רבקה יקרה, בוקר טוב. שמחתי לראות מי האדם

שמאחורי הכתיבה. האזנתי היום לרשת על הבוקר. כ"ילדת"-אשת ADD אני לומדת הרבה מאד על זה. כמאזינה ממה שנאמר הבוקר הייתי מבינה שרטלין זה רע, אין יכולת להעזר בנוירולוג כשלב באבחון, ושכל מי שיש לו את התיסמונת (לא מחלה!), צריך תהליך ארוך ומייגע עד לקבלת העזרה המיוחלת. ניסיתי לתת את תגובתי לרשת אבל באדיבות העבירו אותי למוזיקה. אני לא יודעת מה הן ההגדרות, הרי הכל סמל גרפי... מה שברור שבתיסמונת הזו ובתופעות הנילוות יש קשת הנעה בין ה-ADD ל-ADHD. לפי מה שהבנתי, מה שיכול להתגלות כטעות, הרי בהגדרה עצמה יש ADD ולא כתת תיסמונת. כל זה כדי לבקש ממך עוד מידע ואולי סימוכין נוספים בהם אוכל לקרוא עוד ולהבין יותר. קראתי את הספר מריטת עצבים, ואת הספר על השאלות ותשובות קצת והרבה חומר באנגלית באינטרנט והייתי שמחה לעוד חומר בעיברית. אז אנא, אם ידוע לך על עוד אודה לך אם תוכלי לתת לי שמות. שמחה
Anonymous

מי אמר שריטלין לא עוזר?

ובנוגע לנוירולוג- אילו הסברים הם הביאו לכך שנוירולוג לא עוזר לאבחון? אני, אגב, הבנתי שנוירולוג נועד (בהיבט הזה של ADHD) לשלול בעיות נוירולוגיות שעלולות להביא לסימפטומים דמןויי ADHD
Anonymous

לדפנה

בתור מי שראתה (והקשיבה בכל הכוח) היום את השידור המדובר , הבנתי משהו אחר לגמרי: * ריטלין - רבקה לא אמרה בשום דרך שריטלין הוא רע. מה שנאמר שם היה שריטלין לבדו אינו טיפול מספיק להפרעה. הטיפול היעיל ביותר ל- ADHD לדבריה (שנפוץ מאוד בארה"ב ובארץ פחות) הינו הקאוצ'ינג (שיטת ה- COACH) * נוירולוג - רבקה אמרה שהתפקיד של הנוירולוג הוא לשלול הפרעות אחרות (נוירולוגיות, כמו אפילפסיה) שגורמות להתנהגות של המאובחן. * ADHD או ADD - רבקה הסבירה שהשם של ההפרעה הוא ADHD, וכשמדברים על ADD מדברים על תת טיפוס של ההפרעה (לא על הפרעה נפרדת)- הלא קשוב בעיקרו, זה שחולם בהקיץ, ללא היפריות מוחצנת (כידוע, להפרעה יש שלושה תתי טיפוס עיקריים). היא הסבירה שהיפראקטיביות הינה ביטוי להפרעה, והשם של ההפרעה מכיל את ה- H של ההיפראקטיביות מסיבות היסטוריות. אני מקווה שהיא תענה לך, בינתיים (למרות שלא התבקשתי) לא התאפקתי מלהגיב.. ליאת. דרך אגב, * רבקה * מזל טוב על הוצאת הספר!!!
Anonymous

וואו איזה ספר?

Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר