מעמד "עם אחד בלב אחד"

תנועת "אחדות ישראל" מנסה לארגן אירוע משותף - לכל עם ישראל על כל מגוון זרמיו (כן, גם אלו...). הם מבקשים עזרה ברעיונות לאותו אירוע. אשמח לקבל את עזרתכם! תודה!

(תלמוד בבלי, מסכת גיטין, דף סט, עמוד ב).

כיצד יתרפא אדם שיש לו אבנים בדרכי השתן? יטפטף על איבר מינו שלוש טיפות שמן זפת , שלוש טיפות ממיץ הכרתי, שלוש טיפות יין נקי, כך גם אישה שיש לה אבנים בדרכי השתן. אם תרופה זו לא תעזור, ייקח ידית של כלי ויתלה אותה על איבר מינו ואישה תתלה אותה על שדיה. אם גם זה לא יעזור, ייקח חוט מצמר שטוותה אישה החשודה בניאוף שגם אימא שלה הייתה נואפת וייתלה את החוט על איבר מינו והאישה על שדיה. אם גם זה לא יעזור ייקח כינה ויתלה אותה בעזרת חוט באיבר מינו ואישה בשדיה. וכשיטיל את השתן יטילו על ענף יבש של שיח הסנה על ציר הדלת. וייתן דעתו, בעת הטלת השתן ליציאת האבן לכשתצא, כדי לשמור את האבן שיש בכוחה לרפא את כל סוגי המחלות המלוות בחום.

קשה לחילוני לענות על שאלה ברצינות?

שלמה יוסי, האם אתה עד כדי כך אטום, שאפילו לרגע אחד אינך מסוגל לרדת מהעץ שתלית את מה שתלית עליו ולעזור קצת לעם ישראל? אני בטוח שמאחורי הציניות וחוסר הקשר לכלום ממה שכתבת - שגם אתה מסוגל לסייע לפרויקט הזה....

זו לא הייתה שאלה, זו הייתה תשובה רצינית

העם שלנו אינו היחיד שמתפקח מאמונות הבל, התהליך של השתחררות מאמונות הבל דתיות משותף לעמים רבים. במקום להתייחס לדוגמה שהעליתי, דוגמה שמבליטה את הטמטום וההבלות שבכתבים עתיקים כמו התלמוד אתה מדבר על פרויקטים נכלוליים. אין לי בעיה לשרת איתך בצבא, לשלם איתך מס הכנסה, מדוע אתה כופה עלי לנסוע בשבת ברכב פרטי?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר