לא שכחתי, עוד נשוחח על זה באשכול נפרד

זו לא התחמקות, אלא מה לעשות זמני מוגבל, בניגול מה שאתה חושב על חרדים אני גם צריך לעבוד לפרנסתי, ובנושאים הללו של אלוקים ואמונה אני מתייחס להם במלוא כובד הראש והרצינות, וזה דורש זמן. רק הערה אחת, כתבת: >גם אם נקבל את הטענה הזו שהעולם נברא, מה זה אומר על אלוהים? שום דבר. אם נקבל שהעולם נברא אז יש בורא, אי אפשר לאמר על דבר שנברא, מבלי שהיה משהו שבראו, אותה יישות שבראה היא אלוקים, עכשיו צריך להוכיח לך שהעולם והיקום אינו תוצר של התפתחות אקראית, אלא היתה דמות מתכננת שגרמה לכל זה. למשל מהו הסיכוי של הווצרות תא חי באופן אקראי, אפילו תא חי הכי פרימיטיבי, אנשי מדע רציניים, לא רבניפ, עסקו בסוגיה זו, ככאלה המבינים את המבנה והמורכבות של התא החי, טוענים שאין מנוס מהמסקנה שהתא החי הראשון שממנו התפתחו החיים עפ"י תאוריית האבולוציה, לא יתכן שנוצר באופן אקראי מעצמו ללא יישות איטילגנטית מאד שביצעה ותכננה זאת, אולי הנקודה הזאת תהיה התחלה טובה לנהל דיון בינינו בנושא, מציע לך לקרוא את הקישור הבא שעוסק בנושא לחץ כאן

נכון טומטו מה זה אומר?

>גם אם נקבל את הטענה הזו שהעולם נברא, מה זה אומר על אלוהים? שום דבר. אפשר למשל ליחס בריאה לאבראקדברה. אבל צריך להוכיח שהעולם והחיים נבראו, בינתיים אין שום דוגמה לבריאה, לכל היצורים יש הורים ככל שאנו זוכרים מהעבר ואין שום סיבה להניח שבעבר הרחוק היה אחרת. אני לא בטוח שאתה כאדם דתי שמאמין בתורה, יכול להסתמך על האבולוציה, מי שמחזיק בהשערה הזו יש לו פתרון גם לשאלה שהעלית בנוגע לתאים הראשונים, ולא נדרשת לכך ישות אינטליגנטית אלא תנאים אקלימיים מיוחדים, תנאים שהיו קיימים בעולם מלפני 4.3 מיליארד שנים. אבל אנחנו לא מדברים על השערת האבולוציה. אנחנו מדברים על הניסיון שלנו כבני אדם, זו לא שאלה של היגיון, פשוט אין לנו ניסיון מבריאה. גם אין לנו שום מושג מה זה אלוהים?

כשהשלטון היה ריכוזי?

מעולם השלטון לא היה ריכוזי. מפא"י מעולם לא היה לה יותר מ 30-40 אחוז בכנסת, תמיד הזדקקה לשותפים בקואליציה. השותפות הדתית היתה נוחה כי מה שעניין אותם אז כמו היום זה שלמונים.

שלטון מפא"י ההיסטורי היה שלטון ריכוזי

כדי להשיג זכות אלמנטרית-כמו דיור-עבודה וכו' הייתה צריך להשתייך למפלגה "הנכונה" ולהצייד "בפתק" המפורסם-זוכר את פנקסי קופת חולים האדומים והכחולים?

emo_63.png

האליטה החילונית משלמת מיסים ולא מקבלת קצבאות

האליטה הדתית חיה מקצבאות ונדבות של פתאים מאמינים. הרב עובדיה לא נולד עשיר, גם אריה דרעי לא נולד עשיר. הממסד הדתי לא משלם מיסים וגובה ליטרת הבשר בכל חותמת הכשר. כל זה בשם רוחניות מזויפת.

כל אירגון שהוא לא פרודוקטיבי מקבל הקצבה ממשלתית-מהיותו עונה לקרטריונים

קח תיאטראות,ספורט,תעשיית סרטים, עמותות וכו,במקביל מתוקצבים גם אירגונים ונותני שירותי דת-אגב-ישראל מתקצבת גם נותני שירותי דת מוסלמים ונוצרים וזו חובתה. העובדה שבעלי מסעדות ושירותי הסעדה חילוניים, ניזקקים לתעודת כשרות ומוכנים לשלם עבורה וגם לקטר על "הדתיים הסחטנים" איננה נעשית מיראת שמיים אלא משום דרישה משמעותית של הלקוחות המבקשים לאכול כשר.

emo_63.png

תראה יוסי

אתה בכלל לא יודע מה סיפור המבול רוצה להגיד לך אשאל אותך שאלה על מנת שיהיה לך קצה חוט למה אלהים הביא את המבול מה היה חטאם של בני האדם? וגם על מנת שתוכל להמשיך לקרוא אתה צריך גם לראות את החיובי שבתורה לא רק את השלילי , אתה תקוע בדברים השלילים לכאורה ולא מניח לעצמך לדעת יותר תן הזדמנות לספר ולא רק לשלול , נדרשת המון מחשבה קריאה וראיה לעומק של הדברים

תראה נפתלי

אתה לא יודע מה זה אלוהים? אבל אתה "יודע" שהיה מבול. ואז אתה שואל מה סיפור המבול רוצה להגיד, לידיעתך אני לא תקוע בתורה, לא בחיובי ולא בשלילי? אולי אתה תקוע בתורה? תאמין לי יש עוד כמה דברים לעשות בחיים הקצרים של בני האדם מאשר להתעסק עם מעשיות בראשית.

לטענתך - לא לתענתך -

טענתי הייתה חיובית העולם/החומר קיים מאז ומתמיד. אני דווקא שואל את אלה שטוענים כי למדו - מה זה אלוהים? עדיין לא קיבלתי תשובה מניחה את הדעת. אולי תוכל להאיר את עיני - תשאל את הרב שלך אולי הוא יודע.

חומר לא היה תמיד

היה לו התחלה ויש לו סוף .מי ברא את החומר ? אין תשובה ! אך היה משהו שברא אותו .לא רואים ולא משיגים אבל מרגישים כמו שבחומר יש אטום שאתה לא רואה אך יודע שהוא קיים.מה צריך עכשיו זה לחפש אותו.

ומי ברא את אלוהים?

על סמך מה אתה קובע שלחומר היתה התחלה? אין לך תשובה!!!!! אם אני אומר ש"כנראה" החומר היה מאז ומתמיד אני מסתמך על כך שאין לנו בני האדם ניסיון מהתחלה של משהו, אדרבה תנסה להצביע על דבר שנברא יש מאין. גם אם נקבל את טענתך שלחומר הייתה התחלה, זה לא עונה על השאלה מה זה אלוהים?

שלטון מפא"י ההיסטורי היה שלטון ריכוזי

כדי להשיג זכות אלמנטרית-כמו דיור-עבודה וכו' הייתה צריך להשתייך למפלגה "הנכונה" ולהצייד "בפתק" המפורסם-זוכר את פנקסי קופת חולים האדומים והכחולים?

אתה פשוט לא יודע מה זה שלטון ריכוזי

באותם ימים שאתה מדבר עליהם לא הזדקקתי לפתק כדי למצוא עבודה. גם היום ישנם מקומות שאתה צריך להביא אישור מרבנים כדי לקבל עבודה. שלטון ריכוזי זה שלטון אוטוריטארי כמו באיראן או רוסיה.

תראה נפתלי

אתה לא יודע מה זה אלוהים? אבל אתה "יודע" שהיה מבול. ואז אתה שואל מה סיפור המבול רוצה להגיד, לידיעתך אני לא תקוע בתורה, לא בחיובי ולא בשלילי? אולי אתה תקוע בתורה? תאמין לי יש עוד כמה דברים לעשות בחיים הקצרים של בני האדם מאשר להתעסק עם מעשיות בראשית.

אדון יוסי הנכבד

אתה לא הראשון ששואל את השאלה הזאת מה זה אלהים? הקדים אותך משה ששאל את אלהים ואף דרש את שמן המלא של על כן המלצתי לך קרא את הדברים בספר שמות ותדע הכל

ועדיין נפתלי אינך יודע את התשובה

כל דיבור על אלוהים חסר שחר, זה כמו לדבר על בנה של אישה עקרה.

תקרא קצת במקום לשפוך הבל

ומי ברא את אלוהים?

על סמך מה אתה קובע שלחומר היתה התחלה? אין לך תשובה!!!!! אם אני אומר ש"כנראה" החומר היה מאז ומתמיד אני מסתמך על כך שאין לנו בני האדם ניסיון מהתחלה של משהו, אדרבה תנסה להצביע על דבר שנברא יש מאין. גם אם נקבל את טענתך שלחומר הייתה התחלה, זה לא עונה על השאלה מה זה אלוהים?

בעצם כאן אתה סיבכת את עצמך

אתה טוען לשיטתך שהחומר היה תמיד, אם כן כאשר כולנו מסכימים שהיה משהו התחלתי שלא נברא אלא שהיה תמיד, אז כבר ניתן להבין שיש אלוקים שלא נברא אלא שהיה תמיד. עכשיו רק מה שנותר להוכיח הוא שיש תכנון והגיון בעולם ושאין דרך שהדברים החכמים הללו נוצרו באופן אקראי מעצמם, אם אצליח לשכנע אותך, בצורה מדעית שאכן כך, אז אנו צריכים למצוא את המתכנן אז היישות האינטיליגנטית המתכננת הזאת, וזה אלוקים.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

מה מסובך לך?

בצורות שונות, חומר היה תמיד ככל הידוע לנו בני האדם. אם תצליח להוכיח שמשהו נברא במובן של יש מאין, אני אשמח לשנות את דעתי. מה מביא אותך למחשבה שיש מתכנן או ישות אינטליגנטית. אפשר להצביע על יותר דברים שאינם מתוכננים. מזג האויר מתוכנן? אורך שנה 365 ורבע ימים ועוד כמה דקות. צונאמי, רעידות אדמה. מחלות מלחמות רוע אמונות הבל פיגור שכלי עצלנים זו איטליגנציה?

תקרא קצת במקום לשפוך הבל

אקבל את תגובתך כחוסר יכולתך לענות לעניין

אתה לא הראשון ששואל את השאלה הזאת

ואני לא זה אשר ישיב לך הנה קרא "וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל-מֹשֶׁה, אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה; וַיֹּאמֶר, כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל, אֶהְיֶה, שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם" אהיה זה האלהים אז תפסיק לשאול שאלות ובמקום זה קרא ותשכיל ותהייה ולהיות והיו

במדינה בה אין דת בלי פוליטיקה ( 31/2 מפלגות דתיות) זה טבעי והכרחי.

אחרי ההפרדה בין הדת והפוליטיקה ( ביטול המפלגות הדתיות והפרדה של הממסד הדתי מהמדינה ) בדרך הטבע יתקיים דיון על יחסי אנוש בין מאמין לכופר, בין דתי לחילוני. כל עוד כל דבר דתי הוא גם פוליטי אין לכך סיכוי ולא צריך לפסול את זה, אלא לקבל את זה כדבר מובן מאליו.

freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv

freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv freedownloadsatellitetv.com free download satellite tv
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר