דמגוג ושקרן !

מה פתאום שאני אוכל ג'וקים, לטאות צפרדעים ? מה השתגעתי ?

קןלמוס, נראה שהתחלת לקבל אלדסהיימר, אתה שוכח מה שכתבת רק לפני זמן קצר באשכול אחר בפורום

"ביום-הכפורים שעבר ביליתי בכנסיה. ביום-הכפורים הזה סעדתי את נפשי בקופת-שרצים שכללה צדפים, שרימפס ועוד מיני חיות שונות ומשונות"

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

טומטו.

אתה באמת חושב שהאיש בשכלו מדבר?

הוא סנילי או עושה את עצמו.

הוא טען שאני אמרתי שהתפללתי עם פרופסור סרג' הרוש בבית כנסת בפריז.

והשמיץ אותי עם זה עשרות פעמים לחצתי אותו שיראה לי איפה כתבתי זאת. הוא התחמק, ואז הגיוני בדק בהיסטוריה והביא את הקטע, שאני כתבתי,  ובו כתוב, שאני יודע ממקור חיצוני שהוא ביקר מבקר מידי פעם בבית כנסת.

מאחר וראה כי כלתה אליו הרעה, אז אמש שינה את אשר אמר, והביא את הקטע שאני כתבתי.

כך היה עם פתרון תרגיל בחשמל הצגתי את הפתרון, כל הזמן אמר לא נכון, לאחר כמה ימים לקח את הפתרון שלי והציג אותו.

ביקשתי שיתנצל עד היום אין.

אגב הפוסל במומו פוסל.

כל מי שאומר לחברו שקרן הרי הוא בעצמו שקרן.

ויפה הוכחת אותו על אכילת השרצים ביום כיפור.

דמגוג ושקרן !

מה פתאום שאני אוכל ג'וקים, לטאות צפרדעים ? מה השתגעתי ?

קןלמוס, נראה שהתחלת לקבל אלדסהיימר, אתה שוכח מה שכתבת רק לפני זמן קצר באשכול אחר בפורום

"ביום-הכפורים שעבר ביליתי בכנסיה. ביום-הכפורים הזה סעדתי את נפשי בקופת-שרצים שכללה צדפים, שרימפס ועוד מיני חיות שונות ומשונות"

נו, טמבל שכמוך, מה הקשר בין שרימפס וצדפים לחיות שהטמבל השני הזכיר ?

זה כמו שתספר לי שאתה אוכל פרה ואני אגיד לך שאתה אוכל חזיר.

קשה להחליט מי משניכם יותר טמבל. התחרות לא פשוטה.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

טוב

אז אתה לא יודע להבדיל בין בעלי חיים זו עוד אחת מחוסר הידיעה שלך.

לאכול בהמה זה אכזרי ולא מוסרי, ולא משנה אם זה פרה חזיר סוס או חתול.

והשפל מכולם זה אכילת ג'וקים מטוגנים צדפות חיות מטוגנות, או לטאות.

בכולם אתה רוצח בעלי חיים.

אכן מחקר ההילה הוא מעניין שמגלה דברים חדשים על התפילין כאשר ניתן לבדוק ולמדוד בכלים נגישים את השפעת התפילין על האדם שמניח אותם, מעניין שבתפילין שהיו פסולות אך חיצונית נראות אותו דבר כמו תפילין כשרות, לא הופיעה ההילה.

אבל לא מוכרים תפילין עם המצלמה, ותפילין תוצרת סין את מבינה בעצמך שאינן כשרות, הן עשויות מפלסטיק ומיועדות לתירגול וחינוך ילדים, אבל לא לקיום המצוה.

טומטו, אז מה דעתך על המקרה הזה ? שלא היה בסין, אלא כאן בארץ הקודש ? :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4556173,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4556173,00.html

שבן אדם שרצה לקיים את המצווה יום יום באהבת השם, ובעצם אהבתו להשם יתברך וקיום המצווה נמנע ממנו ?

ולך תדע כמה מהתפילין שבשימוש הן פסולות באותו אופן ? שהרי לא פותחים תפילין ולא בודקים אותן, פשוט מאמינים ומניחים שהן בסדרemo_41.png

אז אולי באמת כדאי כבר למכור תפילין עם ערכת מצלמת ההילה, לצורך ביקורת, ואם אין הילה או שצבעה עכור (רוחניות ירודה), אז לא לקנות את התפילין האלה ואולי להתלונן במשטרהemo_08.png

מה אתה אומר ?

אריאלה יש לך טעות בכל העניין, יהודי ששומר תורה ומצוות באמת (לא חפיף) לא קונה תפילין ממקור לא ידוע, אלא הולך בעצמו לסופר, בוחר ובודק את הפרשיות שיוכנסו בתפילין, ובודק את התפילין שלו מידי כמה שנים, כי לא צריך לחכות למקרה כזה קיצוני, גם בתפילין כשרות הפרשיות יכולות להפסל מלחות או אם נחשפו לחום קיצוני, לדוגמא הושארו במכונית בשמש, הניסים והנפלאות הללו כמו בסיפור ההוא, קורים לאנשים שהיהדות אצלם היא חפיף, ולא דרך חיים, חובשים כיפה ממוזערת בגודל גרוש רק כדי לצאת בקושי ידי חובה, אז זה לא פלא שגם קורים להם כל מיני מכשולים בתפילין ובעוד תחומים. 

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

אריאלה, כידוע לך אני לא מומחה גדול בנושאים שכאלה, אבל ניתן לנתח את הנושא בצורה מדעית. מבחינה אמפירית עושה הרושם שתפילין זה לא דבר חשוב כל-כך. 

למה אני מתכוון ?

נניח שהתפילין פסולות, חלילה. זה לא אסון גדול, שכידוע אלוהים הוא רחום וחנון והוא בכלל לא כועס אם הדבר נעשה בתום לב.

הדבר שנה לחלוטין כאשר מדובר במזוזה. מזוזה פסולה זה מתכון בטוח לאסון. שהרי אנחנו יודעים מן הנסיון שמזוזה פסולה זה דבר שלא ייסלח ואלוהים מטיל אסונות במי שמזלזל בו ומתקין מזוזה פסולה בביתו, אפילו אם הדבר נעשה בתום לב.

מסקנה: אפשר להסתדר עם תפילין זולות, אפילו מזויפות, או בלי להניח תפילין בכלל. אבל כאשר מדובר במזוזה - זה כבר ענין רציני שיש להקפיד ולהזהר בו.

אגב, אריאלה, האם את מניחה תפילין ? את יודעת שהדבר שנוי במחלוקת. יש רבנים שתומכים בעניין ויש כאלו שמתנגדים.

אגב, אריאלה, האם את מניחה תפילין ? את יודעת שהדבר שנוי במחלוקת. יש רבנים שתומכים בעניין ויש כאלו שמתנגדים.

עוד לא הנחתי תפילין, אבל מאד יכול להיות שזה עוד יגיע, כי אני כל הזמן מתחזקת. הכל תלוי מההשגחה, הוא יודע הכל והוא מנחה אותי בנתיב ההתחזקות הזה. בכל מקרה, אני אצטרך לשמור את זה בסוד, מפחד מהזרמים האורתודוקסים הקיצוניים שחושבים שאין זכות לאישה לעשות ולחוות את עבודת השם, כמו למשל מצוות הנחת תפילין, שזה אמנם מדרבנן, אבל זה מחזק מאד את הקשר להקדוש ברוך הוא יתברך שמו. ועכשיו גם יש את הפחד מתפילין פגומות, פחד אלוהיםemo_17.png

גם קולמוס ובניו מניחים תפילין..........................................בארון.

עוד לא הנחתי תפילין, אבל מאד יכול להיות שזה עוד יגיע, כי אני כל הזמן מתחזקת. הכל תלוי מההשגחה, הוא יודע הכל והוא מנחה אותי בנתיב ההתחזקות הזה. בכל מקרה, אני אצטרך לשמור את זה בסוד, מפחד מהזרמים האורתודוקסים הקיצוניים שחושבים שאין זכות לאישה לעשות ולחוות את עבודת השם, כמו למשל מצוות הנחת תפילין, שזה אמנם מדרבנן, אבל זה מחזק מאד את הקשר להקדוש ברוך הוא יתברך שמו. ועכשיו גם יש את הפחד מתפילין פגומות, פחד אלוהיםemo_17.png

אני ממליץ לך על תפילין בהמה גסה אשכנזי. את יודעת, אם כבר בהמה גסה, אז עדיף מהמגזר שלך. 

נקרא זאת כך:

אני ממליץ לך על תפילין.

בהמה גסה אשכנזית.

את יודעת, אם כבר, בהמה גסה,

אז עדיף,

מהמגזר שלך. 

נקרא זאת כך:

אני ממליץ לך על תפילין.

בהמה גסה אשכנזית.

את יודעת, אם כבר, בהמה גסה,

אז עדיף,

מהמגזר שלך. 

יהודה, אתה ללא ספק בהמה גסה.

מה עשתה לך אריאלה שתעלוב בה כל-כך ?!

אתה הבהמה.

מי כתב את המשפט הזה אם לא אתה???

אני ממליץ לך על תפילין בהמה גסה אשכנזי. את יודעת, אם כבר בהמה גסה, אז עדיף מהמגזר שלך. 

כבר הזכרתי שהנ"ל מתחיל לקבל אלדסהיימר, הוא שוכח ללא הרף דברים שבעצמו כתב לפני זמן קצר.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר