שאלות בנוגע למשקפיים עם מספר גבוה מאד

לאלו נקודות חשוב להתייחס כאשר זקוקים למשקפי ראייה לגבר בן 36, עם מספר גבוה (-14 ו -15), צילינדר זניח (0.75)? ככל הנראה העדשה תהיה זכוכית, פלינט 1.9 (עובי מינימלי ועמידות לשריטות) 1. האם יצרן העדשה חשוב לעדשה חד מוקדית? ועוד יותר ספציפית, בין היצרנים הנחשבים כמו צייס,מקסימה (בת קנדית),אסילור,הויה (והבנתי שיש הויה יפן והויה גרמניה),רודנשטוק. הבנתי שבמולטיפוקל ההבדל מהותי, מה המצב בעדשות רגילות (עם דגש על מספרים גבוהים כאמור)? האם כל אלה חברות טובות או שיש טובות יותר ופחות (שמעתי שהויה פחות מוצלח) 2. איך הציפויים על העדשה מתוצרת היצרנים משאלה 1? יצרן מומלץ במיוחד או כזה שרצוי להמנע ממנו? 3. מה צריך לשים לב במסגרת? הבנתי ש stainless steel לא מחליד (ומכאן האם המסגרות הזולות אינן כאלה ולכן כן מחלידות, או שרק יורד הצבע?) האם בטיטניום הצבע לא יורד? (ומנגד הבנתי שאם ישבר אז קשה לתקן) לא נראה לי שההבדל במשקל המסגרת חשוב, למקרה שלנו (בגלל עדשות הזכוכית) 4. במה מתבטא ההבדל בין החנויות השונות? בהנחה שאת הבדיקה יעשה אופטומטריסט מוסמך כמובן (כמו כן כבר עשיתי בדיקה אצל רופא העיניים בקופ"ח). שמתי לב להבדלי מחירים משמעותיים מאד. מה למעשה תפקיד החנות? את חומר הגלם מייבא היבואן, אח"כ הוא עושה ציפוי במעבדה - האם עד כאן כל החנויות זהות? מי עושה את החיתוך וההתאמה של העדשה למסגרת? (לכאורה נראה לי שדרושה כאן מקצועיות רבה בהתאמה מדוייקת) 5. לאלו נקודות רצוי לשים לב כאשר עושים קליפון (clip-on, למשקפי שמש) על המסגרת? 6. האם פלינט 1.9 הרבה יותר עדין מ 1.7 או 1.8 (אשר במשקפיים הנוכחיות סה"כ החזיקו מעמד יפה מאד ב 7 השנים האחרונות)? 7. למה עוד כדאי לשים לב? תודה מראש.

מספרים גבוהים

שלום רב, עדשות מחברות טובות תהינה נוחות יותר ותספקנה שדה ראיה עם פחות עיוותים. העדשות שמוזמנות בחו"ל מגיעות כבר עם הציפויים. פלינט 1.9 דק יותר מפלינט 1.8 ו 1.7 ואינו עדין/שביר יותר. במסגרת בעלת מבנה נכון הייתי בהחלט שוקל להשתמש בעדשות מפלסטיק בעל אינדקס 1.74 מטעמי קלות ובטיחות. להתקנת העדשות במסגרת ע"י טכנאי מיומן וציוד משוכלל יש חשיבות רבה,התקנה לא מדוייקת תפגע מאוד בנוחות הראיה. לגבי קליפאון על מספרים כאלה, נראה לי שעדיף לבחור מסגרת שמיוצרת עם קליפאון מקורי שמתחבר אליה ע"י מגנט או טכניקה אחרת ולא קליפאון שניתפס על העדשות. בהצלחה,ניצן.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הסרת משקפיים בלייזר ותיקון ראייה
בחר
בחר