מה דינם של רבנים ממרידים?

מאסר, לכל הדעות. אבל לכל הפחות פיתורין מיידיים. לפני שיהיה מאוחר מדי.

מה דינם של מפקדים אידיוטים?

מה דינו של מפקד אידיוט ששולח יחידת חיילי הסדר לבצע פעולה שנוגדת את מצפונם, וגורם לעימות חזיתי והמרדה, האם חסרים חיילים אחרים שהיו צריכים לשלוח דווקא את חיילי ההסדר למשימה.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

הם נידונים לקבלת פרסים.

נכון, יבוא יום והוא לא רחוק, שהם יקבלו פרסים, וכל ההנהגה הנוכחית תכתב בהסטוריה לדראון עולם

החגיגות שלכם לא ימשכו לעולם, אין לכם סיכוי לטווח רחוק, יבוא יום והוא לא רחוק, שהשלטון שלכם ימחק ויוחלף, עוד נבוא אתכם בחשבון והוא יהיה מר, תוקם עוד ועדת חקירה ופושעי אוסלו ופושעי וההתנתקות יועמדו לדין. אתם עוד תכתבו לדראון עולם בהיסטוריה של העם היהודי.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

נא לדייק...

להלן ההצהרה עליה חתומים מרצים (בכל דרגה - מרצה זוטר, בכיר....); אנו חברי סגל מהאוניברסיטאות מביעים בזאת את תמיכתנו והערכתנו לסטודנטים ומרצים המסרבים לשרת כחיילים בשטחים הכבושים. שרות זה כרוך לעתים קרובות מדי בביצוע פקודות שאין להן מקום בחברה דמוקרטית המאמינה כי כל אדם נברא בצלם. מזה 35 שנה, מוחזק עם שלם של שלשה וחצי מליון איש ללא זכויות אדם בסיסיות. הכיבוש והשליטה על עם אחר הביאו את מדינת ישראל אל המצב בו היא נמצאת היום. ללא הצהרה ישראלית על סיום הכיבוש המלווה במעשים - ולו גם מעשים חד-צדדיים, אין מלחמה זאת מלחמה על הבית כי אם על המשך הדיכוי והמשך מפעל ההתנחלויות. אנו מביעים בזאת את נכונותנו לעזור ככל יכולתנו לסטודנטים שכתוצאה מסירובם לשרת בשטחים יתקלו בקשיים לימודיים, כלכליים או מינהליים ואנו קוראים לקהילת האוניברסיטה לתמוך בסרבנים. סטודנטים מוזמנים ליצור קשר עם כל אחד מהחתומים למעלה. חברי סגל המעוניינים להצטרף מוזמנים לכתוב ל-anatbi@post.tau.ac.il רשימה זאת מתעדכנת, עד כה חתמו עליה 358 חברי סגל מהאוניברסיטאות. קראו שניכם היטב את שנכתב - אין כאן הסתה, אין המרדה, אין כאן קריאה לסרוב פקודות, אלא תמיכה והערכה כלפי חיילים על גילוי יושרה. במילים אחרות, כמו כל אדם שפוי בארץ ובעולם - אנחנו נגד הכיבוש, נגד זילות בחיי אדם, נגד שלילת זכויות ממיליוני בני אדם. אנחנו רוצים לחיות במדינה שתהיה "אור לגויים" ותביא לידי ביטוי את תורת המוסר שהעברים הנחילו לאנושות. אני לפחות נגד הגזל, "השרמוטות" ומה שחובשי הכיפות בשטחים הכבושים מבטאים. כנגד - כוהני הוודו, יחי ההבדל הקטן!

ואם רבנים יגידו שהם מעריכים סרבנים שלהם?

מה תגיד אז? אז זו היא הסתה? או סתם "הערכה וכבוד"? לשם שינוי אני לא מכבד את הסרבנים השמאלנים בכלל, ולא ממש תומך בסרבנות בימין, זה לא הצעד הכי חכם. אבל יחד עם זאת אני לא מוכן לשמוע על סגירת ישיבות הסדר, העמדות רבנים לדין, או הכללות כלפי ציבור שלם. לאף אחד מן הצעדים הללו אין שום הצדקה, הם רק יעמיקו את הקרע בינינו. ולגבי סרבנות כתבת שהיא גורמת נזק לצבא, אז יוצא שמי שתומך בסרבנים משמאל לא חושב כך? או אולי חושב אבל רוצה לגרום נזק למדינת ישראל? האם זה כך?

יש כאן הסתה ברורה לסרבנות !!

תמיכה והצעת עזרה לסרבנים הבוגדים היא הסתה ברורה וחד משמעית. בדיוק כמו שהסברה והבנה של הרוצחים הערבים היא הסתה לרצח יהודים. בדבריהם הם גם מציעים שוחד לסרבנים הבוגדים, סיוע בלימודים השווה כסף רב. בקיצור אנטישמי עלוב, אינך דואג לצה"ל או לסרבנות, אתה דואג לדלק לאנטישמיות החולנית שלך.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

מה דינם של מפקדים אידיוטים?

מה דינו של מפקד אידיוט ששולח יחידת חיילי הסדר לבצע פעולה שנוגדת את מצפונם, וגורם לעימות חזיתי והמרדה, האם חסרים חיילים אחרים שהיו צריכים לשלוח דווקא את חיילי ההסדר למשימה.

ההסדרניקים לא נדרשו לפנות. רק לשמור במעטפת.

מדובר בעיקרון, וכל התחכמות לא תועיל. בעוד החיילים יכולים להחשב כתיהוקות שנשבו, הרבנים הממרידים יודעים היטב שמדובר במרד נגד המלכות היהודית היחידה שיש. הרבנים לא הפושעים היחידים. השלטון שלא יודע לבוא חשבון אם אלה שקמים עליו להחריבו לא ראוי שישלוט.

רצח רבין ברגע כשהתרחש גרם לפסיכוזה.

אז הזמינו למשטרה ולשב"כ כל אחד שאמר מילה או חצי מילה ליגאל עמיר, בדקו כל רב, כל מורה ומרצה, החל מגננות של עמיר מה הם אמרו ולמה הם חינכו אותו וכו', ואם היה חשש הכי קטן העמידו לדין, עובדה שלא היה אף רב שהכניסו אותו לכלא באשמה הזאת. עמיר עשה חשבון הלכתי בעצמו, הוא ניסה לדבר עם אותם רבנים, אבל אף אחד לא הסכים איתו. עובדה שרבנים של עמיר לא הוכנסו לכלא, אוניברסיטת בר אילן לא נסגרה, ישיבות שבהן למד עמיר לא נסגרו, עובדה הזאת אומרת שבאותן ישיבות לא היה שום פסול. דרך אגב כרם ביבנה שבה למד עמיר היתה ישיבה מאוד מתונה, צעירים מאוניברסיטת בר אילן גם מאוד מתונים, יש שם לא מעט חילונים גם כן, ישיבה בתוך האוניברסיטה מאוד מתונה, וכלל לא מעורבת פוליטית. ישוב שממנו צמח יגאל עמיר- הרצליה, לא היה ישוב קיצוני במיוחד. אז לכן להאשים ברצח רבין ימין קיצוני זה מוגזם- יגאל עמיר לא היה שייך לא לתנועת כהנא ולא גר בתפוח, אישית אני בכלל לא מבין למה דווקא הוא עשה זאת, כי לצפות לכך מסטודנט מצטיין למשפטים? יותר היגיוני שזה יהיה תלמיד מאיזו ישיבה באלון מורה, אבל היסטוריה היא כזאת. יגאל עמיר דרך אגב לא יכל לספוג לא בכרם ביבנה ולא באוניברסיטת בר אילן אותה אידיאולוגיה שהובילה לרצח רבין, בבר אילן דרך אגב יש המון סטודנטים שמאלנים, ובכרם ביבנה- פוליטיקה זה בחזקת כמעט טרפה- לא נהוג לדבר עליה לא בשיעורים ולא בבית מדרש. ואותם צעירים שסירבו פקודה כנראה עשו זאת על דעת עצמם- בישיבות הסדר קשה לי לתאר לעצמי רב אחד שיעודד תופעות הסרבנות- אני מניח שזה פשוט לא קיים. צעירים עושים זאת בעיקרון על דעת עצמם. רב שלי למשל בכלל לא מתיחס לסרבנות- בעיניו זה כלל לא אופציה, רק בן אדם אזרחי- פרטי יכול להשתתף במשחק פוליטי, ופים אחת הוא אפילו אמר לי "זה שהעניין הזה כואב לך, זה טוב, אבל אסור שיופיע אצלך כעס כלפי השמאל או כלפי הממשלה, כי כל מי שמתכנן זאת כנראה מתכוון לטובתו של עם ישראל, רק מבין אותה אחרת, יכול להיות שהוא טועה, אבל זה לא מצדיק שבירת כלים".

שמות הרבנים שמסרו בידי הרוצח 'דין רודף', ידוע.

זכורה היטב אמירתו של הרב בן-נון בדבר המידה עודות זהותם של הפושעים האלה. רק משיקולים הזויים, שגויים, ולא מוסריים השמות לא פורסמו, והפושעים לא הועמדו לדין, מהלכים חופשיים וממשיכים במלאכת ההרס והחורבן שלהם.

כמו דינם של הפרופסורים המסיתים שלא לשרת בצה"ל.

ברור לי שאנטישמי עלוב נפש כמוך לא קרא מעולם לפטר את הפרופסורים הבוגדים המסיתים סטודנטים שלא להתגייס לצה"ל ולהילחם בטרור הערבי, המסיתים בחו"ל נגד מדינת ישראל וקוראים לחרם עליה.

לא שמעת ממני תמיכה בהם. אדרבא, אני מגנה אותם.

אתה אולי לא נמצא במקומות בהם הם משמיעים את דעותיהם, אבל אני משתדל להיות בכל מקום כזה, ומגנה אותם אישית. אגב, גם מי שתומך בדעה כי, יש לסיים מייד את השלטון על העם האחר, כמוני, חייב לגנות את אלה הקוראים לסרב.

שמות הרבנים שמסרו בידי הרוצח 'דין רודף', ידוע.

זכורה היטב אמירתו של הרב בן-נון בדבר המידה עודות זהותם של הפושעים האלה. רק משיקולים הזויים, שגויים, ולא מוסריים השמות לא פורסמו, והפושעים לא הועמדו לדין, מהלכים חופשיים וממשיכים במלאכת ההרס והחורבן שלהם.

מה שרב יואל בן נון אומר זה לא בהכרך נכון.

כדי לדעת את השמות של אפילו חלק מן הרבנים המסיתים לרצח רבין הוא היה צריך להיות ראש שב"כ לפחות. פשוט הוא דיבר אז בלי ביסוס, יכול להיות תוך רצון עז להראות טוב בעיני בעליו החדשים. הרי לאחר אמירוטיו להשאר רב אפילו בגבעתיים קשה, וביש"ע זה פשוט בלתי אפשרי. בקיצור המגזר שלנו הצמיח לא מעט בוגדים כמו עתניאל שנלר, רב יואל בן נון, חנה קהת ועוד לא מעט אנשים, הרשימה ארוכה. עובדה שמשטרה ושב"כ במסגרת טרור כנגד אזרחי המדינה ניסו לעצור עד כמה שיותר רבנים, אבל לתפור תקים לא הצליחו. ודרך אגב עוד סיבה אפשרית אחת, למה אבישי רביב עדיין חופשי ולעולם לא יועמד לדין? משום שהוא סוכן שב"כ, וכמה דברים מזיקים הוא עשה? מצד אחד עבר על החוק על ימין ועל שמאל ומצד שני הלשין על טמבלים שהלכו איתו, אז מאוד יכול להיות שאותם "רבנים" שלכאורה מכיר יואל בן נון מוכרים טוב מדי בשב"כ, ולא כמו נחקרים, אלא כמו מתסיסים מטעמו, עובדים ביחד. סוגיה של דין רודף כנגד מנהיג פוליטי זו היא סוגיה מסובכת ביותר, ויגאל עמיר בחיים לא יכל לקבל רשות מרב כל שהוא לרצוח את רבין, למה? כי כל הרבנים בסביבתו היו מתונים בהרבה מרוב רבנים בארץ. אוניברסיטת בר אילן וישיבה כרם ביבנה הם לא מוקד לפיזור רעיונות של טרור יהודי. היום אני מתאר לעצמי שאף רב מימין קיצוני לא יתן רשות לרצוח את אולמרט, ואז לחשוד ברבנים המתונים שהם נתנו הוראות כאלה? זה אבסורד. הבעיה שסטודנט למשפטים מהרצליה לא זקוק לאישור של רבנים, הוא עשה חשבונות שלו בעצמו וזה הוא.

ההסדרניקים לא נדרשו לפנות. רק לשמור במעטפת.

מדובר בעיקרון, וכל התחכמות לא תועיל. בעוד החיילים יכולים להחשב כתיהוקות שנשבו, הרבנים הממרידים יודעים היטב שמדובר במרד נגד המלכות היהודית היחידה שיש. הרבנים לא הפושעים היחידים. השלטון שלא יודע לבוא חשבון אם אלה שקמים עליו להחריבו לא ראוי שישלוט.

אז מה אתה מציע, לאמץ מודל צפון קוריאני?

ולעזזאל כל דמוקרטיה? אז אתה חביבי פשוט קומוניסט סטליניסט.

"המלכות היהודית היחידה" הצחקת אותי, מגרשים יהודים והורסים ישובים, אלה גויים דוברי עברית

זו כבר מזמן אינה מלכות יהודית, אלא גויים דוברי עברית, ברגע שהחלו להתנהג כמו המנדט הבריטי, מגרשים יהודים והורסים ישובים, הם איבדו את כל הלגיטימציה שלהם, מדובר בפשע לא יסולח כנגד העם היהודי. שלטון הרשע הזה יוחלף בקרוב, והעבריינים הללו יועמדו לדין, וכל מי שידו היתה בפשע, ירשם לדראון עולם בתולדות עם ישראל.

מה דינם של רבנים ממרידים?

מאסר, לכל הדעות. אבל לכל הפחות פיתורין מיידיים. לפני שיהיה מאוחר מדי.

ובעיקר..

מה דינו של שלטון ששולח למשימה אזרחית צבא סדיר ולא משטרה כחולה?

נכון, יבוא יום והוא לא רחוק, שהם יקבלו פרסים, וכל ההנהגה הנוכחית תכתב בהסטוריה לדראון עולם

החגיגות שלכם לא ימשכו לעולם, אין לכם סיכוי לטווח רחוק, יבוא יום והוא לא רחוק, שהשלטון שלכם ימחק ויוחלף, עוד נבוא אתכם בחשבון והוא יהיה מר, תוקם עוד ועדת חקירה ופושעי אוסלו ופושעי וההתנתקות יועמדו לדין. אתם עוד תכתבו לדראון עולם בהיסטוריה של העם היהודי.

אומרים פסה נבואה בישראל, יחי הנביא טומטו

אני כמעט בטוח שסרבנות לא צמחה מרבנים.

לא מוכר לי רב אחד ממערכת ישיבות הסדר שברצינות תומך בסרבנות. אתם נוהגים לדבר רבנים, רבנים, לשקר ולהשמיץ, כי בעיניכם כנראה לא יעלה על הדעת רב טוב, משום מה לרבנים הללו אין שמות, הם נשארים אצלכם אלמוניים, והרושם שכל רב בתנאי שהוא לא רפורמי אז הוא מסיט, ממריד, ארשם ברצח רבין, אשם באינתיפדה האחרונה, וגם בכל מה שקורב בדרפור, ואפילו בבצורת בניז'ר. מספיק אולי, אני מצפה לשמות יותר מוגדרים. הכללות והאשמות גורפות זו היא עלילת דם, שמעתי סידרה של שיעורים של רב יעקב אריאל בעניינים פוליטיים, ושמעתי ממנו יותר איסור לסרב פקודה מאשר הכשרה לכך, אבל בין תלמידי ישיבתו בהחלט היו כאלה שהיו מוכנים לסרב פקודה בעת ההתנתקות בלי לחשוב פעמיים. אז לא אחרי כל הבל פיהם של תלמידי הסדר מסתתרים רבנים.

יפה שאתה 'כמעט' בטוח

בעת ההתנתקות סרבנות צמחה מלמטה.

רוב מכריעה מרבני ישיבות הסדר התנגדו לסרבנות, אמנם היו כאלה שכן תמכו בסרבנות, אבל הם היו מיעוט לא כל כך משמעותי. וחשוב להבדיל בין התנתקות שהיתה בחזקת אסון לאומי בעינינו לבין גרוש קטן של כמה משפחות יהודיות שבלי זה ממשלות אחרונות פשוט לא מסוגלות לחיות. כאן אני בכלל לא מבין מי נתן את ההוראה לסרב פקודה ולא מאמין שהוראה כזאת היתה בכלל. כנראה זאת היתה כוונתם של כמה תלמידי הסדר שהחליטו לעשות מעשה. תבין נכון בעת ההתנתקות רוב חיילי הסדר היו מוכנים ללכת לכלא, אילו רב היה נותן הוראה בהתאם, תאמין לי אחוז המסרבים לא היה קטן מ 80%, ואילו כל הרבנים היו מורים על סרבנות אז היו מסרבים כמעט מאה אחוז. אבל להפך רבנים ברוב המקרים היו גורם ממתן. תאמין לי ראיתי תלמידי ישיבות הסדר, דיברתי עם כמה כולל גם נושאים פוליטיים, נפשם ממש בערה מכל הנעשה במדינה, אבל משום שרבנים עצרו והרגיעו, רק בגלל זה לא נעשו דברים חמורים בהרבה. הנה דרך אגב מאמר מפורט בנושא מי מרבנים באיזו עמדה נקט. בנושא: http://www.tkuma.org.il/our_works_id.asp?cat=9&id=2449&class_cat=chinuch

"המלכות היהודית היחידה" הצחקת אותי, מגרשים יהודים והורסים ישובים, אלה גויים דוברי עברית

זו כבר מזמן אינה מלכות יהודית, אלא גויים דוברי עברית, ברגע שהחלו להתנהג כמו המנדט הבריטי, מגרשים יהודים והורסים ישובים, הם איבדו את כל הלגיטימציה שלהם, מדובר בפשע לא יסולח כנגד העם היהודי. שלטון הרשע הזה יוחלף בקרוב, והעבריינים הללו יועמדו לדין, וכל מי שידו היתה בפשע, ירשם לדראון עולם בתולדות עם ישראל.

פינוי עזה היה ש ח ר ו ר, בוודאי שלא גירוש.

זה שהמתנחלים בעזה פלשו למקומותיהם באישור (לא חוקי, אגב), של ממשלות כושלות לא מכשיר את המעשה. כמו פינוי של כל פולש אחר, וכמו מעשה "הטוב ליהודים מסיבות ביטחון" אחר, גם הפינוי מעזה היה מעשה מבורך. עבור כולנו, אבל ראשית כל עבור המשוחררים עצמם. וכל הנמקה מיותרת.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר