24\7\365, הכוונה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע 365 יום בשנה ממתי שאפשר כבר ללמד את הילד הקטן לברך עד המוות. כייף לכם עם זה ? סבבה לכם, מבחינתי אם אני מתעניינת ביהדות ומחפשת את החיובי הטוב והיפה שביהדות, אז לא זה מה שאני מחפשת, מדובר ברוטינה מייגעת שאינה קשורה כלל לרוחניות, מה פה רוחני לחזור באוזני אלוהים עשרות רבות של אלפי פעמים על טקסטים שחיברו אנשים לפני אלפיים שנה ? ויש בזה לטעמי אפילו קורטוב של ביזוי. ולדעתי הרוטינה הזו במידה רבה אפילו מטמטמת ומשרתת בעיקר מטרה של ליצוק את כולם בתבנית אחידה, בעיקר כדי שיהיו ממושמעים וידכאו את האינדיבידואליות שבהם.

להקשיב לשעורי תורה חשוב ביותר

שלום אריאלה -

הבנתי את דעתך ואת עמדתך... כמו שהבהרת ככה הבנתי. אין לי שום כוונה להתווכח או להתנצח איתך

על מה שכתבת, זאת ראייתך זאת זכותך, אבל... 

ברשותך תרשי לי להסביר לפי הבנתי מהי תפילה ואיך היא שונה (לפי הבנתי) ממה שציירת פה.

אני די בטוח ששמעת על המושג שנקרא כוונה או כוונות בתפילה, אבל מה זה בעצם, ואיך מיישמים

דבר כזה בזמן תפילה?

הרעיון (בקצרה) הוא שהמתפלל/ת, בנוסף לקריאה החוזרת והנישנית של אותה תפילה/ות מכניס/מוסיף דרך המחשבה

שלו את רצונותיו/בקשותיו לאלוהיו, או בשבילך לאינטליגנצית היקום/קיום.

המילים שכתובות בסידור הן בבחינת ׳מפתחות׳ כדי לפתוח צינור כדי להעביר את

המסר/בקשה/רצון---> כוונות במילים שלו, לאלוהים...

אולי זה ישמע לך דבילי מי יודע... אבל, אם את רוצה לנסות זאת תמציאי לך תפילה או מנטרה

לאינטליגנצייה שאת (אולי) מאמינה בה. את התפילה/מנטרה שלך תאמרי בקול ובו בזמן

תוסיפי את הכוונות/רצונות/בקשות שלך דרך תדר המחשבה השקט שלך.

מה שחשוב פה זה הטכניקה ולא למי את מתפללת או איזו תפילה את קוראת...

זאת מהותה של התפילה בקצרה.

שלום אריאלה -

הבנתי את דעתך ואת עמדתך... כמו שהבהרת ככה הבנתי. אין לי שום כוונה להתווכח או להתנצח איתך

על מה שכתבת, זאת ראייתך זאת זכותך, אבל... 

ברשותך תרשי לי להסביר לפי הבנתי מהי תפילה ואיך היא שונה (לפי הבנתי) ממה שציירת פה.

אני די בטוח ששמעת על המושג שנקרא כוונה או כוונות בתפילה, אבל מה זה בעצם, ואיך מיישמים

דבר כזה בזמן תפילה?

הרעיון (בקצרה) הוא שהמתפלל/ת, בנוסף לקריאה החוזרת והנישנית של אותה תפילה/ות מכניס/מוסיף דרך המחשבה

שלו את רצונותיו/בקשותיו לאלוהיו, או בשבילך לאינטליגנצית היקום/קיום.

המילים שכתובות בסידור הן בבחינת ׳מפתחות׳ כדי לפתוח צינור כדי להעביר את

המסר/בקשה/רצון---> כוונות במילים שלו, לאלוהים...

אולי זה ישמע לך דבילי מי יודע... אבל, אם את רוצה לנסות זאת תמציאי לך תפילה או מנטרה

לאינטליגנצייה שאת (אולי) מאמינה בה. את התפילה/מנטרה שלך תאמרי בקול ובו בזמן

תוסיפי את הכוונות/רצונות/בקשות שלך דרך תדר המחשבה השקט שלך.

מה שחשוב פה זה הטכניקה ולא למי את מתפללת או איזו תפילה את קוראת...

זאת מהותה של התפילה בקצרה.

OK, מה שאתה מסביר לי כאן ידוע לי (אני לא בטוחה שכל המתפללים שמעו על זה, אבל זה לא עקרוני).

המילה 'מנטרה' שאתה משתמש בא לקוחה מהטכניקה (גם זו מילה שהשתמשת בה) של ה'מדיטציה'. ולמדיטציה אכן יכולות להיות תוצאות טובות ומועילות ל'מודט', למי שמבצע את המדיטציה. אז אם תפילות ואולי גם קריאת תהילים זה גם סוג של מדיטציה, אז יופי, יכול להיות שיש בזה השפעה טובה על המתפלל, בדומה לזהשפעה הטובה של המדיטציה על מי שעוסק בה.

תודה על ההסבר. גם אם כבר הכרתי אותו, בין כל יתר ההסברים והדברים ששמעתי על אקט ה'תפילה'.

ואגב מה עם למשל "עצרת תפילה וזעקה" בכותל או בקברי צדיקים שמידי פעם דתיים\חרדים מארגנים ? מדיטציה (והסברת לי את הדמיון שבין תפילה ומדיטציה) עושים בנחת רוח ומטרתה בכלל להביא יותר רוגע למי שעוסק בה, אז איך זה מסתדר עם "זעקה", הזעקה שבעצרת שכמוה מתארגנות מדי פעם ? טוב, זו שאלה רטורית, אתה לא באמת צריך לענות. גם כי אני כ"כ מכירה טוב את כל הדברים האלה, שבאמת לא נראה שאפשר לחדש לי.

להקשיב לשעורי תורה חשוב ביותר

אומרים שגם טוב לקרוא ולהקשיב לסיפורי צדיקים ולסיפורי חסידים (שזה בעצם דומה או אותו הדבר). עשיתי את זה, עד שמצאתי יותר מדי פעמים את אותם הסיפורים - כשהם מיוחסים לצדיקים שונים...

מישהו אצל מחברי הסיפורים האלה קצת התבלבל...

ומה לעשות, אני לא כ"כ אוהבת שעובדים עלי ומספרים לי מעשיות מומצאות או מצוצות מהאצבע, אפילו אם המטרה או המסר טובים.

בבקשה המלצות רק מאנשים שבאמת מבינים בזה. 

דיאטה והרבה סקס זו הדרך הכי מוממלצת שאני מכיר.

בקיצור--תזונה דרך המקומות והפתחים הנכונים...

אריאלה אני מקווה שבמתכונים את טובה יותר.

אז כנסי למטבח, בשלי אפי, ומנעי מאיתנו את הבלייך..

היא תבשל אוכל, ואתה זרוק את הזבל. זה תפקידך.

ואולי גם תפרנס את משפחתך בעבודה עם מכונית אשפה. תפקיד זיכרי מובהק.

לתופף על פח - תענוג.

בראשית ג כ. ולאדם לא מצא עזר כנגדו. חז"ל אמרו זכה עזר, לא זכה כנגדו, מזלזולך בזכרי עולה שאת כנגדו, מסכן הזכר שאת כנגדו.

השלום המיוחל יבוא מכוחנו ולא מחולשתנו

הדמיון הוא אויב המשלה אותכם שאתם חושבים אמת

בכל מקום, יש מקום, שאין בו מקום, בינהם נימצא אלהים, בצורת כיפה(=הפכים) המהווה אותם מעצם היותו היפוכם

בראשית ג כ. ולאדם לא מצא עזר כנגדו. חז"ל אמרו זכה עזר, לא זכה כנגדו, מזלזולך בזכרי עולה שאת כנגדו, מסכן הזכר שאת כנגדו.

מה שכתוב בבראשית כתבו זכרים. וחז"ל היו בעצמם זכרים. לכן מצדי הם יכולים לנשק לי בתחת (ולכך נוצרו). כל מה שהם אומרים - הבל וזבל.

לו היתה לך השכלה אמיתית היית יודע עובדת יסוד בביולוגיה: המין הניקבי הוא הראשוני, והזכר הוא העזר כנגד. לרוב הצער, בד"כ הזבלות הזיכריים הם באמת נגד האשה.

לתופף על פח - תענוג.

בבקשה המלצות רק מאנשים שבאמת מבינים בזה. 

דבר ראשון את צריכה להאמין במה שלא מתקבל על הדעת.

כמו למשל:

שהעולם נברא בשישה ימים לפני פחות מששת אלפי שנים.

שהיה מבול שהשמיד את כל החיים על פני האדמה למעט אלה שהספיקו להכנס לתיבה.

שבני אדם נבראו יש מאין.

שהעולם נברא יש מאין.

שאין שוויון בין גבר ואישה.

T-37_Q.pdf
הערה לקובץ
(288.39 KiB) עדיין לא הורד
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים