העולם מזדעזע ויפה הנפש אומר אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים במקום שיפעל ויביא את הגאולה. להלן קטע ממכתב ך"ק אדמו"ר הריי"ץ ן"ע

בתקופה הנוכחית של "הרת עולם",כשהעולם כולו מזדעזע מפאת "חבלי משיח",והשי"ת הצית את חומת הגלות...מחובתו של כל יהודי,איש ואשה זקן וצעיר,לשאול את עצמו: מה עשיתי ומה אני עושה בכדי להקל את "חבלי משיח" ולזכות לגאולה השלימה על ידי משיח צדקנו?

העולם מזדעזע

העולם לא מזדעזע, כל פעם שיש בעיות מספרים לנו על חבלי משיח, במלחמת העולם השניה העולם היה קצת יותר מזועזע מהיום ולא קרה כלום, משיח לא יבוא, חבל לחכות.

לפי מה שלמדנו שום שי"ת, אלא הרצל הצית את מנוע הגאולה. והרצל, לפי מיטב ידיעתי היה כופר.

לפי מיטב ידיעתנו, הציונים, שביניהם היו גם מספר מאמינים,הם שהביאו, במאמציהם, עבודתם, והקרבתם, לכינונה של המדינה היהודית, ( לא יודע אם היא ראשית גאולתנו, עוד לא הבהרתי לעצמי מהיא ה"גאולה", חוץ מגאולה נוני אותה אני אוהב)-הגשמת חלומותינו הוורודים ביותר. גם האורתודוקסים הוסיפו משהו - הם התפללו. יש מאמינים שזה עזר, בכל מקרה זה לא הזיק. ובבנין ירושלים, ללא השכונות הערביות, ננוחם.

העולם מזדעזע

העולם לא מזדעזע, כל פעם שיש בעיות מספרים לנו על חבלי משיח, במלחמת העולם השניה העולם היה קצת יותר מזועזע מהיום ולא קרה כלום, משיח לא יבוא, חבל לחכות.

זה שהמשיח לעולם לא יבוא היום לא אומר שהוא לא יבוא. אולי ימציאו פטנט שמחר יהפוך להיום

לא צריך להפריע למאמינים להאמין. אסור לספר להם בובה מייסעס, ואסור לפזר הבטחות שווא. יש לחנך את האדם שעליו להיות עצמאי, בילתי-תלוי באחרים רוחנית, ולדעת לעזור לעצמו, קורם כל להתפרנס ללא קבלת קצוואות ותרומות.ולמען יוכל להיות כזה, להקנות לו השכלה בסיסית, וראש וראשונה את מקצועות הליבה. את ההורים שמונעים מילדיהם לימודי הליבה יש לנדות באויבי העם. את המוסדות בהם מונעים לימודי הליבה יש לסגור, או לפחות להפסיק לממן.

לפי מה שלמדנו שום שי"ת, אלא הרצל הצית את מנוע הגאולה. והרצל, לפי מיטב ידיעתי היה כופר.

לפי מיטב ידיעתנו, הציונים, שביניהם היו גם מספר מאמינים,הם שהביאו, במאמציהם, עבודתם, והקרבתם, לכינונה של המדינה היהודית, ( לא יודע אם היא ראשית גאולתנו, עוד לא הבהרתי לעצמי מהיא ה"גאולה", חוץ מגאולה נוני אותה אני אוהב)-הגשמת חלומותינו הוורודים ביותר. גם האורתודוקסים הוסיפו משהו - הם התפללו. יש מאמינים שזה עזר, בכל מקרה זה לא הזיק. ובבנין ירושלים, ללא השכונות הערביות, ננוחם.

"אתחלתא דגאולה"

כך קראו לשיבה לארץ הציונות הדתית היום הם מבינים שהם טעו . בכל אופן בדיעבד אנחנו פה וצריכים לשמור על מה שקיבלנו בניסי ניסים החל מזה שאומות העולם הסכימו כביכול ועד הניסים שנעשו במלחמות כי ויתור על שטחי הארץ שקיבלנו מה' זה פיקוח נפש ממש לכל יהודי בעולם

ניסי הניסים שהביאו מה שיש הם בנינו שחרפו נפשם. ולאלה שישבו בצד יש זכות - לשתוק.

העולם מזדעזע ויפה הנפש אומר אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים במקום שיפעל ויביא את הגאולה. להלן קטע ממכתב ך"ק אדמו"ר הריי"ץ ן"ע

בתקופה הנוכחית של "הרת עולם",כשהעולם כולו מזדעזע מפאת "חבלי משיח",והשי"ת הצית את חומת הגלות...מחובתו של כל יהודי,איש ואשה זקן וצעיר,לשאול את עצמו: מה עשיתי ומה אני עושה בכדי להקל את "חבלי משיח" ולזכות לגאולה השלימה על ידי משיח צדקנו?

השם יתברך ניצל את כל האשראי שלו בשנות הארבעים של המאה הקודמת .

טפשי לחזור על אותה שגיאה פעם נוסםת .

העולם מזדעזע

זה הוא קטע ממכתב שנכתב ב..

הקטע מופיע בהקדמה לקובץ "היום יום" שיצא לאור בתש"ג(1943) ומסתמא המכתב נכתב והתפרסם עוד לפני זה לא(ידוע לי בדיוק כרגע)אבל הנשיאות של הרבי הריי"ץ התחילה בשנת תר"ף(1920) ואת עבודת הכלל החל בשנת תרן"ה(1890) כך שמבינים שלא מדובר בסתם אמרה אלא בתמונת מצב

תיקון - תרנה - 1895

"אתחלתא דגאולה"

כך קראו לשיבה לארץ הציונות הדתית היום הם מבינים שהם טעו . בכל אופן בדיעבד אנחנו פה וצריכים לשמור על מה שקיבלנו בניסי ניסים החל מזה שאומות העולם הסכימו כביכול ועד הניסים שנעשו במלחמות כי ויתור על שטחי הארץ שקיבלנו מה' זה פיקוח נפש ממש לכל יהודי בעולם

תיקון, אלוהים זה לא מישהו שמקבלים ממנו שטחי ארץ.

אדמתנו רוויה בדם בנינו.

מדהים כמה טפשות יכולה להיות בן אדם אחד . תגיד, לא כואב לך הראש? (ואני כותב זאת מתוך אהבת ישראל)

זה שהאדמה רוי'ה בדם לכן בתקופת בין המיצרים לא הולכים לים כי הדם זרם לתעלות המים באותה תקופה ובכל מה הקשר שלך ליהדות. אתה בכלל יהודי? ועוד שאלה קטנה ידידי הנחבב : למה אתה משקר לעצמך? זה לא נראה לך טפשי לשקר על עצמך? שאלמה יוסף

לסיכום, מאלוהים לא קיבלת שום דבר

זה הוא קטע ממכתב שנכתב ב..

הקטע מופיע בהקדמה לקובץ "היום יום" שיצא לאור בתש"ג(1943) ומסתמא המכתב נכתב והתפרסם עוד לפני זה לא(ידוע לי בדיוק כרגע)אבל הנשיאות של הרבי הריי"ץ התחילה בשנת תר"ף(1920) ואת עבודת הכלל החל בשנת תרן"ה(1890) כך שמבינים שלא מדובר בסתם אמרה אלא בתמונת מצב

תמונת מצב, לא ידוע לך שום דבר בדיוק, ואוסיף גם לא בערך

קודם כל תתגייר אחרי זה נדבר

אני לא יכול להתגייר אבל אתה מצידי יכול להתפגר

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר