שלמה יוסי מה הפטיש באייקון שלך מייצג?

על מי אתה כועס?אם אין אמונה בבורא עולם אז הכל נראה על הפנים ולא פלא שכועסים ומחפשים על מי להוציא את התסכולים כמו למשל על הדתיים?

עבדתי במחצבות עם פטיש 10 ק"ג, אני לא כועס ואני בהחלט לא מתוסכל,

אני תמה על הפתאים המאמינים בהבלים

לבקש לדעת זה לא קינטור, אם היית יכולה להסביר לעצמך, יכולת להסביר לזולת

יופי! אתה באמת רוצה לדעת?תפנה לערכים.

עבדתי במחצבות עם פטיש 10 ק"ג, אני לא כועס ואני בהחלט לא מתוסכל,

אני תמה על הפתאים המאמינים בהבלים

העיקר שאתה בין החכמים! אשרייך.

אתה ממש מסכן

אני פשוט מרחם עליך שאין לך מוסג מהי התורה ואיך בכלל אתה עושה השוואה זה מראה על בורות מוחלטת בתורה וביהדות לכן אני מציע לך אם באמת אתה איש נבון תפתח ספרי קודש תלמד ולאחר מכן תשאל שאלות. זה כמו להגיד לילד בן שנתים להטיס מטוס. בהצלחה.

אני מבין ומכיר את התורה הרבה יותר מימך

אתה מאמין בנחש מדבר בן אדם?!! מה ניסגר איתך?!!! אתה צריך טיםול נפשי מיידי אן אתה חושב שנחש יכול לדבר - חד וחלק.

תשובה לשואל.את כל התשובות תקבל בערוץ הדברות 97 בטלויזיה

ל"הידברות" אין שום תשובה רק שקרים

+ תשובה למה? ללמה אתה ועוד אנשים מאמינים בנחש מדבר?! אתה הוא זה שצריך למצוא תשובה ללמה אתה מאמין בסיפור בו יש נחש מדבר אבל לא בסיפור בו יש נמלה מדברת.

ומי הם השוטים?

אלה שמאמינים בנחש מדבר כמובן

אני רוצה שאת תסבירי לי למה את מאמינה בנחש מדבר

אבל לא בדג זהב מדבר אם אינל יכולה להשיב על השאלה הפשוטה הזו אינך מבינה בכלל במה את מאמינה

תשובה לשואל.את כל התשובות תקבל בערוץ הדברות 97 בטלויזיה

המסיון עובד שעות נוספות.

חבל על המאמץ אתה לא תבין.

גם אתה לא מבין

אם הייתה חושב הייתה בודק.כל מי שפוסל במומו הוא פוסל

תפנה את דבריך לעצמך

בינתיים אתה הוא זה שפוסל מייד כל מי ומה שאחר מימך

אם את לא מצאת הסבר בערכים מדוע אני אוכל למצוא?

תנסי למצוא תשובה בכתבי הרמב"ם ולא תצליחי. רבים יוצאים מתוך הנחה שמבינים מה זה אלוהים והשאלה היא האם יש או אין אלוהים, תנסי למצוא היכן שתרצי, לא תמצאי תשובה לשאלה מה זה אלוהים? רבים בטוחים שהעולם והחיים נבראו על ידי ישות כמו אלוהים, אבל אין שום דוגמה בניסיון האנושי לבריאה ואין שום סיבה שבעבר היה אחרת. האם את מאמינה שאישה נבראה מצלעו של אדם? לכולנו יש הורים וכנראה כך היה בעבר.

שאלה לדתיי הפורום

כבר אלפי שנים שבני אדם משתמשים בסיפורי אגדות כדי לחנך את ילדיהם. דרך סיפורי אגדות כגון כיפה אדומה, מיץ פטל, הנמלה והחרגול וכו´ מעבירים ההורים לילדיהם מסרים וערכים אשר חשובים בחברה בה הם חיים. הרי זה ברור לכול כי לא באמת היה זאב שבלע את סבתא והתחזה לה, ולא היה ארנב שחי בבקתה ביער ואף נמלה לא ניהלה דיון עם חרגול על התועלתיות שבעבודה. אבל זה שאותם יצורים לא באמת היו קיימים אלא רק בדימיון יוצרי, מספרי ושומעי הסיפורים לא מוריד מערכם של אותם אגדות. למעשה, בגלל היות אותם אגדות, סיפורים טובים, מספרים אותן עד היום. אבל זה מאוד תמוה בעיני כיצד מצד אחד אנשים שמכירים ואף מספרים את סיפורי האגדות האלה יודעים כי הם בידיוניים אבל עדיין מעריכים אותם אבל מצד שני מאמינים כי אכן פעם היה נחש מדבר. הכיצד אתם מסוגלים באותה נשימה לומר כי נחש מדבר זה בסדר ו"הגיוני" ואילו ארנב מדבר זה לא? מדוע וכיצד אתם ממשיכים להשלות את עצמם בצורה התמוהה הזו? מדוע אינכם מסוגלים לקבל, להבין ולהפנים כי סיפור גן העדן שבתורה איננו היסטוריה אלא בסך הכל אגדה, בדיוק כמו סיפור 3 החזירים, אגדה/משל שנוצר כדי ללמד ערכים מסויימים? נחש מדבר?! בחייכם אנשים! היכן השכל הישר? ההיגיון הבריא? למה אתם מעדיפים לעשות שמיניות באויר ולהתעלם מן הברור מאליו? למה סתם להשלות את עצמכם? כיצד פעולת הרמיה העצמית הזו מביעה לכם ולאנושות תועלת?

בשביל מה אתה שואל שאלות?!

כשתחליט להיות ישר עם עצמך אז תחפש תשובות.

למה את מגיבה אם את לא יכולה להיות כנה עם עצמך?

לשאול שאלות זה לגיטימי להיות פתי מאמין שלא בודק כלל את מה שאומרים לו ומתנהג כמו רובוט זה לא לגיטימי! את מאמינה במשהו נכון? אז את צריכה לדעת למה את מאמינה במה שאת מאמינה. "ככה" זה לא תשובה לגיטימית! "כי פעם האמינו ככה" זה גם לא תשובה לגיטימית! את מאמינה בנחש מדבר אבל לא בסוס מעופף, ענקי קרח וארנב דבר למרות שכולם זהים - שייכים לממלכת האגדות ולא למציאות. אז מקום להיות מו כבשה רצוי שתתחילי לחשוב עבור עצמך, תהיה כנה עם עצמך ותשאלי את עצמך למה את מאמינה בנחש מדבר

שאלה לדתיי הפורום

כבר אלפי שנים שבני אדם משתמשים בסיפורי אגדות כדי לחנך את ילדיהם. דרך סיפורי אגדות כגון כיפה אדומה, מיץ פטל, הנמלה והחרגול וכו´ מעבירים ההורים לילדיהם מסרים וערכים אשר חשובים בחברה בה הם חיים. הרי זה ברור לכול כי לא באמת היה זאב שבלע את סבתא והתחזה לה, ולא היה ארנב שחי בבקתה ביער ואף נמלה לא ניהלה דיון עם חרגול על התועלתיות שבעבודה. אבל זה שאותם יצורים לא באמת היו קיימים אלא רק בדימיון יוצרי, מספרי ושומעי הסיפורים לא מוריד מערכם של אותם אגדות. למעשה, בגלל היות אותם אגדות, סיפורים טובים, מספרים אותן עד היום. אבל זה מאוד תמוה בעיני כיצד מצד אחד אנשים שמכירים ואף מספרים את סיפורי האגדות האלה יודעים כי הם בידיוניים אבל עדיין מעריכים אותם אבל מצד שני מאמינים כי אכן פעם היה נחש מדבר. הכיצד אתם מסוגלים באותה נשימה לומר כי נחש מדבר זה בסדר ו"הגיוני" ואילו ארנב מדבר זה לא? מדוע וכיצד אתם ממשיכים להשלות את עצמם בצורה התמוהה הזו? מדוע אינכם מסוגלים לקבל, להבין ולהפנים כי סיפור גן העדן שבתורה איננו היסטוריה אלא בסך הכל אגדה, בדיוק כמו סיפור 3 החזירים, אגדה/משל שנוצר כדי ללמד ערכים מסויימים? נחש מדבר?! בחייכם אנשים! היכן השכל הישר? ההיגיון הבריא? למה אתם מעדיפים לעשות שמיניות באויר ולהתעלם מן הברור מאליו? למה סתם להשלות את עצמכם? כיצד פעולת הרמיה העצמית הזו מביעה לכם ולאנושות תועלת?

נחש מדבר או שותק...

שים לב שהרבה מהדברים שחונכנו עליהם הם אינם פשט הכתוב אילה מדרשים...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר