קטרקט

יש פה גולשים שיכולים ליעץ לי? לאמא שלי יש קטרקט, ברור לי שנצטרך ניתוח אבל נשאלת השאלה אם זה הטיפול היחידי או אם יש משהו שאפשר לעשות במקביל כמו טיפות אולי אפילו משהו טבעי? אשמח לשמוע מהניסיון שלכם. בריאות

שלום אפרת

אין טיפול תחליפי לניתוח הקטרקט.

הניתוח עצמו קל ביותר ונעשה בהרדמה מקומית ואורך פחות מ חצי שעה.

לאחר הניתוח הראייה בד"כ חוזרת למוטב...

בברכה,ניצן.

אפרת, אני לא רופא עיניים ולא יודע כמה חמור מצב הקטרקט של אמך, אבל יכול לספר שלאמי יש קטרקט והנטורופתית שהיא הולכת אליה בשוטף הציעה לה תוסף שנקרא קוורצטין קומפלקס שהבנתי ממנה שיכול לטפל ולפעמים גם למנוע נזקי קטרקט ומחלות נוספות שקשורות בעיניים. 

אמי רק התחילה לקחת אותו (לוקחת את זה של סולגאר) אז לא יכול להעיד עדיין על כמה זה עוזר או לא, אבל אולי שווה לך לבדוק על זה, אולי זה יכול לעזור. 

אני עברתי נתוח קטרקס,שמו לי עדשות לראיה לרחוק,

הנתוח ,לא מורגש, למרות העדשה בעזרת משקפים רואה טוב יותר

בחלק גדול מהמקרים לאחר ניתוח קטרקט יש צורך במשקפיים כי העדשות המושתלות טובות לטווח אחד - בדרך כלל רחוק או בינוני ולפעמים ממליצים גם על עין אחת לרחוק ועין שניה לקרוב.
ישנן עדשות מיוחדות - עדשות פרימיום שהן עדשות מולטיפוקליות הטובות לכל הטווחים
היתרונות ברורים - בחלק גדול מהמקרים נפרדים לשלום מהמשקפיים - גם מי שסבל מקוצר/רוחק ראייה כל ימיו....
החסרונות - זמן ההסתגלות ארוך יותר והן גם לא בסל של קופ"ח כך שהתשלום גבוה יותר.

גם מי שלא משתמש בעדשות פרימיום יכול להנות מתוצאות ניתוח קטרקט - גם אם יש צורך להרכיב משקפיים לאחד הטווחים.
רוב האנשים המבוגרים סובלים ממילא מזוקן ראייה ונאלצים להרכיב משקפי קריאה.
ישנם רופאים המציעים להשתיל בעין אחת עדשה לטווח קרוב ובשנייה עדשה לטווח רחוק - מעדויות ששמעתי התוצאה פחות מוצלחת.

כדאי לדעת שיש טיפול גם בבעייה של ראיה מטושטשת אחרי ניתוח קטרקט. אחרי הניתוח ישנם מטופלים שמתקשים לראות טוב בגלל ירידה ברגישות לניגודיות, ובמקרה כזה יש טיפול שמשפר את יכולת עיבוד הראייה במוח על ידי תרגילים ויזואליים מהמחשב. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הסרת משקפיים בלייזר ותיקון ראייה
בחר
בחר