מציאות ריבונו של עולם

מבין גדולי המדענים ללא ספק במאה ה-20,אלברט איינשטיין התבטא בצורה הבאה:"הדת שלי מורכבת מהערצה כנועה, לרוח עילאית הבלתי מוגבלת, המגלה את עצמה בפרטים קלי הדעת, שאנו מסוגלים לתפוש במוחותינו השבריריים והחלושים. השכנוע העמוק הזה בנוכחותו של כח תבוני עליון, המתגלה ביקום שאינו ניתן להבנה, הוא אידאת האל שלי"‏‏.גדול המדענים של המאה ה-20 לאחר מאות שנים של תגליות מדעיות ולאחר שהעולם הגיע לשיא הקידמה,לא יכל שלא למצוא שבמציאות המדהימה הזאת של היקום על כל פרטיו חייב להיות מתכנן,אדריכל,מנהיג שעשה שכל זה בכלל התאפשר מלכתחילה. בין השנים 1945 ל-1949 נערכו משפטי נירנברג.10 הוצאו להורג.ביניהם יוליוס שטרייכר מראשי העיתונות האנטישמית ומראשי המשטר הנאצי בגרמניה אמר את המילים הבאות:"חג פורים שמח 1946". וזה היה באותו רגע שבו שבו עמד אל מול חבל התלייה.שנת ההוצאה להורג לפי הספירה היהודית הייתה תש"ז.מי שידיעתו אינה משגת מוזמן לעיין במגילת אסתר בשני הפרקים האחרונים בשמות בני המן.מקרי? מבצע עופרת יצוקה שנפתח ב-27 לדצמבר שנת 2008 למניינם בעדות מפי חיילים ומפקד על אישה שמזהירה אותם על שלושה בתים שממולכדים אף על פי שהם כבר ניטרלו את הבתים האלה והיא מזדהה בתור רחל אמנו.בליקוי החמה האחרון שקרה זוהתה צורה של מגן דוד שבוקע.כל אלה נראים לכם דברים שמובנים מאליהם?? חייב להיות בורא לנברא שקדם להכל,שלא מוגבל בגוף ובצורה.

אתה בטוח שיש לעולם ריבון?

אז הריבון הזה אחראי לשואה? לרצח מיליון עוללים יהודים? הריבון הזה אחראי לשטפונות ובצורות, מחלות ותאונות. ומה זה או מי זה הריבון איפה הכתובת שלו?

אלברט איינשטיין

"מה שקראת על אמונותיי הדתיות היה כמובן שקר. שקר שחוזרים עליו באופן שיטתי. איני מאמין בהשגחה פרטית ומעולם לא הכחשתי זאת, אלא הבעתי את זה בבהירות. אם יש בי משהו שניתן לכנותו דתי, זוהי ההערצה הבלתי-מוגבלת למבנה העולם, ככל שהמדע שלנו יכול לגלותו." "דברי האלוהים הם עבורי לא יותר מאשר הביטוי והתוצר של חולשות אנושיות. התנ"ך הוא אוסף אגדות פרימיטיביות, גם אם ראויות לכבוד, שהן ילדותיות למדיי. כל פרשנות שהיא, לא משנה כמה שנונה תהיה, לא תשנה זאת עבורי... בשבילי, הדת היהודית, כמו כל האחרות, היא התגלמותן של האמונות הטפלות הילדותיות ביותר. ולעם היהודי אליו אני משתייך בשמחה, ואשר לאופיו יש לי קירבה עמוקה, אין שום תכונה שונה מאשר לכל עם אחר. ככל שניסיוני מגיע, הם אינם טובים יותר מכל קבוצה אנושית אחרת, למרות שהם מוגנים מהמחלות הגרועות ביותר באמצעות העדר כוח. מלבד זאת, אינני יכול לראות כל דבר 'נבחר' בהם." "אני מאמין באל של שפינוזה, המגלה את עצמו בהרמוניה של כל הקיים, אבל לא באל המעסיק את עצמו בגורלם ובמעשיהם של בני האדם".

למה חייב להיות בורא לעולם שלא נברא.

אין לנו שום ניסיון מבריאה של יש מאין ואין כל סיבה להניח שפעם היה אחרת.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר