מה זה עין עצלה? האם משקפיים משפרים ראיה או גורמים לנזק?

הסיפור הוא כזה. אני בן 37. בגלל שאני עובד הרבה מול מחשב, לפעמים אני חש שיש איזה טשטוש קל. לא בטוח. הלכתי לבדיקה אצל 2 אופטומטריסטים שקבעו שהמספר שלי הוא גבולי. רופאה שבדקה אותי גם מצאה שאני גם גבולי, אך המליצה על משקפיים לראיה מרחוק, שכן מחשב נמצא מולי במרחק של כחצי מטר וזה לרחוק. השאלה שלי היא, אם המספר הוא גבולי ולא ארכיב משקפיים יתכן שאזדקק אחר בעוד כ 3 שנים למשקפיים. אם כן ארכיב משקפיים אולי עדשת העין תתעצל ואחרי אותן 3 שנים המספר רק יגדל? אשמח לקבל חוות דעתכם וכל עצה.

עין עצלה, משקפיים ועוד...

שלום , 1. מחשב אינו נחשב לראיה מרחוק כי אם טווח ביניים, מהם המיספרים הגבוליים שנמצאו לך ? אם ישנו הפרש בין העינים, או אם ישנו צילינדר מסויים יכול להיות שאפשר להתאים לך משקפיים שיעזרו לך מול המחשב. 2. אם תרכיב את המשקפיים או לא, זה לא ישנה לגביי הזדקקותך להם בעתיד (עוד 3 שנים) , משקפיים אינם מתקנים את העין ואינם מזיקים לעין אלא נותנים פתרון לבעיה אופטית או תשבורתית . 3. עין עצלה היא עין שלא למדה לראות בגיל צעיר (עד 6) ואין כל תיקון אופטי שיביא אותה לראיה טובה. אשמח לענות על כל שאלה, אייל ברקו אופטומטריסט-קליני.

המספרים שנקבעו לי הם

re (+0.50-0.75 90 le (+1.00-1.25 90 לא ברור לי מה המספרים הללו אומרים. אך אני יודע שעין שמאל חלשה יותר מעין ימין. הבדיקה נעשתה גם על לוח המספרים וגם בעזרת מחשב. אנא עזרו לי להבין. האם אני זקוק למשקפיים? אני רואה די טוב בשתי העיניים מה שמלמד אותי שיש פיצוי בגלל ההפרש. בכל זאת כשהרכבתי את המשקפיים המיוחדות בזמן הבדיקה ראיתי טוב יותר. תודה.

ראייה מול המחשב

שלום, המספרים שרשמת בהחלט(!) יכולים לעזור לך ולהקל עליך את החיים מול המחשב. לא יודע למה אמרו לך שהם גבוליים, מנסיוני מספרים כאלה, במיוחד מקרוב, ובגילך יעזרו לך. המלצתי לך - עשה משקפיים . בברכה, אייל ברקו אופטומטריסט-קליני.

היום ישנם טיפולי עין עצלה למבוגרים שניתן לעשות על מנת לשפר את הראייה ללא משקפיים. חברה בשם נוירו-ויז'ן פיתחה טיפולים בהם מגרים את התאים במוח שמרכיבים את מערכת עיבוד התמונה על ידי סדרת תרגולים ויזואליים במחשב כך שהראייה משתפרת ללא אימוני שרירי עיניים.

אגב, השיטה הזו משמשת אצלם גם לטיפול בבעיית ניסטגמוס, ראייה מטושטשת אחרי ניתוח לייזר או קטרקט, ועוד. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הסרת משקפיים בלייזר ותיקון ראייה
בחר
בחר