אתר גדוש בחומר ביהדות - חובה להכיר!

רבניםנט - הבית היהודי ברשת. |http://rabanim.net מלא בדרשות לצפייה ושמיעה, וגם שאלות תשובות לרבנים ומשחק טריוויה יהדות מהנה מאוד, מעל 1000 שאלות!

הרהורי אמונה

המאמין אינו יכול להשיב על השאלה מהו מושא אמונתו? מהו טיבו של זה אשר מעניק השראה לעצם קיומו כמאמין? להאמין – פירושו לדבוק בכל מחיר בדברים שאינם מתקבלים על הדעת, לקבל מעשים בלתי מוסריים בעליל כלגיטימיים. יהדות היא דת אחת בין דתות. לכל דת הסיפורים המייחדים אותה, וזה אחד ההבדלים בין דת אחת לאחרת. מה טיבו של מושג הסיבה הראשונה? שהרי בשום מקרה אין הניסיון חושף בפנינו סיבה החסרה היא עצמה סיבה לקיומה, ההנחה כי לכל דבר צריכה להימצא סיבה , ועל כן גם לקיומו של העולם כמכלול מן הדין שתחול גם על הסיבה הראשונה. ובכלל מניין לנו שחייב להימצא הסבר לקיומו של העולם?

איך לדעתך נע העולם ?

יש מחזוריות קבועה בגלגלי השמים . מי המניע שלהם ?

המחזוריות אינה קבועה ואין מניע.

מדוע צריך להיות מניע? 16 מיליון בני אדם נותרו ללא מחסה ומזון בעקבות שטפונות בפקיסטן. איזה מניע יש לשטפונות בפקיסטן? מדוע הם השנה ולא בשנה שעברה? התשובה היא 'ככה' כי אין מניע ואין סיבה.

הידעת?

הידעת שבהתאם לזרימת האבל היקום ילך ויהיה אחיד ככל שמתקדמים לקני מידה גדולים יותר בהתרחבותו, אך תצפיות עדכניות חשפו כי היקום אינו מתפשט באופן אחיד בכל הכיוונים. מכאן שיש צורך לתקן השערות באשר לדרך היווצרות היקום במפץ הגדול.

המשך היקום אינו מתפשט באופן אחיד

חוקרים מקנדה גילו כי החלק הספציפי שלנו ביקום, עד רדיוס של 400 מיליון שנות אור לכל כיוון, אינו מתפשט באופן אחיד כפי שהיה צפוי. ההתרחבות מהירה יותר במחצית אחת של השמים לעומת המחצית השניה. אם הדבר יאושר יהיה צורך לתקן השערות באשר לדרך היווצרות היקום במפץ הגדול

יופי.

עכשיו תענה לי על השאלה מי או מה מניע את כדור הארץ את מערכת הכוכבים ?

המחזוריות אינה קבועה ואין מניע.

מדוע צריך להיות מניע? 16 מיליון בני אדם נותרו ללא מחסה ומזון בעקבות שטפונות בפקיסטן. איזה מניע יש לשטפונות בפקיסטן? מדוע הם השנה ולא בשנה שעברה? התשובה היא 'ככה' כי אין מניע ואין סיבה.

תשובה מתחמקת

אני שואל איך נוצר חשמל ואתה משיב לי למה אנשים מתחשמלים

הרהורי אמונה

המאמין אינו יכול להשיב על השאלה מהו מושא אמונתו? מהו טיבו של זה אשר מעניק השראה לעצם קיומו כמאמין? להאמין – פירושו לדבוק בכל מחיר בדברים שאינם מתקבלים על הדעת, לקבל מעשים בלתי מוסריים בעליל כלגיטימיים. יהדות היא דת אחת בין דתות. לכל דת הסיפורים המייחדים אותה, וזה אחד ההבדלים בין דת אחת לאחרת. מה טיבו של מושג הסיבה הראשונה? שהרי בשום מקרה אין הניסיון חושף בפנינו סיבה החסרה היא עצמה סיבה לקיומה, ההנחה כי לכל דבר צריכה להימצא סיבה , ועל כן גם לקיומו של העולם כמכלול מן הדין שתחול גם על הסיבה הראשונה. ובכלל מניין לנו שחייב להימצא הסבר לקיומו של העולם?

נא לדייק, אלה אינם הרהורי אמונה, אלא הרהורי כפירה.

בבקשה תדייק בכותרות, כל הדברים שכתבת עד היום אין להם שום קשר "לאמונה" כי לך בעצם אין מושג קלוש מהי אמונה. ולכתוב ברברת על דבר שאין לך מושג בו, זה לא הכי חכם. יותר נכון שתכתוב בכותרת הודעותיך "הרהורי כפירה", זה יהיה הרבה יותר אמיתי ומדוייק

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

יופי.

עכשיו תענה לי על השאלה מי או מה מניע את כדור הארץ את מערכת הכוכבים ?

מה גורם לך להניח שיש מי או מה שמניע?

מה מניע את הרוח? מהו אורך חוף? מדוע תאונה? למה בצורת ושטפונות? למה תאום אחד חולה ואחיו בריא? למה מלחמות? למה רע ולמה טוב? למה יפה ולמה מכוער? למה מניע ולמה מונע?

תשובה מתחמקת

אני שואל איך נוצר חשמל ואתה משיב לי למה אנשים מתחשמלים

דוגמה שלך לא מתאימה

חשמל מיצרים בטורבינות שמונעות על ידי מים, שמש, פחם או רוח. למערכות הכוכבים יש הנעה ואין מניע.

מה גורם לך להניח שיש מי או מה שמניע?

מה מניע את הרוח? מהו אורך חוף? מדוע תאונה? למה בצורת ושטפונות? למה תאום אחד חולה ואחיו בריא? למה מלחמות? למה רע ולמה טוב? למה יפה ולמה מכוער? למה מניע ולמה מונע?

מרוב שאתה נגוע.

אתה משווה גרמי טבע ארעיים לדבר קבוע ...אתה באמת מאמין למה שאתה אומר ?

דוגמה שלך לא מתאימה

חשמל מיצרים בטורבינות שמונעות על ידי מים, שמש, פחם או רוח. למערכות הכוכבים יש הנעה ואין מניע.

אין מציאות בעולם של הנעה ללא מניע

גם חשמל כמו שכתבת חייב שמשהו יחולל אנרגיה כדי להפוך לחשמל. חומר למחשבה - אולי כמו שאתה טוען שלעולם אין מניע נאמר גם בחשמל שהטורבינה תייצר חשמל והחשמל יפעיל מנוע גדול שישמש כטורבינה שתייצר חשמל ! ?

מרוב שאתה נגוע.

אתה משווה גרמי טבע ארעיים לדבר קבוע ...אתה באמת מאמין למה שאתה אומר ?

מרוב שאתה מאמין אתה בטוח שיש לאמונתך ערך ממשי

אין מציאות בעולם של הנעה ללא מניע

גם חשמל כמו שכתבת חייב שמשהו יחולל אנרגיה כדי להפוך לחשמל. חומר למחשבה - אולי כמו שאתה טוען שלעולם אין מניע נאמר גם בחשמל שהטורבינה תייצר חשמל והחשמל יפעיל מנוע גדול שישמש כטורבינה שתייצר חשמל ! ?

התשובה לשאלתך לא תמצא חן בעיניך

השמש היא מקור האנרגיה לפחם, לרוח, וטרבינה שמיצרת חשמל שמדליק לך את המזגן. לפי ההיגיון שלך השמש היא האלוהים?
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ג'קו .
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר