פילוסופיה דתית

מותר האדם מן הבהמה. האם יש קשר בין האבולוציה לבין תורת הבריאה האלוקית? סייגים למינהם.

אם יש קשר, הוא הקשר בין התפתחות הידע של המין האנושי.

כפי שהאדם האמין שהכוכב עליו הוא יושב הוא מרכז היקום, כך הוא האמין שהוא "נזר הבריאה". כעת הוא מאמין באבולוציה לפי דרווין. יתכן שבעתיד יתווסף מידע על כך שהפרודות הראשונות של ה-DNA בכדור הארץ מקורם בחלל, ותוכל לטעון כי, נשלחו ע"י כוח עליון. לך בדוק! על כל פנים, ברור שיש התפתחות, ולא בריאה של יצורים "מושלמים". מצד שני, רק אידיוט ינסה לערער אמונה בכוחות עליונים. יש אנשים המאמינים באפשרות לזכות בפרס הראשון בפיס. עובדה - יש אחד שזכה, ורצים להשקיע.

בריאה? פילוסופיה אינה דתית או חילונית, היא אהבת החכמה.

האם תוכל להביא מקרה אחד של בריאה? המאמין אינו יכול להשיב על השאלה מהו מושא אמונתו? מהו טיבו של זה אשר מעניק השראה לעצם קיומו כמאמין? להאמין – פירושו לדבוק בכל מחיר בדברים שאינם מתקבלים על הדעת, לקבל מעשים בלתי מוסריים בעליל כלגיטימיים.

"מעשים בלתי מוסריים" אתה יכול לפרט

רק אתה יודע

משהוא לא בסדר בהגדרה הזאת: "להאמין – פירושו לדבוק בכל מחיר בדברים שאינם מתקבלים על הדעת"

אם משהוא הוא מתקבל על הדעת, אז אין צורך "להאמין" בו, אז ברור שכל דבר שאחר, דורש אמונה. איך אתה יודע שאתה קיים? אתה מאמין שאתה קיים, אבל אין לך שום דרך להוכיח את זה. אז מישהוא מאמין שאלוהים קיים. אין לו שום דבר להוכיח את זה, אז מה? האם אתה, ה"חילוני" לא מאמין שאלוהים קיים, או שאתה מאמין שאלוהים לא קיים? מה ההבדל בין שני סוגי החילוניות הללו? לדעתי, אין הבדל. כלומר, גם אתה "מאמין", וכמאמין, אין דבר שיגרום לך להספיק להאמין באמונה הזו שלך (רק אתה עצמך). אם אתה רוצה להגיד ש"אני אאמין באלוהים, אם אני אראה הוכחה שהוא קיים", אז אני שואל אותך, איזו הוכחה תספיק לך? ואני די בטוח שתגלה, ששום הוכחה לא תספיק לך.

המאמין אינו יכול להשיב על השאלה מהו מושא אמונתו

תשובה על ה"הוכחה"

הייתי שמח לו אלוקים היה עושה "התגלות", כדוגמת מעמד הר סיני.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר