משאל לפורום: תרומת איברים וכרטיס הנגד של העדה החרדית

אולי שמעתם על כך שבעדה החרדית הולכים להוציא כרטיס נגדי לכרטיס תרומת האיברים של ארגון אדי, שאומר בעצם שכל מי שנושא אותו מתנגד בתוקף לכך שאיבריו יתרמו לאחר מותו. מה דעתכם? אני חושב שהדיעה במאמר הזה מאוד דומה לשלי: http://news.walla.co.il/?w=//1326172 אני חייב להגיד שזה מרתיח אותי שאנשים ישאו עליהם כרטיס כזה, אבל מצד שני בשנייה שהם יזדקקו לתרומת איבר להצלת חייהם מתורם יהודי, פתאום לא תהיה להם בעיה מוסרית בעניין. אתם רוצים לחתום? תוסיפו סעיף נגד קבלת איברים ליד. חוץ מזה, מה עם "כל המציל נפש מישראל"? הרי סמכויות הלכתיות בעבר כבר אישרו שאין בעיה הלכתית עם תרומת איברים.

אם זה מרתיח אותך

אתה יכול לשתות הרבה מים קרים. ומומלץ להוסיף קוביות קרח! זה לא קשור לחרדים לפי סקר שנערך למעלה משישים אחוז חילונים לא מעונינים לתרום אז תבדוק טוב ותגיב. קיץ נפלא!

יש הבדל בין לא לחתום על כרטיס אדי לחתימה על כרטיס שמתנגד לתרומה

אני ממליץ שתקרא את הכתבה בקישור שנתתי שמרחיבה בעניין הזה. וחוץ מזה: אם למישהו מפריעה תרומת האיברים עד כדי חתימה על כרטיס המוות והוא באופן עקרוני מתנגד לזה מבחינה הלכתית כי זה לדעתו נוגד את הדת ומהווה חטא חמור, אז זה לא באותה מידה חטא לקחת איבר מיהודי אחר עבורו? הרי לפי הגישה שלו, הוא גורם לאדם אחר לחטוא עבורו.

לא כל כך מדויק

אתה נכנסת לנישה שבכתבה נזהרו מראש לא להכנס אליה . שהיא לאן האבר הולך . התורם אינו יכול להגביל את האוכלוסיה שאבריו עלולים להגיעה אליהם להשתלה . אינני יודע מה היה פסק הדין אילו היה אפשר להבטיח שהאברים יגיעו אך ורק ליהודים . אבל זה לא המצב . לפי הדת אין מחללים שבת כדי להציל נפש של גוי אז תרומת אברים ? לסכן את תחיית המתים ?

משאל לפורום: תרומת איברים וכרטיס הנגד של העדה החרדית

אולי שמעתם על כך שבעדה החרדית הולכים להוציא כרטיס נגדי לכרטיס תרומת האיברים של ארגון אדי, שאומר בעצם שכל מי שנושא אותו מתנגד בתוקף לכך שאיבריו יתרמו לאחר מותו. מה דעתכם? אני חושב שהדיעה במאמר הזה מאוד דומה לשלי: http://news.walla.co.il/?w=//1326172 אני חייב להגיד שזה מרתיח אותי שאנשים ישאו עליהם כרטיס כזה, אבל מצד שני בשנייה שהם יזדקקו לתרומת איבר להצלת חייהם מתורם יהודי, פתאום לא תהיה להם בעיה מוסרית בעניין. אתם רוצים לחתום? תוסיפו סעיף נגד קבלת איברים ליד. חוץ מזה, מה עם "כל המציל נפש מישראל"? הרי סמכויות הלכתיות בעבר כבר אישרו שאין בעיה הלכתית עם תרומת איברים.

מה לעשות ויש כאלה היודעים רק לקחת ולא לתת

תרומה או סחר

אני מוכן בלב שלם לו רק היו מבטיחים לי שאבריי לא יעשו סחר מכר..דהיינו לו היה סידור כזה שהניתרם כותב מכתבה שבו כתוב ..קיבלתי תרומת איבר מפלוני אלמוני ללא תמורה ...ואז אחתום על כרטיס אדי...לא הייתי רוצה שמישהו יעשה קופה על איבריי..אז אפ נציגי אדי קוראים את בקשתי אשמח לתגובה המייל שלי מצורף

תרומת אברים....

לצערינו קימת קבוצה שולית המשפיעה על רבים,המסכימה לקבל אברים לצורך הצלת חיים מבלי לבדוק או לדעת מי התורם.אבל אינה מוכנה לתרום דבר לחברה אפילו לאחר מותם הם מעדיפים אתשלמות הגופה המתה ולא להציל חייםשל זולתם.

שלום

אני נגד

הם פרזיטים במלוא מובן המילה רק לקבל הם יודעים

לי יש כרטיס ואני גאה

חוצפה של החרדים, עושים את כול החטאים במגזר שלהם ובאים אלינו בטענות. אם כבר זה מצווה כן לתרום תחשבו על הילד/ה, נער/ה, אימא, אבא , אחים שזקוקים לזה שמחכים עכשיו רק לטלפון שיציל אותם מדבר הנורא מכול ה מ ו ו ת למה?. אם אפשר להציל כמה אנחנו צריכים לעזור אחד לשני אחרת מי יעזור לנו?. לתרום כסף זה מצווה אבל להציל חיים לא?. מה זאת הטיפשות הזאת??

לא כל כך מדויק

אתה נכנסת לנישה שבכתבה נזהרו מראש לא להכנס אליה . שהיא לאן האבר הולך . התורם אינו יכול להגביל את האוכלוסיה שאבריו עלולים להגיעה אליהם להשתלה . אינני יודע מה היה פסק הדין אילו היה אפשר להבטיח שהאברים יגיעו אך ורק ליהודים . אבל זה לא המצב . לפי הדת אין מחללים שבת כדי להציל נפש של גוי אז תרומת אברים ? לסכן את תחיית המתים ?

וואו זה היה גזעני ומגעיל, אתה וחרדים שמדברים כמוך מכתימים את שמה של היהדות

לא מזמן ערבי פלשתיני שהבן שלו נהרג ע"י כוחות צה"ל תרם את איבריו לכמה ישראלים ערבים ויהודים ביניהם ילדה ונערה חרדים אדם נברא בצלם ובתור יהודי מאמין אתה אמור לדעת את זה. אז כדאי שתצאו כל החרדים מהסרט של העם הנבחר, כי עם שיש בתוכו גזענים כמוך, לא הייתי בוחר באלהים שבחר אותם

"לסכן את תחית המתים" ?! לא פלא שאם אלה דבריהם, היהודים מסתייגים מהאורתודוקסיה.

הזרם המרכזי בו צועדת היהדות מזה מאתיים שנה נפרד מהאורתודוקסיה בגלל חוסר יכולתו להזדהות עם פירוש התורה הגזעני, השמרני, השוביניסטי והמתבדל שלהם. פרט לאורתודוקסים הקיצוניים איש לא רואה את יהדותו בפרמטרים אותם הם קובעים לעצמם. במיוחד, אחרי השואה, הגזענות שלהם עולה על העצבים במיוחד.

לא מזמן ערבי פלשתיני שהבן שלו נהרג ע"י כוחות צה"ל תרם את איבריו לכמה ישראלים ערבים ויהודים ביניהם ילדה ונערה חרדים אדם נברא בצלם ובתור יהודי מאמין אתה אמור לדעת את זה. אז כדאי שתצאו כל החרדים מהסרט של העם הנבחר, כי עם שיש בתוכו גזענים כמוך, לא הייתי בוחר באלהים שבחר אותם

אתה טועה ומטעה

"לא מזמן ערבי פלשתיני שהבן שלו נהרג ע"י כוחות צה"ל תרם את איבריו לכמה ישראלים ערבים ויהודים ביניהם ילדה ונערה חרדים" באמת כל הכבוד לו. "אדם נברא בצלם ובתור יהודי מאמין אתה אמור לדעת את זה." גם עמלק, חסן נסראללה ואדולף היטלר נבראו בצלם, אז מה הנקודה שלך בדיוק? "אז כדאי שתצאו כל החרדים מהסרט של העם הנבחר, כי עם שיש בתוכו גזענים כמוך, לא הייתי בוחר באלהים שבחר אותם" זה לא קשור לחרדים. אתה לא מבין את משמעות המונח "עם נבחר". המונח הזה מבטא את הבחירה של ה' בעם ישראל מכל יתר העמים (הגויים) לקיים 613 מצוות בעוד ה' נתן רק 7 מצוות לגויים. עם ישראל מעולם לא התנהג כעם נבחר במובן שעמים אחרים ראו בעצמם עם נבחר ואני מתכוון לעמים כדוגמת הרומאים או הגרמנים או הבריטים שכבשו ארצות שלא היו שייכות להם על מנת לגנוב את משאבי הטבע של אותן ארצות ועל מנת להפוך את תושביהן לעבדים. אנחנו מעולם לא עשינו את הדברים הללו וזה בכלל לא קשור לחרדים. לא צריך להיות חרדי כדאי לומר את זה. זו לא גזענות לשנוא את האויב שלך שמידי יום רוצח בעמך ומסית כנגדך. אתה אוהב נאצים? אם לא אז לשיטתך אתה "גזען כלפי הנאצים". שוב, זו לא גזענות לשנוא את האויב שלך. גזעים לא קיימים בעולם ומעולם לא היו קיימים. בני האדם מסווגים לפי עמים, לא לפי גזעים. מקור העמים הוא בבני נח שלאחר בניית מגדל בבל התפזרו על כל רחבי כדור הארץ עם השפות השונות. הראשונים שהתחילו לדבר על גזעים היו גרמנים שונאי ישראל במאה ה 19 שהיו צריכים למצא לעצמם תירוצים לשנאה התהומית שלהם לעם ישראל אז הם המציאו לעצמם "תאוריית גזע" שלפיה הם גזע עליון והישראלים הם גזע נחות. אין שום הוכחה לכך שבני האדם מסווגים לפי גזעים ואין שום הוכחה שאפילו בעבר הרחוק היו גזעים.

"עם נבחר".

>המונח הזה מבטא את הבחירה של ה' בעם ישראל מכל יתר העמים (הגויים) לקיים 613 מצוות בעוד ה' נתן רק 7 מצוות לגויים.< לכן יש דין שונה בין גוי שגנב ליהודי שגנב. לכן יש דין שונה בין גוי שהרג ליהודי שהרג. לכן מותר להונות את הגוי. לכן אסור לדבר בשבח הגוי. לכן אסור להחזיר אבידה לגוי. לכן לא מחללים שבת כדי להציל את הגוי, (היום מחללים מהפחד שמחר הגויים לא יצילו יהודים). לכן לא תורמים איברים לגוי, (לקחת מותר). לכן מצוה לקלל כשרואים קברי גויים. לכן משווים בהמה לגוי. לכן פסק הרמב"ם שיהודי האונס ילדה קטנה גויה הורגים את הילדה מפני שגרמה לבן העם הנבחר לחטוא. לכן טעות גוי מותרת, וכו'. 'שור של ישראל שנגח לשור של נכרי פטור. ושל נכרי שנגח לשור של ישראל , בין תם בין מועד משלם נזק שלם': "ואל יקשה בעיניך דבר זה, ואל תתמה עליו, כמו שלא תתמה על שחיטת בעלי החיים אף על פי שלא עשו שום רע, לפי שמי שלא נשלמו בו התכונות האנושיות אינו אדם באמת, ואין תכליתו אלא לאדם [החכם העוסק בתורה ובמצוות]. (רמב"ם פירוש המשניות למסכת בבא קמא פ"ד מ"ג). ולכן המחב"ת מנסה לשקר כדי להסתיר את הבושה.

דת גזענית

שאלה: האם מותר להעביר איברים של מת יהודי לחולה לא יהודי? האם מותר ליהודי לקבל תרומת איברים ממת לא יהודי? תשובה: לקבל תרומה ממת גוי זו לא כל כך בעיה. אך לתת איברים מיהודי לגוי אסור, אלא אם כן מדובר באגודה עולמית ובזכות תרומת האיברים לגוי גם יהודים יקבלו איברים מגויים, אז מותר.הרה"ג דב ליאור.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר