למה חילונים מרחמים על חרדים/דתיים

אני רואה פה הרבה חילונים שממש מרחמים על דתיים ואני שואלת למה? למה זה קורה?

כל ילד שנולד למשפחה דתית,נחשף לשטיפת מוח הדתית,מסכנים הכל חשוך עבורם,

בעתיד גם ילבשו שחור,מסכנים יש שמש בחוץ, מלטפת

פיני מצבך אנוש

המוח שלך שטוף בכל מה שמאכילים אותך, ואתה חושב שאתה אדם נאור, הנה לך דוגמא פשוטה, מקצוע המתימטיקה הוא עבודה זרה.

למה ??  תראה איזה הגנה ושטיפת מוח מייחסים למקצוע הזה, כמה כסף מתגלגל בהוצאת ספרים שכל חודשיים מחליפים ספר, הפסקתי לעקוב כמה פעמים קיבלתי עדכונים לספרים בשנה זו, כמה שיעוריים פרטיים כמה מפקחים למקצוע, כאשר זהו מקצוע מיותר לחלוטין שאינו תורם דבר, 90% מהתלמידים שונאים אותו, ולא ברור למה הוא מקצוע חובה ומדוע הוא תנאי לקבלה באוניברסיטה, אפילו אם אתה הולך ללמוד אזרחות או הסטוריה.

אדרבא ניתן להפוך אותו למקצוע בחירה, וכל תלמיד שיבחר במסלול זה יקבל את מלוא התקציבים, ואז יהיו לנו מתימטיקאים ברמה עולמית, כיום בכיתה יש 40 תלמידים מתוכם 10% מתאימים ובעלי יכולת מתימטית ואנו מדכאים אותם שיתאימו לרמת הכיתה.

אבל אף אחד לא מעז להלחם בטייקונים הגורפים הון עתק.  אגב כיום יש מחשבונים שפותרים כל תרגיל במתימטיקה.

בזמננו לא היו מחשבונים ושרפנו שעות בלפתור תרגילים, ולבסוף לא הייתה שום תכלית ללימוד מעולם לא השתמשנו בחומר הנלמד.

אני בטוח שהתשובה שלך תהיה שזה מפתח את החשיבה, שטות גמורה זה מדכא את היצירתיות, והופך את האנשים למרובעים.

הדבר היחידי שאני מכיר שמפתח את החשיבה הוא לימוד גמרא, אפילו בקוריאה תרגמו ולומדים גמרא, תשאל את המפכ"ל דנינו שמשתתף בחברותא ללמוד גמרא האם זה תורם לחשיבה.

שיהיה לך שבוע טוב

תחשוב חיובי הרי אתה בסופו של דבר יהודי-יהודי הוא מי שמקבל את הדת

אני רואה פה הרבה חילונים שממש מרחמים על דתיים ואני שואלת למה? למה זה קורה?

אני חושב שזה הדדי, דווקא יש הרבה דתיים שמרחמים על החילונים.

מנהל הפורום
1000+

לצערי יהודה אתה טועה המוח שלך הוא זה ששטוף ולימוד גמרא אינו אלא התפלפלות על שום דבר וחפירה קדחתנית בטקסטים של עובדי רוחות השמיים מלפני 2000 שנה מהתקופה הבבלית אין בו שום היגיון או מוסר והוא בוודאי לא מפתח החיים.

בזכות המתמטיקה בני האדם הצליחו לחשב את גודל כדור הארץ, את תנועת גרמי השמיים, עונות השנה, כל תחום שנוגע לחיינו מהנדסה ועד רפואה ועד מכניקה, אווירונאוטיקה וכל תחום שתוכל לחשוב עליו מקורו במתמטיקה אין לי מספיק מילים כמה לתאר את החשיבות של המתמטיקה.
פיזיקה היא בסיס העולם וכל פיזיקה בסיסית מתחילה במתמטיקה כל המצאה שאתה יכול לחשוב עליה ואפילו המחשב והמקלדת שאתה מקליד עליהם התפתחו בעזרת אותה מתמטיקה שאתה בור מידי בכדי להבין ואפילו בור מידי בשביל להבין את חשיבותה לעולם המתקדם.
ללא מתמטיקה היינו נשארים פרימיטיבים שעדיין עובדים בסדות וסופרים בעזרת אבנים.

אני בהלם מכמה שאתה לוקה בחסר בהבנה בסיסית של העולם ונפעם מכמה שטויות אתה יכול לדבר בטון כזה מתנשא על דברים שאתה לא יודע.

עכשיו בנוגע לשאלה של פותח הדיון טענות מגוחכות וחסרות היגיון כמו אלה של יהודה הם אלו שגורמים לי לרחם לפעמים על דתיים.
חוסר ההבנה בסיסי של החיים, התפיסה המעוותת והפרימיטיבית של להלחם בקדמה עידוד לגזענות, עידוד להיות מובל ולא להשתמש בראשך בדרכים היגיוניות.
לפי הנראה החיים הם "נקודת אור" בין שני חלקים לידה ומוות. ולכן צריך ל"נצל" את נקודת האור ולעשות ככל העולה על רוחך בדרך שאינה פוגעת באדם אחר, ולא לבזבז את החיים היחידים שהיו ויהיו לך בעשיית דברים מיותרים כמו להתפלל ומנהגים חסרי היגיון כי אין שום בסיס להנחה המופרעת שיש גן קסום בעולם הבא שבו תחיה חיי נצח (דבר שהוא נוראי תדמיין לחיות 100,000 שנה זה כמו סיוט שלא נגמר).

דת היא ניצול של בעלי לשון חלקה את בורותם של אחרים על מנת לעשות כסף ולצבור כוח.

ובכן ידידי

הרי הפתעת חייך

אני מהנדס, תואר ראשון במתימטיקה, מורה למתימטיקה, ממציא פטנטים, מתמחה ברובוטים מכשיר תלמידים במכללות ובאוניברסיטאות, בטכנולוגיה הכי מתקדמת.

ולכן אני מרשה לעצמי מתוך המערכת לפזר אשליות, שכולם הולכים שבי אחריהם.

אם הייתה בעל תבונה מפותחת היית יורד לסוף דעתי אולם זה לא כך.

אני לא אמרתי שפיסיקה ומתימטיקה מיותרים ואינם מועילים, אדרבא אני כמדען דוגל בכך שרק המצטיינים ילכו למקצוע, ולשחרר את רוב התלמידים שאינם מתאימים או שאינם יכולים, להוציא להם את הנשמה רק בשביל שלמישהו תהיה משרה וכמה הוצאות ספרים יתעשרו.

אם מקצוע המתימטיקה יהיה בחירה כמו פיסיקה או ביולוגיה, אז כל מי שיבחר במגמות אלו יקבל את מלוא התמיכה והתקציבים וכך נקבל מדענים מומחים בעלי שם עולמי. עד לכיתה י' ילמדו כל מה שרוצים במתימטיקה, ואז תהיה אפשרות בחירה.

לגבי הגמרא הרי שוב אתה מגלה בורות, הגמרא כולה עוסקת במשפטים, בפתרון בעיות מחיי יום יום, מתמודדת במחלוקות בין בני אדם, לכן כל הניתוח המשפטי שם גורם לאימוץ המוח, ואין שום קשר בין הגמרא לשטיפת מוח, אם תרצה אציג לך כמה סוגיות ונראה אם אתה מסוגל להתמודד עימם,  אגב אני מאד מתקשה בפתרון סוגיות משפטיות בגמרא, מאשר פתרון משוואות דיפרינציאליות, אינטגרלים ונגזרות.

מקווה שהחכמת

אז טול קורה מנגד עיניך

יהודה 

והרי לך עוד הפתעה

אני בקרוב מצרף לך תצלום ממסכת בגמרא שבו מנתחים ולומדים חישובים מתימטיים, ואני אבקש ממך פה בפורום להיות גבר ולהסביר את המודלים המתימטיים המוצגים בסוגיה, וניתן פה לציבור לקבוע מי הבור, ומי הנאור, מי מקובע מי מתקדם, מי שטוף מוח ומי מתקדם בדיעותיו.

אז תתכונן! בינתיים שב לשנן פתרון משוואות 

קדימה מר "מהנדס, תואר ראשון במתימטיקה, מורה למתימטיקה, ממציא פטנטים, מתמחה ברובוטים מכשיר תלמידים במכללות ובאוניברסיטאות, בטכנולוגיה הכי מתקדמת." ספר לי על תגליות מדעיות שהתגלו בעזרת הגמרא...

ובכן הבה נתחיל מסכת עירובין, ספר תשבורת התחומין, ע"מ ס"ט ראה בצד שמאל שפופרת של רבן גמליאל, ואילו בע"מ ס"ח את הנחת הבסיס לפתרונות שיבואו בהמשך

תחומין.docx
לא ניתן להכניס קובץ גדול אז בבקשה בו נתחיל קרא את הבעיה בע"מ ס"ט כפי שהגמרה מציגה אותה וזאת לפני 2000 שנה, וראה איך היא מתמודדת מתימטית
(161.58 KiB) עדיין לא הורד

המשך עמודים ע   עא   עב

תחומין ע עא עב.docx
המשך
(120.09 KiB) עדיין לא הורד

המשך עמודים  עג  עד  עה

תחומין עג עד עה.docx
הערה לקובץ
(93.42 KiB) עדיין לא הורד

אני לא ממש מבין לאן אתה חותר עם הקטע של המשוואות, אם תביא משוואה ממש טובה שנכתבה ע"י מתמטיקאי מתקופת הלימוד הבבלי מה זה אומר? שהדת שלך מעודדת לימוד מתמטיקה? אתה בעצמך אומר שמתמטיקה זה עבודה זרה ואתה טוען שאתה מורה.
ביקשתי שתספר לי על פריצות דרך שהתגלו באמצעות הגמרא ועזרו לפתח משהו שרלוונטי לעולם שלנו כיום.

לא ביקשתי צילום לא קריא של ספר עם משוואות מלפני 2000 שנה. מה זה קשור? ידוע לי שהיסטוריית המתמטיקה התחילה באזור בבל ובאזור מצריים, מקורם של היהודים. אך במשך ההיסטוריה התפתחה ברובה ע"י היוונים ולאחר מכן ע"י הערבים.

זה נורא מעניין לקרוא את השיחות שלכם אני רואה שאתם רק רןאחם שחור ולבן אבל יש עוד צבעים בעולם ויכול להיות חרדי שהוא גם עשה צבא וגם יש לו תארים וגם גם מעניין בבורא עולם וזאת בעצם הנוסחה המושלמת השילוב בין הכל! אז אולי תצאו אתם החילונים מהריבוע שלכם ותנסו לראות איזה עולם יפה ה' ברא לכם ולא רק להיתעסק כל היום בשנאת חינם אלה באהבת חינם

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר