דתיים נחמדים,כשאתם אומרים אלוהים ארך אפים ורב חסד

אתם שופטים אותו לפי תכונות האדם הידועות לכם,אבל,אלוהים אינו אדם,ולכן כנראה נמצא בתווך אחר ממה שחושבים, למה דומים כל אלה שתארו את תכונות האלוהים,לחמור החושב שאלוהים שלו בדמותו כלומר חמור, הרעיונות האלה באו אלי מגדול חכמי ישראל,הרמב"ם, העם קשה העורף היהודים האשימו הרמבם באי אמונה בתחיית המתים, היןם ברור לכל דרדק שלא תהיה תחיית המתים,ושגלגול נשמות יש רק בדת הדרוזית ולא בדת היהודית

חילוני נחמד, אל תקשקש בדברים שאין לך מושג בהם.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

למה אתה חושב שאני אדיוט,רק אדיוט גדול יכול לחשוב כך

את המילה אדיוט אתה אמרת, אז מי אני שאקבע לך מה אתה.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

אפשר להרגיש את הכעס שלך..

אני מניחה שאתה כועס עלא לוקים ולא שאתה לא מאמין בו.. פו זה עני של אמונה וחקירת האמת.. מציעה לך לנסות ולבוק לעומק ביהדות אבל כשאתה בשליטה על הכעס שלך כי ברגע שאתה כועס, זה שולט עליך וחוסם אותך מלראות את האמת..

ענבלי שלום,מי שכותב בפורומים הרבה אינו כועס כי רגיל לעלבונות מכל סוג

יהדות אולי יש אבל,אלוהים אין, אני בן 71 צוחק מכל העולם,לא אכפת לי מכלום, מצייר להנאתי ובכלל עושה חיים, הרי לכמותי יש מקום ביהדות,"רשע וטוב לו"

devil's advocate נקרא למשימה

ולמה שלא נתרשם מאלוהים לפי תכונות אנוש? הרי כתוב שהוא ברא את האדם בדמותו, ולכן, אפשר להסיק, שדמותו של אלוהים ברת השוואה, עם דמות אנוש, בין בצורתה הפיזית ו/או בצורתה הנפשית.

אנני יודע,רק העתקתי מהרמב"ם ,היה גאון לפחות עשרה דורות

אז הרמב"ם גם אמר שצריך לשמור תורה ומצוות, אתה עושה זאת?

אם אתה מעריך ומכבד את דברי הרמב"ם אז אי אפשר חלק כן וחלק לא, אז כבר תקבל הכל מהרמב"ם, ולפי הרמב"ם יהודי מחוייב לשמור תורה ומצוות. ולפי הרמב"ם יהודי שמחלל שבת במזיד, חייב מיתה, גם זה מקובל עליך?

מי אתה? ומי שואל אותך,מה כן ומה לא??? הרשה לי לא להקשיב להבליך

טוב, אם כל מה שאתה עושה זה לצתת רמב"ם, לבריאות. חשבתי שיש לך דעות משלך שתרצה לדבר עליהם.

בשביל זה יש מושג שניקרא "שלילת תארים"-והתואר המתייחס לה'-מבוטא "בה' יתברך" בלבד,המילים "אדון עולם אשר מלך בטרם כל יציר נברא" מדברים בעד עצמם-על מה מלך?-ללמד שקיומו של ה' איננו מותנה בבריאת העולם או בקיומו של העולם-והינו יתברך בבחינת "היש" שממנו נובעים כל "היישים" הארציים  השניוניים והזמניים-בבחינת ישות הנעדרת את סיבת קיומה. ובלשון הרמב"ם "הנימצאות שאינן משתנות"

emo_63.png

לומר משהו על אלוהים זה חסר שחר.

לא רק תארים של בני אדם.

אלוהים זה מושג דימיוני שאין לו יסוד לא במציאות ולא בתיאוריה.

איזו רמה לאיפה ירדתם ???

אם אדם שלוש אומר 3 פעמים  ביום אשר הוצאתנו מארץ מצרים.... במשך 3000 שנה אין כל אפשרות שזה לא נכון, אז אם התורה אמת אז צריכים העמקה כדי להבין את הבריאה והתנהלותה מאז ועד הלום.

לפני שאדם הראשון חטא אז הוא לא ידע בין טוב לרע ואפילו הוא לא ידע שהוא ערום, אולם מרגע שאכל מעץ הדעת הוא נהיה כמו ה' יודע טוב ורע, ולכן גורש מגן עדן, והנה הוא יושב על נהר כבר ותוהה, איך אני אדע מה לאכול ?  מתי לזרוע ? מתי לקצור ? ואז בא רזיאל המלאך ונתן לא ספר שבו כל הסודות, והם הקבלה המעשית שחלק קטן ממנה שרד עד היום.

זה לגמרי בסדר שמשהו חושב שיש אלוקים או חלילה אין, אבל רק עוור לא יכול לראות את ההתנהלות של עם ישראל לאורך ההיסטוריה, למרות כל האסונות היהודים קיבלו פרס נובל בתחומים שונים יותר מחלקם באוכלוסית העולם , רוב הפיתוחים וההמצאות קשורים ליהודים, למרות למעלה  מ2000 שנות גלות פתאום כולם נשאבים לכאן ובונים מדינה לתפארת באמצעים דלים, כל החדשות בעולם סובבות סביב היהודים כל יום למרות שיש חדשות רבות מכל הגלובוס, כל העולם נגדנו, כולם רוצים להשמידנו בכל דור יען כי הם מקנאים מאיתנו, אפשר  עוד להמשיך ולהביא דוגמאות רבות, אולם זה שאנחנו יושבים בניחותא ומתכתבים ועדיין בחיים למרות שכל העולם רוצים לכלותינו, זה צריך לעורר מחשבה אצל האדם הנורמלי הכיצד ???

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ג'קו .
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר