לא תברחו מהשאלה ---מדוע השואה קרתה?

התשובה כאן...

בפורום היסטוריה,בניהולו של דוקטור חיים קאופמן...

השואה קרתה ,כי אלוהים תמך בנאצים וצווה לרצוח ששה מליונים

תכף תגירו שאלקים רצח ששה מליון יהודים .טיפשים .

אלקים לא מנע את השואה כי לא התפללו אליו מספיק ולא קיימו מצווה בסיסית  מצוות ישוב ארץ ישראל

כאמור,התשובה בפורום היסטוריה,כאן.

התשובה כאן...

בפורום היסטוריה,בניהולו של דוקטור חיים קאופמן...

בס"ד

כבר עניתה על כל שאר שאלות היקום, שזה השאלה האחרונה שנשארה לך? כמו למה העולם עגול? או למה יש לנו שני עיניים? והכי חשוב למה בכלל עם ישראל קיים, למה הוא נוצר? כאשר תענה על השאלות האלו, אז אולי יהיה מקום לדון בשאלה שלך.

בס"ד

כבר עניתה על כל שאר שאלות היקום, שזה השאלה האחרונה שנשארה לך? כמו למה העולם עגול? או למה יש לנו שני עיניים? והכי חשוב למה בכלל עם ישראל קיים, למה הוא נוצר? כאשר תענה על השאלות האלו, אז אולי יהיה מקום לדון בשאלה שלך.

ראשית חכמה, עילג שכמוך, כותבים "ענית".

שנית, למרבית השאלות ששאלת יש תשובות, אלא שממילא לא תרצה לשמוע אותן.

ולבסוף, אל תנסה לסתום פיות. הפורום נועד לדיונים ולא לסתימת פיות.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

השואה הנסיון הגדול באמונה שבכל הדורות, על תקופה זו כבר נכתב בנביאים ומקורות חז"ל שזו תהיה תקופת נסיון הקשה ביותר, שבה תבחן אמונתם של האנשים עד הקצה האחרון, ואף חכמי התלמוד העידו על עצמם שהם לא היו רוצים להיות בתקופה הזו,  על תקופתנו נכתב בסוף ספר דניאל " כִּי-סְתֻמִים וַחֲתֻמִים הַדְּבָרִים, עַד-עֵת קֵץ.  יִתְבָּרְרוּ וְיִתְלַבְּנוּ וְיִצָּרְפוּ, רַבִּים, וְהִרְשִׁיעוּ רְשָׁעִים, וְלֹא יָבִינוּ כָּל-רְשָׁעִים; וְהַמַּשְׂכִּלִים, יָבִינוּ."

אל הרבי מוויז'ניץ רבי חיים מאיר הגר זצ"ל המכונה בעל "האמרי חיים" שהיה בעצמו ניצול שואה, הגיעו שנים מחסידיו לאחר שאיבדו את כל משפחתם ועברו את כל מאורעות השואה, ואמרו לרבי, "יש לנו קושיות רבות וגדולות על בורא עולם" ענה להם הרבי, את הנהגות אלוקים אתם רוצים להבין? "אם היה אלוקים אחד כזה שאפשר להבין את הנהגותיו ומעשיו בהגיון ובשכל אנושי, לאלוקים כזה אני לא הייתי סוגד

מנהל הפורום
1000+

השואה הנסיון הגדול באמונה שבכל הדורות, על תקופה זו כבר נכתב בנביאים ומקורות חז"ל שזו תהיה תקופת נסיון הקשה ביותר, שבה תבחן אמונתם של האנשים עד הקצה האחרון, ואף חכמי התלמוד העידו על עצמם שהם לא היו רוצים להיות בתקופה הזו,  על תקופתנו נכתב בסוף ספר דניאל " כִּי-סְתֻמִים וַחֲתֻמִים הַדְּבָרִים, עַד-עֵת קֵץ.  יִתְבָּרְרוּ וְיִתְלַבְּנוּ וְיִצָּרְפוּ, רַבִּים, וְהִרְשִׁיעוּ רְשָׁעִים, וְלֹא יָבִינוּ כָּל-רְשָׁעִים; וְהַמַּשְׂכִּלִים, יָבִינוּ."

אל הרבי מוויז'ניץ רבי חיים מאיר הגר זצ"ל המכונה בעל "האמרי חיים" שהיה בעצמו ניצול שואה, הגיעו שנים מחסידיו לאחר שאיבדו את כל משפחתם ועברו את כל מאורעות השואה, ואמרו לרבי, "יש לנו קושיות רבות וגדולות על בורא עולם" ענה להם הרבי, את הנהגות אלוקים אתם רוצים להבין? "אם היה אלוקים אחד כזה שאפשר להבין את הנהגותיו ומעשיו בהגיון ובשכל אנושי, לאלוקים כזה אני לא הייתי סוגד

יופי טופי של סיפור. תספר את זה לאלפי התינוקות שנחנקו בתאי הגזים.

ואילו הרב וויז'ניץ היה עומד לידי, הייתי נותן לא סטירה מצלצלת ומסביר לו שאולי הוא מספיק טיפש בכדי לסגוד לאל שרוצח מליונים, אבל אני עם יהווה של היהודים גמרתי.

עבורי אלוהים מת ונקבר באושוויץ.

ואילו הרב וויז'ניץ היה עומד לידי, הייתי נותן לא סטירה מצלצלת ומסביר לו שאולי הוא מספיק טיפש בכדי לסגוד לאל שרוצח מליונים, אבל אני עם יהווה של היהודים גמרתי.

אילו היית מכיר באמת את אותו הרבי ופועלו, לא היית מעיז להרים עליו יד.

ולגופו של עניין, אתה יכול לכעוס למחות להתריס ולקלל, אבל לא תוכל להכחיש את מציאות אלוקים שכתב מפורשות בתורה בצורה מוייקת את העתיד להתרחש אם עם ישראל יעזוב את דרך התורה, כפי שהיה מצב רוב יהדות אירופה ערב השואה, השואה איננה הכחשה לקיום אלוקים, אלא הוכחה אולטימטיבית לקיומו.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

אילו היית מכיר באמת את אותו הרבי ופועלו, לא היית מעיז להרים עליו יד.

ולגופו של עניין, אתה יכול לכעוס למחות להתריס ולקלל, אבל לא תוכל להכחיש את מציאות אלוקים שכתב מפורשות בתורה בצורה מוייקת את העתיד להתרחש אם עם ישראל יעזוב את דרך התורה, כפי שהיה מצב רוב יהדות אירופה ערב השואה, השואה איננה הכחשה לקיום אלוקים, אלא הוכחה אולטימטיבית לקיומו.

בתורה כתובים הרבה ספורי מעשיות. בריאת האשה מצלע האדם, ספורים על נחשים, אתון מדברת ושאר הבלים.

אם אתה חושב שהתורה מוכיחה את קיום האלוהים אתה בבעיה קשה. התורה, יותר מהכל, מוכיחה שהיא אוסף של ספורים שנכתבו בידי אדם וחלקם הועתק מתרבויות אחרות.

בפרט, ספור הבריאה וספור המבול, נכתבו ב"עלילות גלגמש" כאלף שנה לפני כתיבת ספר התורה.

http://he.wikipedia.org/wiki/עלילות_גילגמש

קולמוס. אני רואה בך שונא וצורר יהודים , בדיוק כמו השונא וצורר היהודים בשואה, הוא בטח היה שמח לראות שיש שונאים וצוררים כמוך , והיה מצרף אותך אליו, לעשות את כל מעשי הזוועה כנגד היהודים, אתה חוטא ומחטיא את המטרה, שלשמה נועדת, רק בזכות התלכדות באהבת חינם נזכה כאן לגאלה שלמה, היא מתעכבת בגלל יהודים כמוך, ששונאים את עצמם, ואת אבותם , ואת מקורם, ואת התורה, ואת אלהים, בגלל אנשים כמוך באה עלינו השואה,

הנה לפניך הצירופים שדניאל הנביא מתכוון רבים יצרפו והמשכילים יבינו כפי שגקו ציטט כאן

=שכחו אלהים יהוה אוצר דת ממש=
=שכחו שצלמם מיהוה הבורא דתי=
=שכחו צלם דת יהוה הבורא שמים=
=שכחתם מיד שצלמו יהוה הבורא=
=שכחו צלם יהוה הבורא דתי ממש=
=בא כח יהוה היוצר שלום דת ממש=
=המשיח הוא בכם היוצר שלום דת=
=אוצר דת בכם שלום המשיח יהוה=
=ישראל בכם המשיח המצווה דתו=
=משלמותך רצח היהודים בשואה=
=משלומך רצחת היהודים בשואה=
=שכל מרצח מות היהודים בשואה=
=מיד מתוך יהוה שלם רצח בשואה

השלום המיוחל יבוא מכוחנו ולא מחולשתנו

הדמיון הוא אויב המשלה אותכם שאתם חושבים אמת

בכל מקום, יש מקום, שאין בו מקום, בינהם נימצא אלהים, בצורת כיפה(=הפכים) המהווה אותם מעצם היותו היפוכם

לדעתי, השואה קרתה כי שמנו את ההלכות והתלמוד מעל ספר התורה...

כלומר--עקב זה שיצרנו מספר התורה ---דת.

ספר התורה היה צריך להישאר ספר פילוסופיה בלבד ,ממנו עם ישראל וכל העמים מפיקים לקחי חכמה...

אך לא לעשות מלקחים אנושיים אלה אלוהים,או "תורה" בע"פ מסיני...

כלומר--הקמת ה"תורה" שבע"פ היא מקור אסונו של עם ישראל...

באלוהים נשבעתי שזה נכון...

ואינני בטוח שלגקו יש אומץ להישבע באלוהים שאני טועה,ומטוב לו שלא יעשה כך שחלילה לא ישבע לשקר גדול...

מי שחושב שניתן להבין את התורה כפשוטה,

בוודאי יכול להבין את הפיסיקה התיאורית,

בוודאי יכול להבין את תורת הקוונטים,

ובוודאי יוכל להבין שהעולם נוצר ממיתר.

את האמונה באלוהים,אפשר להבין,את התורה גם,

ואפילו את הקבלה,אבל אם הדתיים כולם מצדיקים את השואה

אינם טובים יותר מהרוצחים,

הקבלה מנוצלת באופן ציני להצדיק כל אסון,רצח פוגרום וכו,

את האמונה באלוהים,אפשר להבין,את התורה גם,

ואפילו את הקבלה,אבל אם הדתיים כולם מצדיקים את השואה

אינם טובים יותר מהרוצחים,

הקבלה מנוצלת באופן ציני להצדיק כל אסון,רצח פוגרום וכו,

אין מצדיקי שואה , ואין בכלל צדק, לא סתם אמרו חז"ל צדק צדק תרדוף, כי הוא בורח ומתחמק ממציאותנו, והוא רק יחסי, אבל יש אמת ועל פיה יש לשפוט, ולא כפי שאתה שופט את הדתיים על פי צדק, ומשווה אותם לרצוחים, זהו שקר, ועלילת שב , אם הגויים היו אומרים זאות על היהודים ההינו אומרים שהם אנטישמים שונאי יהודים, ומשווים אותם לנאצים, אבל מה נעשה שאתה אחד מקרבנו, ואתה יהודי ישראלי עברי, הכורת במו ידיך את הענף שעליו אתה יושב, האם ניתן לך להמשיך לכרות את הענף וליפול או שלפחות ננסה להזהיר אותך, ונמנע ממך לכרות את הענף שהוא היהודי ישראלי עברי,שעליו גם אנו כולנו יושבים, אחרת גם אנו ניפול יחד איתך

השלום המיוחל יבוא מכוחנו ולא מחולשתנו

הדמיון הוא אויב המשלה אותכם שאתם חושבים אמת

בכל מקום, יש מקום, שאין בו מקום, בינהם נימצא אלהים, בצורת כיפה(=הפכים) המהווה אותם מעצם היותו היפוכם

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר