מישהוא יודע איך כותבים למשרד החינוך או איך כותבים לשרת החינוך?

אני רוצה לבקש שחוץ מתוספת הזמן שמקבלים בבחינות הבגרות יחלקו מבחנים שמעל שעה וחצי לשני חלקים וישימו באמצע הפסקה לאנשים עם הפרעת קשב ואולי גם ללקויי למידה , כי הם נותנים תוספת זמן אבל אז המבחן נעשה עוד יותר ארוך וכושר הריכוז יורד . אני מתכוונת להסתמך על זה שגם מבחנים שמיועדים לכולם והם ארוכים מידי מחלקים לשניים עם טפסים נפרדים ועושים באמצע הפסקה לכולם , אז אם כל אחד לא יכול להתרכז שלוש או ארבע שעות רצוף , זה ברור שאדם עם הפרעת קשב וריכוז או לקוי למידה שנדרשים לו מטבע הדברים מאמצים מיוחדים יתעייף ויאבד את הריכוז לאחר שעה או שעה וחצי . אפילו בבחינה הפסיכומטרית נתנו לי הפסקה כל עשרים וחמש דקות , אלה היו הפסקות של חמש דקות שהיה צריך להשאר בכיתה אבל זה היה שווה הכל. אני לא מבינה למה זה לא ברור להם , בטח עכשיו יקח להם עשר שנים לאשר את זה אם בכלל , אבל לא נוותר וצריך לעשות את הצעד הראשון. וגם אולי אפשר לשלוח את המכתב עם חתימות או משהוא כזה , יש לנו את הפורום ואני לומדת במכינה ללקויי למידה ויש גם את הפורום של שרית . טוב אבל אני לא אקדים את המאוחר קודם כל אם מישהוא יודע לאן כותבים זה יקל עלי . תודה רבה מראש! טל.

לא מספיק לכתוב. צריך לדאוג שזה יתקיים.

ראשית צריך למצוא מישהו שבאמת צריך את זה ושהאבחון שלו תומך בצורך זה. שנית יש לדרוש שהוא יקבל זאת בעזרת עורך דין. מכתיבת מכתב עקרוני לשרה הנוכחית לא תגיעי רחוק. גם לא מתביעה ממנה דרך חבר כנסת.

יש אתר של הממשלה שנקרא שער הממשלה ושם יש ניתוב לכול משרד עם כתובת דואר אלקטרוני- בהצלחה

יש אתר שנרקרא שער הממשלה ומשם יש ניתוב לכול משרד - בהצלחה

תשלחי את הרעיון לאימל lior@dyslexia-il.co.il אני יעביר את זה הלאה ובמהירות

לא מספיק לכתוב. צריך לדאוג שזה יתקיים.

ראשית צריך למצוא מישהו שבאמת צריך את זה ושהאבחון שלו תומך בצורך זה. שנית יש לדרוש שהוא יקבל זאת בעזרת עורך דין. מכתיבת מכתב עקרוני לשרה הנוכחית לא תגיעי רחוק. גם לא מתביעה ממנה דרך חבר כנסת.

יכול להיות שהאבחון שלי תומך ברעיון, אבל -

יש לי זכאות לתעודת בגרות ונראה לי שעדיף לפעול בענין עם מקרה שבאמת יעזור למישהו ותוך כדי כך יעזור לכלל. בכל מקרה,אם לא תהיה אופציה אחרת אני לשרותכם. בנוסף, אפשר לפעול במקביל באוניברסיטאות, גם כי זה כדאי וגם כדי ליצור תקדימים. האוניברסיטאות הן מוסדות הרבה יותר גמישים, משום שהחלטות בנושאי הקלות ללקויי למידה נעשות ע"י דרגות ביניים (מקסימום יו"ר ועדת הוראה), ואף כי לכל אוניברסיטה יש מדיניות כללית, קימים הרבה מקרים של החלטות הסוטות מעט מהנוהל הרגיל, כדי לתת מענה אישי לסטודנט. עצה לכל מי שצריך איזו שהיא הקלה נוספת בנוסף על ההקלות שנכתבו באבחון - שיבקש מהמוסד שעשה את האבחון נספח הממליץ את מתן ההקלה הנוספת. טל - אני חושב שבלי קשר למלחמה עם משרד החינוך, כדאי לך לבקש נספח באבחון, שממליץ על הפסקה במבחן.

האם אתה צריך את זה באוניברסיטה?

אגב, גם האוניברסיטאות לא יכולות להפגין את שיא הגמישות. במקרה הייתי פקיד של הועדה לסיוע לתלמידים לקויי למידה באוניברסיטה העברית. שם, למשל, מבקר במדינה יושב להם על הראש והוא מאוד לא גמיש.

מישהוא יודע איך כותבים למשרד החינוך או איך כותבים לשרת החינוך?

אני רוצה לבקש שחוץ מתוספת הזמן שמקבלים בבחינות הבגרות יחלקו מבחנים שמעל שעה וחצי לשני חלקים וישימו באמצע הפסקה לאנשים עם הפרעת קשב ואולי גם ללקויי למידה , כי הם נותנים תוספת זמן אבל אז המבחן נעשה עוד יותר ארוך וכושר הריכוז יורד . אני מתכוונת להסתמך על זה שגם מבחנים שמיועדים לכולם והם ארוכים מידי מחלקים לשניים עם טפסים נפרדים ועושים באמצע הפסקה לכולם , אז אם כל אחד לא יכול להתרכז שלוש או ארבע שעות רצוף , זה ברור שאדם עם הפרעת קשב וריכוז או לקוי למידה שנדרשים לו מטבע הדברים מאמצים מיוחדים יתעייף ויאבד את הריכוז לאחר שעה או שעה וחצי . אפילו בבחינה הפסיכומטרית נתנו לי הפסקה כל עשרים וחמש דקות , אלה היו הפסקות של חמש דקות שהיה צריך להשאר בכיתה אבל זה היה שווה הכל. אני לא מבינה למה זה לא ברור להם , בטח עכשיו יקח להם עשר שנים לאשר את זה אם בכלל , אבל לא נוותר וצריך לעשות את הצעד הראשון. וגם אולי אפשר לשלוח את המכתב עם חתימות או משהוא כזה , יש לנו את הפורום ואני לומדת במכינה ללקויי למידה ויש גם את הפורום של שרית . טוב אבל אני לא אקדים את המאוחר קודם כל אם מישהוא יודע לאן כותבים זה יקל עלי . תודה רבה מראש! טל.

לליאור מאתר דיסלקציה יש קשר ישיר למנכ"ליתמשרד החינוך,צור עימו קשר

חוץ מזה אתה יכול לפנות ישירות

שלום לכולם , תודה על התשובות , אני קצת תשושה ועמוסה כרגע , אני אחזור אליכם לגבי זה בעוד כמה ימים....

הבנתי שזה גם קצת יותר מסובך ממה שחשבתי , אבל נחשוב על פיתרון כלשהוא. תודה! טל.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר