אני בצרות גדולות, אולי בגלל ריטלין?

שלום רב, מצטער על האורך אבל נראה לי שזה חיוני להבנת השאלה. אני בכיתה י"א. התחלתי לקחת ריטלין לפני פחות משבוע. בבית הספר הרגשתי שינוי לטובה בלימודים אך גם אפטיות בזמן השפעת הכדור ואני בדרך כלל מלא חיים באופן יוצא דופן (ADHD). ביום חמישי הייתי בשיעור תאטרון בבית הספר שלי בשעות הערב, לא עשינו כלום והיה משעמם. היה צבע ספריי והיה קיר ובלי לחשוב יצאתי כתבתי על הקיר "תחשוב אופטימי" וציירתי על רצפת מגרש החניה פרצוף. התנהגות זו בהחלט לא מתאימה לי, אני נגד זה. במקרה תחנת המשמר האזרחי המקומית נמצאת בסמוך למבנה. הייתי בדרכי חזרה פנימה כאשר ניגשו אלי שני שוטרים או מתנדבים או מה שהם, הם שאלו האם אני ציירתי, עניתי בחיוב והתלוותי אליהם לתחנה שם לקחו את פרטיי ואמרו שכנראה יפתחו לי תיק במשטרה. היום דיברתי איתם שוב והגענו להסכם אך הבית ספר לא הסכים לבטל את התלונה. חקרתי קצת באינטרנט על תופעות הלוואי של ריטלין והיה כתוב שאחד מהם הוא התנהגות אבנורמאלית. השאלה היא האם אני יכול לשייך באמת את ההתנהגות הזו לריטלין? אם יש למישהו איזה עצה פסיכולוגית או סתם אנושית זה גם יעזור, אפילו היועץ שלי בבית ספר לא רצה כלכך לדבר איתי.

עצוב לקרא.......כל הכבוד על המסר שיצא....

שלום לך, עצוב לקרא על המעשה. אולי אני לא כל כך מתאימה לממסד אבל אני דוקא התלהבתי מהמסר שכתבת - הרי לא כתבת כתובת נאצה..... ובאמת חבל שלא מפזרים קצת יותר חייכנים בכל מיני מקומות להרמת המורל של האנשים ברחוב.... לגופו של ענין - אם הפרטים שכתבת הם כל הפרטים, לא ברור לי מדוע היועץ בביה"ס לא נחלץ לעזרתך. האם ניסיתם להגיע לעסקת טיעון שבה אתה תתחייב לנקות את הכתובות ולא לכתוב יותר ? או אולי תציע להם לערוך הסכם אחר שיהיה לביה"ס כדאי. אני מסיקה מדבריך שביה"ס כבר "מכיר" אותך ואת התנהגותך ולא ממש שש לגונן עליך הפעם.... מאחר שאיני מצויה בפרטים אני מעדיפה שלא להתעמק עוד בסיפור אבל אם אתה מבקש את עצתי - תבקש עזרה מהרופא שנתן לך את הכדור. יתכן שהוא יוכל להוציא אותך מהפלונטר. הוא היחיד שיוכל "להאשים" את הריטלין ואם לא - אולי הוא יוכל למצא את הסיבה להתנהגותך השונה באותו יום. אני מאוד מקוה שתצליח להחלץ מהצרה ואשמח להתעדכן מה עשית למען הקהילה בעקבות הארוע (((-: הרבה כוחות ואני תקווה שהארוע היה עבורך שעור חשוב שתלמד ממנו לעתיד. אני מאחלת לך המשך הצלחה בלימודים ואל תפסיק לקחת ריטלין כי הוא כן עוזר לך בלימודים. אולי כדאי שתשנה מינון - שאל את הרופא. תצליח, יוטה

ועוד איך!

כשדיברתי עם השוטר הבוקר הוא שאל אותי איזה עונשים אני חושב שיתאימו. אמרתי שאני אדאג לנסות את הכתובת, בקיץ אני יצבע בבית ספר ויתנדב במשמר האזרחי. מצידו היה אפשר לסגור את הפרשה בזה אבל המנהלת והרכזת שלי לא קיבלו את זה והחליטו בכל זאת להגיד תלונה. לפי דעתי ודעת אמא שלי הם פשוט עושים ממני דוגמא. אמא שלי דיברה עם הרכזת, פעמיים, ואפילו בכתה בפעם השניה אבל הרכזת היתה כמו הקרחון בטיטאניק (מה שאני רואה עכשיו) והחליטה שיהיה טוב להרוס את העתיד שלי. אז קודם כל, תודה רבה ודבר שני מצאתי משהו מעניין באינטרנט, לא שאני נגד ריטלין אבל זה מעניין: According to police reports from Vancouver, the city's Ritalin addicts are committing 60 to 70 percent of all the urban crime in the area. Vancouver police blame Ritalin addicts for the 105 percent increase in burglaries in a downtown portion of the city in the first six months of 1987, and a 43 percent increase in burglaries city-wide over the same period.

תודה רבה - אעביר כתבה קיצונית זו לעמיתי

אני בצרות גדולות, אולי בגלל ריטלין?

שלום רב, מצטער על האורך אבל נראה לי שזה חיוני להבנת השאלה. אני בכיתה י"א. התחלתי לקחת ריטלין לפני פחות משבוע. בבית הספר הרגשתי שינוי לטובה בלימודים אך גם אפטיות בזמן השפעת הכדור ואני בדרך כלל מלא חיים באופן יוצא דופן (ADHD). ביום חמישי הייתי בשיעור תאטרון בבית הספר שלי בשעות הערב, לא עשינו כלום והיה משעמם. היה צבע ספריי והיה קיר ובלי לחשוב יצאתי כתבתי על הקיר "תחשוב אופטימי" וציירתי על רצפת מגרש החניה פרצוף. התנהגות זו בהחלט לא מתאימה לי, אני נגד זה. במקרה תחנת המשמר האזרחי המקומית נמצאת בסמוך למבנה. הייתי בדרכי חזרה פנימה כאשר ניגשו אלי שני שוטרים או מתנדבים או מה שהם, הם שאלו האם אני ציירתי, עניתי בחיוב והתלוותי אליהם לתחנה שם לקחו את פרטיי ואמרו שכנראה יפתחו לי תיק במשטרה. היום דיברתי איתם שוב והגענו להסכם אך הבית ספר לא הסכים לבטל את התלונה. חקרתי קצת באינטרנט על תופעות הלוואי של ריטלין והיה כתוב שאחד מהם הוא התנהגות אבנורמאלית. השאלה היא האם אני יכול לשייך באמת את ההתנהגות הזו לריטלין? אם יש למישהו איזה עצה פסיכולוגית או סתם אנושית זה גם יעזור, אפילו היועץ שלי בבית ספר לא רצה כלכך לדבר איתי.

בקשר לסיפור שהעלת...

ערב טוב איתן...מוזר לי שאתה חושב שאתה בצרות בגלל הריטלין ועוד יותר מוזרה הכתבה הקצרה שצרפת מקנדה וזה מכיוון שרטלין פועל על המוח כך שהפעלתנות או יתר הרצון לפעלתנות יורד בדרך כלל , אני חושב שיש כאן אי הבנה או תפיסה לא נכונה של רטלין...בכתבה גם מדברים על "מכורים" לרטלין , למיטב ידיעתי לא ידוע על תופעה של התמכרות לרטלין...במובן זה הוא דומה לקפה או תה...סיימת לשתות...עבר הטעם , נגמרה גם ההשפעה...מענין לפחות אותי , היה לבדוק מי כתב את הכתבה שצרפת והאם יש לו אינטרס להציג אנשים המשתמשים ברטלין כ"מכורים"....בכל אופן לעכנין עצמו , אני רוצה לחזק אותך בדרך שבחרת - לקחת אחריות על ההתנהגות שלך - אתה יכות להיות גאה בבחירה שלך לקחת אחריות ולתקן את מה שעליך לתקן. כשאני רואה מתוך הסיפור שלך כיצד מתהנהגות מנהלת בית הספר והמחנכת שלך עולה בי עצב , כיוון שזה נראה שהן ממש לא מבינות את תפקידן כמורות\מחנכות...הרי נזק ממשי לא נגרם כאן ואת הלקח שלך למדת , אז גם אם הן רוצות "לעשות" ממך דוגמה , אפשר היה לספר את הסיפור שלך עם הסייפה שלו - לקיחת האחריות מצידך...כדוגמה חיובית להתנהגות ....ממש חבל שהן כלכך מושקעות בלהשחיר את פניך....אבל אל תישבר!!אני מציע לך להמשיך בנתיב שבחרת...וחצמיזה אני מציע לך לעבור לצייר על דפי ציור או על קירות שתקבל רשות לצייר עליהם...ביחד כשמדובר במסרים חיוביים..כאלה הם לדעתי...

תודה רבה על תמיכתכם, היא מאוד מעודדת.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר