שאלה: הפרעות קשב וריכוז באוניברסיטה

שלום לכולם, אני סטודנט למדעי הרוח (מסיים השנה), אשר מתחיל לעכל סוף סוף, כי למרות שעבר את התיכון בקלות מרובה, הוא סובל מהפרעות קשב רציניות למדי. או שהן רק מתעוררות לאחרונה משום מה או שהן היו תמיד אבל פשוט סף ההפעלה שלהן דורש חומר הרבה יותר מסובך, כגון זה שאני עוסק בו כעת. אני מדבר על מחשבות נודדות, התפרצות של מחשבות חדשות לתוך שטף החשיבה כל חמש שורות של קריאה בערך. התופעה הזו חזקה הרבה יותר בתהליך למידה "פסיבי" כמו זה של קריאה או האזנה והרבה פחות בתהליך "אקטיבי" של כתיבה או מחשבה יוצרת. בעיות אחרות הן למשל חשיבה מאוד נוקשה וחסרת גמישות, קושי רב להבין או להסכים עם חומר זר לי. תכונות חשיבה אשר גם תואמות את אופיי. מה שרציתי לדעת: 1. מישהו יכול להסביר לי קצת יותר על פשר ההתעוררות המרדנית הזו של מוחי בגיל כה מאוחר. 2. איך מטפלים? תרופות? טיפול פסיכולוגי? אך זה עובד ואיפה עושים. תודה לכולם ובוקר טוב.

רוני חמוד, יש עוד כמוך... עוד הרבה כמוך...

המלצה שלי חמה, ביום ראשון תלך לסטימצקי ותרכוש את הספר "מריטת עצבים ADD". הספר מספר בהחלט על ADD או ADHD מבוגרים. הוא דווקא יותר מתמקד על הפרעת קשב ללא ההיפראקטיביות. אם תמצא שם את עצמך בהרבה מן המקרים תוכל לגשת לאיבחון ותוכל לבדוק האם באמת אתה סובל מ-ADD או פשוט כפי שאמרת החומר המסיבי קשה לך מאוד. אם תאובחן כ-ADD כמובן שישנם סוגים רבים של טיפולים, כדורים, קואוצ'ינג, למידה של אסטרטגיות למידה ועוד. אבל עד שלא תאובחן אין טעם להציע סתם הצעות. הייתי מציעה לך אף לקרוא מעט את המאמרים וגם לגשת לקישורים. ברוך בואך אלינו רוני אין כמוני שלך שרית.

תודה אבל...למה לחכות?

הכי טוב לגשת ישר לאבחון וזהו. אשמח מאוד אם תוכלי לתת פה או להפנותני למקומות בהם ניתן לעבור אבחון כזה. הערכות מחיר תהינה נחמדות גם הן. תודה.

אני לא ממש יכולה לפרסם כאן אינפורמציה כזו...

איזה איבחון אתה רוצה? האם רק איבחון דידקטי? או גם פסיכולוגי-ניאורולוגי? בכל מקרה, תרים טלפון לעמותת ביחד 03 5797004 והם אני מקווה יוכלו לעזור לך. האיבחונים אגב לא זולים בכלל. ואם עדיין לא תספק אותך תשובתם, תפנה אלי לאימל, תשאיר טלפון ואנסה לעזור לך. שלך, שרית.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר