האם אפשר לשלב אופטיקה של סטילס ווידאו למצלמה אחת? SANYO C5

לכל אלו שמבינים בצילום דיגיטלי. עדין לא רכשתי את המצלמה הדיגיטלית הראשונה שלי. עבור צילום מישפחתי סטנדרט, שאלה: האם אפשר לשלב אופטיקה של סטילס ווידאו למצלמה אחת? במיוחד אני שואל לגבי המצלמה החדשה של סניו C5 XACTI ממש אין לי חשק להסתובב עם שתי מצלמות ודוקא נראה לי מאוד המצלמה החדשה של סניו. מישהו יודע לדווח על הצלמה הזו? בתודה מראש, יואב

הבעיה היא לא האופטיקה, אלא האלקטרוניקה.

כדי לשמור 30 פריימים בשניה, צריך שהתמונות תהיינה קטנות מבחינת גודל קובץ. עכשיו, אם ניקח לדוגמה חיישן של מצלמת 4MP ונצלם איתה, 30 פריימים בשניה, נצטרך באפר שמעביר משהו כמו 45MB לשניה. (כל קובץ שוקל משהו כמו 1.5MB, נכפיל ב- 30). בגלל זה הווידאו המצלמות דיגיטלית לא איכותי. (מדברים על מקסימום 640*480 וזה רק במצלמות מסוימות.) לדבי המצלמה שהזכרת, לא ממש מכיר.

האופטיקה

במצלמת סטילס הדגש על חדות תמונה. במצלמת ווידאו הדגש על זום אופטי גדול ומהירות רכישת החדות . באופטיקה , חדות וזום הולכים זה על חשבון זה .

אבל עדיין...

יש היום מצלמות עם זום אופטי של X12, שמספיקות לאזרח הממוצע. (ה- Z5/Z6 ודומותיהן...) במסרטות, יש דגש גם על זום דיגיטלי...

נכון מאד.

זום X12 זה בכלל לא רע ומכסה את רוב המקרים . אם בעזרת זום דיגטלי אפשר להגיע עד x20 זה מספיק די והותר לרוב המוחלט מהמקרים (לדעתי). בוא נחזור לאלקטרוניקה . יש כיום מצלמות ווידאו שמצלמות באיכות של DVD בפורמט mp4 שיכולות לשמור בכרטיס זכרון של 1 GB חומר של שעה וחצי . אין סיבה טכנית שיכולת זו לא תוכנס למצלמות סטילס . בעיקרון , הפער בין סטילס לווידאו בנוי בעיקר משימת דגשים לצרכים שונים ומהחלטות שיווקיות . ואחרון (להשלמת התמונה) זום בווידאו הכרחי/חשוב יותר מסיטליס בגלל : 1. מגבלות העריכה . 2. קושי של הצלם להתמקם במרחב . (משך צילום , וחד פעמיות של רצף ארועים) . לכן מה האופטיקה לא תומכת משלימים בזום דיגיטלי. בברכה יעקב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
צילום
בחר
בחר