כול הכבוד לצבי הורוביץ

צבי היקר אומנם לאחר מסע לחצים ושיכנועים נתן לי את העולם הבא שלו ...ולאחר לחצים גם לקח עליו את הגיהנום של כלל ישראל ובמיוחד שלי emo_02.png

נכון זה לקח לו שנים של פלספנות אבל הוא יצא גבר ....כופר למהדרין ועל כך מגיע לו נשיקה emo_50.png

אם הוא עשה בחוכמה או נהג בטיפשות ?! ימים יגידו ....אבל הוא אדם ישר וככופר ואפיקורס הוא נהג ביושר והגינות והוכיח לנו שהוא לא סתם ילד ברברן שצועק ויורה לכול הכיוונים

אני תקווה שכול אלו שתוקפים משמיצים ולועגים על האמונה היהודית על העולם הבא הגן עדן והגיהנום ילכו בעיקבותיו ויראו לנו שהם לא סתם כופרים ואפיקורסים מנייר שרק מברברים ולועגים ....וברגע האמת בורחים ומפחדים

כשסיפרתי את העיסקה שלי עם הכופרים וש99% מהם רק מברברים אבל מפחדים לעיסקה שאני מציע שנים ...הוא אמר שעמוק בנשמת היהודי האמונה מפעפעת ורק הלבוש הגשמי עם התאוות הוא זה שמכסה את הנשמה ומפריע לה לנצוץ לבהוק להאיר ...וההוכחה ש99% רק מדברים וברגע האמת הנשמה זועקת מתריעה ובועטת ....כי נצח ישראל לא ישקר !!!

emo_25.png

לעוד הורדות ומדריכים לפוטושופ כנסו:
אתר: pohotoshop 4U

YouTube

פייסבוק

צבי הורוביץ עשה טעות נוראית.

צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו (הרב קוק).

אריאל היקר...

עבודת אלילים אסורה מהתורה...

אין איש ביקום שיודע מה קורה עם מות האדם...

ובעבור זה כתוב בתורה  במפורש--לא תוסיף....

לא להוסיף אמונות מעשי ידי אדם ולקרוא להן תורה...

אז ההלכה "פירשה" גם את זה כרצונה...

כל זמן שיש "חילונים" אפסים מאופסים ההלכה תעשה כרצונה...

אם אפסי ה"חילונים" היו דורשים ביאור חליפי להלכה ,הסחף ההילכתי היה נעצר...

לצבי המתנשא והיהיר שלום -

זה לא עיניין של עבודת אלילים.

כתוב בספר בראשית

"וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ, בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ:" (פרק א, פסוק כז)

וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם, עָפָר מִן-הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו, נִשְׁמַת חַיִּים; וַיְהִי הָאָדָם, לְנֶפֶשׁ חַיָּה." (פרק ב פסוק ז)

ומפה יש להבין שבכל אדם יש חלק מאלוהים. החלק הזה המדובר פה הוא הנשמה, ואת זה לא השכלת להבין. ואתה וויתרת על חלקך האלוהי (הנשמה) ונתת אותה לסימונד..... אתה טיפש וכסיל...

אריאל היקר

אתה צודק מאד...צבי מאמין בתורה שבכתב , אבל זה לא מתוך אמונה ורצון לקיים זה מתוך בריחה והתחבאות מאחורי טקסט עמום ולא מחייב כמו התורה שבכתב והתלמוד וכו'

ולכן טענתך שכתוב בתורה (שצבי טוען שמאמין בה) וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם, עָפָר מִן-הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו, נִשְׁמַת חַיִּים; וַיְהִי הָאָדָם, לְנֶפֶשׁ חַיָּה." (פרק ב פסוק ז)    לא תענה ! כי צבי החליט כבר ליפני שנים לחיות כחילוני! והוא רק חיפש עוגן מוסרי להשקטת מצפונו, והחליט "אני צבי מאמין בתורה " וזה לא מחייב אותו במצוות כי הוא תמיד יפרש כפי רצונו .

בדומה לאלו שהחליטו שהיה מפץ וכו'  זה לא מתוך מחקר וידע זה בא מתוך החלטה תקדימית שאני לא מעונין לשמור מצוות, ואז אני חייב למצוא חומה להסתתר מאחוריה , אחד יגיד מפץ השני כוח אלוקי ממעל וכן הלאה ...לכן הויכוחים עימם מיותרים כי הויכוח עקר מעצם החלטתו של אותו אדם לא לשמור מצוות ויהי מה ! תוכיח לו ככה יגיד שמה ...תראה לו שטעה כאן יתעלם וישאל ככה  וכן הלאה ...יש כאלו אמיתיים שאומרים במפורש "אני רוצה להנות מהחיים והתורה מפריעה לי !"    איתם תוכל לדבר כי הם אמיתיים ולא צבועים ופלספנים

צבי נתן לי את העולם הבא לא בקלות ידידי ...זה לקח לו שנים !   פשוט הבאתי אותו למצב של שח מט והאגו נפגע ונכנע !

כרגיל צבי לא ענה לך תשובה עינינית וימשיך בתרגילי הפלספנות והברברת שלו ויקפוץ מנושא לנושא ....תתמקד איתו על נושא אחד !    הבאת לו שאלה מהפסוק על הנשמה ועד היום במקום לענות לך הוא ממשיך בפורום היסטוריה ללעוג לבעוט לנשוך בהיהדות ויורה לכול הכיוונים כילד פגוע

צבי היקר ....אם אינטלגנטי אתה ואדם ישר תענה לשאלת אריאל ותפסיק מברברת מיותרת

אריאל היקר

הרשה לי להביא את הודעתך משרשור אחר בו צבי טען שאין באדם נשמה ואתה ציטטת לו מהתורה ....והוא בערמומיות לא ענה והתחמק ....כדרכם בקודש של המתחכמים ....אז צבי ידידי אני לא אריאל שתתחכם איתו ותלך סחור סחור !!! אני מעונין שתענה לאריאל כאן בצורה ישרה ועינינית אחרת אתה שוב תוצג בקלונך ,מעצם העובדה שאתה קודם יורה את החץ ואחר כך מסמן את העיגול....תענה בצורה יפה ותפסיק לברבר !!!

באמת לא מצאת בספר 'סימן וזכר' לנשמה? כנראה ולא באמת קראת, אולי ריפרפת?

המושג נְשָמָה     נזכר לראשונה בפסוק המתאר איך ה' בורא את האדם:

"וַיִּיצֶר ה' אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם עָפָר מִן הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו נִשְׁמַת חַיִּים, וַיְהִי הָאָדָם לְנֶפֶשׁ חַיָּה"  (בראשית ב 7)

גם בהמשך התורה, המושג נשמה נזכר רק בקשר לה' או בקשר לאדם.

בקשר לאדם:

• בראשית ז21-22: "וַיִּגְוַע כֹּל בָּשָׂר הָרֹמֵשׂ עַל הָאָרֶץ בָּעוֹף וּבַבְּהֵמָה וּבַחַיָּה וּבְכָל הַשֹּׁרֵץ הַשֶּׁרֶץ עַל הָאָרֶץ, וְכֹל הָאָדָם. כָּל אֲשֶׁר נִשְׁמַת רוּחַ חַיִּים בְּאַפָּיו מִכֹּל אֲשֶׁר בֶּחָרָבָה מֵתוּ"
  • דברים כ16: "רַק מֵעָרֵי הָעַמִּים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה, לֹא תְחַיֶּה כָּל נְשָׁמָה"
  • יהושע י40: "וַיַּכֶּה יְהוֹשֻׁעַ אֶת כָּל הָאָרֶץ... וְאֵת כָּל מַלְכֵיהֶם.. וְאֵת כָּל הַנְּשָׁמָה הֶחֱרִים כַּאֲשֶׁר צִוָּה ה' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל"
  • יהושע יא11: "וַיַּכּוּ אֶת כָּל הַנֶּפֶשׁ אֲשֶׁר בָּהּ לְפִי חֶרֶב הַחֲרֵם לֹא נוֹתַר כָּל נְשָׁמָה וְאֶת חָצוֹר שָׂרַף בָּאֵשׁ"
  • יהושע יא14: "וְכֹל שְׁלַל הֶעָרִים הָאֵלֶּה וְהַבְּהֵמָה בָּזְזוּ לָהֶם בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, רַק אֶת כָּל הָאָדָם הִכּוּ לְפִי חֶרֶב עַד הִשְׁמִדָם אוֹתָם, לֹא הִשְׁאִירוּ כָּל נְשָׁמָה" - בני ישראל בזזו את הבהמה אבל הרגו את האדם, לא השאירו כל נשמה (כלומר, אדם).
  • מלכים א טו29: "וַיְהִי כְמָלְכוֹ הִכָּה אֶת כָּל בֵּית יָרָבְעָם, לֹא הִשְׁאִיר כָּל נְשָׁמָה לְיָרָבְעָם עַד הִשְׁמִדוֹ..."
  • מלכים א יז17: "וַיְהִי אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה חָלָה בֶּן הָאִשָּׁה בַּעֲלַת הַבָּיִת, וַיְהִי חָלְיוֹ חָזָק מְאֹד עַד אֲשֶׁר לֹא נוֹתְרָה בּוֹ נְשָׁמָה" (פירוט)
  • ישעיהו ב22: "חִדְלוּ לָכֶם מִן הָאָדָם, אֲשֶׁר נְשָׁמָה בְּאַפּוֹ, כִּי בַמֶּה נֶחְשָׁב הוּא?!"
  • איוב כו4: "אֶת מִי הִגַּדְתָּ מִלִּין, וְנִשְׁמַת מִי יָצְאָה מִמֶּךָּ?" (פירוט)

ובקשר לה':

• שמואל ב כב16: "וַיֵּרָאוּ אֲפִקֵי יָם, יִגָּלוּ מֹסְדוֹת תֵּבֵל, בְּגַעֲרַת ה', מִנִּשְׁמַת רוּחַ אַפּוֹ" (ודומה לזה תהלים יח16)
  • ישעיהו ל33: "כִּי עָרוּךְ מֵאֶתְמוּל תָּפְתֶּה, גַּם הוא[הִיא]  לַמֶּלֶךְ הוּכָן הֶעְמִיק הִרְחִב, מְדֻרָתָהּ אֵשׁ וְעֵצִים הַרְבֵּה, נִשְׁמַת ה' כְּנַחַל גָּפְרִית בֹּעֲרָה בָּהּ"
  • ישעיהו מב5: "כֹּה אָמַר הָאֵל ה' בּוֹרֵא הַשָּׁמַיִם וְנוֹטֵיהֶם רֹקַע הָאָרֶץ וְצֶאֱצָאֶיהָ, נֹתֵן נְשָׁמָה לָעָם עָלֶיהָ וְרוּחַ לַהֹלְכִים בָּהּ"
  • איוב ד9: "מִנִּשְׁמַת אֱלוֹהַ יֹאבֵדוּ, וּמֵרוּחַ אַפּוֹ יִכְלוּ"
  • איוב לז10: "מִנִּשְׁמַת אֵל יִתֶּן קָרַח, וְרֹחַב מַיִם בְּמוּצָק"

או בקשר לה' ולאדם גם יחד:

• ישעיהו נז16: "כִּי לֹא לְעוֹלָם אָרִיב וְלֹא לָנֶצַח אֶקְּצוֹף, כִּי רוּחַ מִלְּפָנַי יַעֲטוֹף וּנְשָׁמוֹת אֲנִי עָשִׂיתִי" (פירוט)
  • תהלים קנ6: "כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ, הַלְלוּ יָהּ"
  • משלי כ27: "נֵר ה' נִשְׁמַת אָדָם, חֹפֵשׂ כָּל חַדְרֵי בָטֶן" (פירוט)
  • איוב כז3: "כִּי כָל עוֹד נִשְׁמָתִי בִי, וְרוּחַ אֱלוֹהַּ בְּאַפִּי"
  • איוב לב8: "אָכֵן רוּחַ הִיא בֶאֱנוֹשׁ, וְנִשְׁמַת שַׁדַּי תְּבִינֵם"
  • איוב לג4: "רוּחַ אֵל עָשָׂתְנִי, וְנִשְׁמַת שַׁדַּי תְּחַיֵּנִי"
  • איוב לד14: "אִם יָשִׂים אֵלָיו לִבּוֹ, רוּחוֹ וְנִשְׁמָתוֹ אֵלָיו יֶאֱסֹף"
  • דניאל ה23: "וְעַל מָרֵא שְׁמַיָּא הִתְרוֹמַמְתָּ... וְלֵאלָהָא דִּי נִשְׁמְתָךְ בִּידֵהּ וְכָל אֹרְחָתָךְ לֵהּ לָא הַדַּרְתָּ"
  • דניאל י17: "וְהֵיךְ יוּכַל עֶבֶד אֲדֹנִי זֶה לְדַבֵּר עִם אֲדֹנִי זֶה, וַאֲנִי מֵעַתָּה לֹא יַעֲמָד בִּי כֹחַ, וּנְשָׁמָה לֹא נִשְׁאֲרָה בִי"

אריאל היקר

אתה צודק מאד...צבי מאמין בתורה שבכתב , אבל זה לא מתוך אמונה ורצון לקיים זה מתוך בריחה והתחבאות מאחורי טקסט עמום ולא מחייב כמו התורה שבכתב והתלמוד וכו'

ולכן טענתך שכתוב בתורה (שצבי טוען שמאמין בה) וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם, עָפָר מִן-הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו, נִשְׁמַת חַיִּים; וַיְהִי הָאָדָם, לְנֶפֶשׁ חַיָּה." (פרק ב פסוק ז)    לא תענה ! כי צבי החליט כבר ליפני שנים לחיות כחילוני! והוא רק חיפש עוגן מוסרי להשקטת מצפונו, והחליט "אני צבי מאמין בתורה " וזה לא מחייב אותו במצוות כי הוא תמיד יפרש כפי רצונו .

בדומה לאלו שהחליטו שהיה מפץ וכו'  זה לא מתוך מחקר וידע זה בא מתוך החלטה תקדימית שאני לא מעונין לשמור מצוות, ואז אני חייב למצוא חומה להסתתר מאחוריה , אחד יגיד מפץ השני כוח אלוקי ממעל וכן הלאה ...לכן הויכוחים עימם מיותרים כי הויכוח עקר מעצם החלטתו של אותו אדם לא לשמור מצוות ויהי מה ! תוכיח לו ככה יגיד שמה ...תראה לו שטעה כאן יתעלם וישאל ככה  וכן הלאה ...יש כאלו אמיתיים שאומרים במפורש "אני רוצה להנות מהחיים והתורה מפריעה לי !"    איתם תוכל לדבר כי הם אמיתיים ולא צבועים ופלספנים

צבי נתן לי את העולם הבא לא בקלות ידידי ...זה לקח לו שנים !   פשוט הבאתי אותו למצב של שח מט והאגו נפגע ונכנע !

כרגיל צבי לא ענה לך תשובה עינינית וימשיך בתרגילי הפלספנות והברברת שלו ויקפוץ מנושא לנושא ....תתמקד איתו על נושא אחד !    הבאת לו שאלה מהפסוק על הנשמה ועד היום במקום לענות לך הוא ממשיך בפורום היסטוריה ללעוג לבעוט לנשוך בהיהדות ויורה לכול הכיוונים כילד פגוע

צבי היקר ....אם אינטלגנטי אתה ואדם ישר תענה לשאלת אריאל ותפסיק מברברת מיותרת

סימונד זה לא משהו נגדך חס ושלום כי העמדה שלך ברורה לי מאוד, ואתה צודק במאה אחוז להביא אותו לקצה של הכל או כלום רק שצבי האהבל בחר כלום. ועל זה הוא כסיל וטיפש שפשוט לא מקבל את מה שכתוב בתורה כמו מה שלדוגמא ציטתי מספר בראשית.

אני בהרגשה שהוא קורא אבל זה לא חודר, אם אתה מבין אותי. השם ירחם.

צודק מאד אריאל...וזו הסיבה שכתבתי לך שצבי לא ישמע ולא יקשיב כי הוא החליט לא לחפש את האמת אלה לחיות כחילוני רק שבמקום להודות שהוא מאמין רק רוצה לחיות כחילוני הוא מברבר מתווכח מתפלסף

אריאל היקר...

וכי מה אם נתתי חלקי לשמעון היקר...

"ואהבת לרעך כמוך"...ומה פגם נמצא במעשי?

ובאשר לנשמה...

היהדות טועה באופן מחפיר ובכלל זה כל גדולי רבניה יפה יעשו אם ילמדו פעם דבר טוב בחייהם...

הביטוי "נשמה" המופיע בתורה מתכוון לכל אדם וחיה שנושמים נשימה...

לאחר המבול כל מי שנשמת רוח חיים באפיו מתו...ובכללם גם השרצים...גם הם נשמה....

אז המילה נשמה נמצאת,נכון...

אבל הביטוי נשמה במובנו הדתי הטועה והמחטיא...ובאלוהים נשבעתי....וכה יתן לי לי אלוהים וכה יוסיף...ואם אין אמת בפי אחפוץ כי ימיתני נא לאלתר...ובכן הביטוי הזה במובנו הדתי מתכוון ליישות רוחנית...וזה כשל שכלי...

ישות חייב שתכלול גם חומרי,סופי מוגדר...

אבל אם היה בנשמה היבט חומרי גופני הוא היה נקלט ע"י מכשירי המדע...

ואם הוא שילוב חומרי רוחני ברמת האלוהות הוא אינו בר-חטא...כי הוא ביכולת השגתנו...

"חלק אלוה" ממעל שנמצא בנו,לא יחטא לעולם...וזו כפירה ראשונה בכל דירוג להדביק לאדם חלק אלוה ממעל  ושלפעמים חוטא...

חלק האלוה הזה,הבצלמו הזה,הוא מרכז את ישות האדם לישות חיה...במות האדם חלק אלוה ממעל אינו עולה לשום גן עדן,ואינו יורד לשום גהינום....הוא חלק אלוה ממעל...

כל הסיפורים על גהינום הם הבל הבלי דמיונות חולים ומתעתעים שסוחרים בהם בתמימותם של אנשים הקונים הבל וריק ואלילי שווא...

אין בתורה סימן וזכר לנשמה....

אני קורא לעם ישראל לדבוק בספר התורה ולסור מעבודת אלילים...

צבי

תרשה לי לענות לך ...למרות שכבר ענו לך גדולים וחכמים מימני

אתה מכניס פרה וכלב יחד עם האדם ....ואתה מסרב לקבל את ההפרדה בין נפש הבהמה לנשמה של האדם אבל אף פעם לא מוזכר לגבי יצירת הבהמה והחיה המילה   נ ש מ ה ? ! רק נפש ! ...וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים--יִשְׁרְצוּ הַמַּיִם, שֶׁרֶץ נֶפֶשׁ חַיָּה; וְעוֹף יְעוֹפֵף עַל-הָאָרֶץ, עַל-פְּנֵי רְקִיעַ הַשָּׁמָיִם. כא וַיִּבְרָא אֱלֹהִים, אֶת-הַתַּנִּינִם הַגְּדֹלִים; וְאֵת כָּל-נֶפֶשׁ הַחַיָּה הָרֹמֶשֶׂת אֲשֶׁר שָׁרְצוּ הַמַּיִם לְמִינֵהֶם, וְאֵת כָּל-עוֹף כָּנָף לְמִינֵהוּ, וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב. כב וַיְבָרֶךְ אֹתָם אֱלֹהִים, לֵאמֹר:  פְּרוּ וּרְבוּ, וּמִלְאוּ אֶת-הַמַּיִם בַּיַּמִּים, וְהָעוֹף, יִרֶב בָּאָרֶץ. כגוַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם חֲמִישִׁי.  {פ}

כד וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, תּוֹצֵא הָאָרֶץ נֶפֶשׁ חַיָּה לְמִינָהּ, בְּהֵמָה וָרֶמֶשׂ וְחַיְתוֹ-אֶרֶץ, לְמִינָהּ; וַיְהִי-כֵן. כה וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת-חַיַּת הָאָרֶץ לְמִינָהּ, וְאֶת-הַבְּהֵמָה לְמִינָהּ, וְאֵת כָּל-רֶמֶשׂ הָאֲדָמָה, לְמִינֵהוּ; וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב.

אז לגבי בהמה אין את המילה ...נ ש מ ה !

נפש יש לבהמה ולאדם כי הנפש זה החיות ....שום גוף לא יוכל לחיות ללא הנפש שזה הבסיס ...חמצן דם וכו' אבל לאדם יש גם נשמה שזה החלק המבדיל ביננו לבהמה ...ולפי חז"ל חיבור הנשמה עם הנפש הבהמית שבאדם זה עצמו נס רוח עם חומר גשמי ...והחיבור הזה יוצר את הדיבור (רוח ממללא) לחיות יש דיבור בסיסי לא מהשכל לאדם הדיבור הוא מהנשמה ...לכן אדם יכול להגיע להשגות גבוהות והישגים גדולים בשונה מנפש הבהמית של החיות

לכן צביקל'ה אתה טועה אין היתיחסות לבהמה בלשון נשמה רק נפש שזה יש לכול חי ....לאדם ולבהמה יש נפש אבל רק לאדם יש נשמה

נכון אדם עם משיכה לחומריות כמו הערבים (רצח גניבה נערות בתולות ) הוא עם הדרגה הנמוכה ביותר של הנשמה ....וגם יהודי הנמשך לחומריות נשמתו בדרגה נמוכה מאד

מאידך יש יהודים חילונים עם נשמה מאד גבוה שטעו בדרכם (כמוך) אבל נשמתם גבוה ( מזוככת ...יותר רוחנית )

בידך לשמוע להפנים ולהשתנות  ....ולזכות להתעלות רוחנית גבוה יותר מצדיקי ישראל  ( במקום שבעלי תשובה עומדים...)   או להישאר ולחיות בשקר שיצרת כדי להצדיק את אורח חייך החילוני

צביקל'ה ...שבוע טוב   ANNY BODY HOME

מה קרה ?  שביתה ?

מישהו חשב אולי קרה משהו בגלל שקבלת את הגיהנום של כלל ישראל? ....אולי התחילו בעיות ?

לא נורא אחי ....גם פרעה היה עקשן

למה אתה לא עונה ?

שמעון היקר...

הביטי נשמה בתורה הוא לכל יצור חי שנושם...כל אלה נקראים נשמה...

מה הקשר בין זה ובין נשמה במובן הדתי,שלא היה ולא נברא בספר התורה???

עד אנה יחולל ספר התורה הזה???

אני קורא לעם ישראל לשוב אל הספר באהבה בכל לבב ובכל נפש ובכל מאודנו...

שבוע טוב,ומבורך...

צבי ידידי

או שאתה עונה לעינין ומפסיק עם הבילבולי שכל

תענה לעינין בבקשה !!! emo_20.png

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ג'קו .
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר