו הטאליבנים לעשות. מה לא במקום פה?

מתלבטת...האם את עושה את עצמך ומשקרת ביודעין? או שמא פשוט אינך מבינה את הכתוב. מוכנה להביא קישור בו טענתי שההפרדה היא מקור הצרות???

לא נמאס לך לעוות דברים????

כלומר את משווה את היטלר לחילוניים!

את הכנסת את היטלר לדיון...(מתוך הרגל כנראה) והשואת את אורח חייו לאורח חיי החילוניים (חייך)... וקישרת זאת לשואה

מתי השואתי את החרדים לרוצחים??? די עם השקרים - לא נמאס לך?

בוקר טוב

מהבוקר את אוהבת להתווכח?!

אדרבה תעזרי להתגבר על המכשול, בכל מקרה את מדברת על הפרדת הדתיים ולא הדת מהמדינה.

הפרדת הדת - כדי שהכפיה תופסק!

ואינני אנטי דתית....נהפוך הוא!

בוקר טוב

מהבוקר את אוהבת להתווכח?!

בוקר אור!

אתה בטח קפצת לקפה....:)

החילונים הינם יהודים והיטלר הוא הרבה יותר גרוע מסתם רוצח ואין שום מקום להשואה...

ויותר מכובד להפסיק לנסות להצטדק.

GWEIL , הסבר קטן

ישנם אלה הגוררים את היטלר או להבדיל, את השואה לויכוח כשאין להם בעצם מה לאמר. (חלק מתרבות הפורום) לדעתי זה ביזוי וזילות הנושא.

אגב גילי. את מוזמנת לנסוע גם ב"קו הכשר למהדרין הזה" (רחמנא ליצלן) ואין לי ספק כי את כאשת...

נימוסין תעלי בדלת המיועדת לנשים ותשבי איתן. וכי מה יש לך לחפש בין גברים עבדקנים לבושי שחורים.

תודה על ההזמנה

תן לי כמה דקות לארוז.... אני עוד עלולה להתנחל באחת התחנות

הפרדת הדת - כדי שהכפיה תופסק!

ואינני אנטי דתית....נהפוך הוא!

בוקר טוב גילה, אני עובר על הדואר מאתמול, והספקתי כבר להצטער, אבל תיכף נצא מזה.

לעניין עצמו

לא שמים לב אבל במדינתנו הקטנטונת יש יותר כפיה אנטי דתית מאשר כפיה דתית. אין לי בעיה עם הפרדת הדת, אבל צריך לשים לב שהפרדה איננה הכנסת הדתיים לגיטאות. באשר אלייך אני משוכנע שאינך אנטי דתית, ורצונך להבין ראוי לההערכה.

תודה על ההזמנה

תן לי כמה דקות לארוז.... אני עוד עלולה להתנחל באחת התחנות

נחמד. הומור זה טוב!

אגד לא הסכימו ! אגד התכופפו לחרם של החרדים שגייסו הסעות פרטיות במקום אוטובוסים וגרמו לאגד הפסד כספי.

סליחה אבל מי אמר שאנחנו חייבים לנסוע באגד?

מי אמר שאנחנו חייבים לנסוע בתחבורה שלא מוכנה להתחשב ברגשותינו? למה אני צריכה לעמוד בדוחק בתור לאוטובוס ביחד עם גברים כשלא לי ולא להם המצב נוח? ואפרופו חרם..... אני זוכרת שמישהו פה קרא לחרם על מוצרי בד"צ... צביעות טיפוסית

לעניין עצמו

לא שמים לב אבל במדינתנו הקטנטונת יש יותר כפיה אנטי דתית מאשר כפיה דתית. אין לי בעיה עם הפרדת הדת, אבל צריך לשים לב שהפרדה איננה הכנסת הדתיים לגיטאות. באשר אלייך אני משוכנע שאינך אנטי דתית, ורצונך להבין ראוי לההערכה.

מהי כפיה אנטי דתית?

איסור על תחבורה ציבורית בשבת ובחגים? איסור על פתיחת חנויות ? תמהני הגיטו לא נוצר ע"י החילוניים - נהפוך הוא (הפגנות השבת בירושלים....זוכר?) השתלטות על שכונות - הפיכתן לחרדיות ומירור חיהם של השרידים החילוניים...דוגמא הקרובה אלי? שכונת מקור ברוך בירושלים...(אפשר היה לשאול את גנדי ז"ל)

תלוי אם אתה היחיד או חלק מקבוצה רחבה של חילונים. אם אתה היחיד - תיאלץ ללכת לפי הרוב.

כאן נכנס העניין של הדמוקרטיה

מכיוון שאנו חיים במדינה ששואפת להיות דמוקרטית (למרות שלמעשה אנחנו לא) אז הרוב אמנם קובע, ולפי דעתו פוסקים, אבל כל עוד זה לא פוגע בזכויותיו של המיעוט. לדוגמא, נניח שבמקום מסויים בארצנו חיים סקוטים. הבנים, כמו הבנות של העדה הסקוטית לובשים חצאית (קילט) ולדעתם זו פגיעה חמורה בכבוד שלהם אם מישהו מסתובב לידם במכנסיים. תסכים איתי שזה טפשי לחייב כל מי שמגיע לאזור שלהם (בטעות או לאו) להסתובב בחצאית. כנ"ל לגבי הלבוש ברחוב החרדי. כל עוד אני מסתובב ברחוב, ולא נכנס לשום מקום פרטי, זכותי ללבוש מה שאני חפץ. ואותו דבר תקף בנסיעה באגד בגלל שזו חברה ממשלתית ולא עסק פרטי. אם זו הייתה תקנה מקיפה, בה הנשים עולות מאחור והגברים מתמיד, אז לא יכולתי להתלונן על אפליה. אבל מכיוון שמדובר בקו אחד יחיד, בו אפשר לעלות מאחור, אי אפשר למנוע ממני לעשות זאת. אם אני ארצה להיות נחמד ולהתחשב ברגשותיהם של החרדים, זה כבר עסקי שלי בלבד. כמובן שהכל עניין תאורטי, וברור שהקו הזה יישאר בסופו של דבר כמו שהוא בלי שינוי. מקווה שהבנת איפה הבעיה פה בדיוק :) שלך,

ראיתם את הכתבה בוואלה חדשות הבוקר בנוגע לאגד???

על מנת להשפיע צריך גם לעשות מעשים. אז בתור מעשה ראשון אולי כדאי לשלוח את התגובות שלכם גם לגורמים הבאים. אגד: http://www.egged.co.il/egged/contact/index.asp וגם לכמה מפלגות שמתימרות ליצג אותנו בנידון: מפלגת שינוי: http://www.shinui.org.il/ מרצ: http://www.meretz.org.il/

תודה לאור שהגנה על דעותנו!! אבל אתם חייבים לקרוא את התגובה המגוכחת שקיבלתי ממפלגת שינוי

כתבתי למפלגת שינוי מה הם מתכוונים לעשות בנושא והתשובה שקיבלתי מח"כ פריצקי (או מי מטעמו) היתה: קיבלתי את מכתבך ואני רוצה לשאול אותך - האם את עושה משהו חוץ מלכתוב אלינו האם כתבת אי פעם מכתב למערכת כדי להוציא את הציבור החילוני מאדישותו האם השתתפת אי פעם בתוכנית רדיו בה התרעת נגד מחדל או מעשה חרדי האם ארגנת הפגנה או השתתפת בה האם נטלת חלק בחרם צרכנים חילוני את כל הדברים הללו ויותר אנחנו עושים ומוכנים לעשות עוד בברכה ח"כ יוסי פריצקי עניתי לו כמובן שבשביל לעשות את כל הדברים הללו בחרתי בו, אם הייתי מסוגלת ובעלת הכישורים לבצע את כל אלו הייתי בעצמי רצה לפוליטיקה!!!!, אבל לצערי אני לא בעלת אופי זה ואני מצטערת עוד יותר שאני לא רואה אותו עושה את כל הדברים הללו..... פוליטיקאים...... מה אפשר לצפות?!
עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר