שלום, כבר הרבה שנים (אני בת 27) מלווה אותי הרגשה שיש לי איזשהי הפרעה, לא יודעת אם דווקא דיסלקציה..

למעשה, אני לא יודעת לעומק מה זה דיסלקציה כדי לומר אם זה כן או לא.. בכל מקרה, מעבר לכך שיכולת הריכוז שלי מאד קצרה, יש לי גם איזשהי בעייה במרחב האישי. אני תמיד מאלה שעושים רעש בשולחן האוכל... הכוס תמיד "מתנשקת" בצלחת בדרך הלוך / חזור, הסכום מידי פעם פשוט נופל לי... תמיד הייתי "שלומפרית", למרות שכשאני מתרכזת (למשל בארוחות חברתיות חשובות) אני מצליחה להוריד את כמות הפאדיחות. וזו דוגמה. במרחב הפתוח ממש אין לי בעיית התמצאות, (להפך, תמיד הייתי מס' 1 בניווטים). עוד עניין שעולה לי עכשיו.... זה עניין הכיוונים, גיליתי אותו כשהתחלתי ללמוד נהיגה והמורה אמר שמאלה ואני פניתי ימינה... מאוחר יותר זה חזר כשאני ישבתי ליד הנהג והייתי צריכה להנחות אותו לאיפה לפנות. כשרציתי לומר ימינה יצא שמאלה ולהפך. ואני יודעת יופי מה זה ימין ומה זה שמאל. שוב, גם על זה אני מתגברת במאמץ של ריכוז וגיליתי שאם אני קודם מצביעה ואח"כ הוגה את הכיוון אז כמות הטעויות פוחתת. (כשהיינו בסקוטלנד או בקפריסין שם צד הנהיגה הפוך, היו לי הרבה פחות טעויות... מה זה אומר?) בכל מקרה, האם מה שהצגתי עונה על איזשהי "הגדרה למצב" בעולם "הפרעות קשב ריכוז", ואם כן - מה עושים? מוצאים דרכים להתמודדות או שיש דרכים לתיקון ושינוי? תודה מראש.

מציע לך לקרוא חומר על הנושא

יש לבדוק בזהירות ובכנות עם עצמך והדרך היא לדעת יותר! אם יש לך בעיה עם קריאה (זהו אחד הסימפטומים),פשוט גשי לספריה הקרובה ובקשי ספר שיכול לשמש לך ספר עיון מעולה. "מריטת עצבים"- של הלוואל ורייטי. אינך חייבת לקרוא את כולו, אבל לדעתי את תבלעי אותו כי הוא מרתק. יש בו רכוז של כל מה שצריך מישהו הרוצה להתוודע עם התופעה. אגב הציון היחידי שלי שקבלתי 100 בצבא היה בניווטים בקורס קצינים

חצי הכוס המלאה

אלה יכולים להיות סימפטומים של ליקויי למידה וריכוז. השאלה היא עד כמה זה מפריע לך.

אפשר לטפל ולהקל עלייך. צריך כודם כל לאבחן. השאלה היא אם פדיחות ליד השולחן הם הדבר היחיד בחיים בו את מרגישה שונה מהכלל. שונה באופן שמפריע לך. יתכן שדברים אחרים שמפריעים לך מאוד ואת לא מקשרת אותם לנושא. האם, לדוגמא, קשה לך מאוד להירדם בלילה? האם יש לך פחד גבהים או צלילה או משהוא כזה? האם שיווי המישקל שלך תקין? האם את בולעת מילים? האם את מתבלבלת הרבה בחישובים? אגב, יכול מאוד להיות שאין לך שום לקות למידה או ריכוז. השאלה היא האם זה מפריע לך?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר