תעזרו לי לעזור לבן שלי

שלום רב! יש לי ילד בן 8 מאובחן מגיל 5 בהפרעות קשב בשניידר הוחלט לתת לו רטלין - קונצרטה 18 הוא התחיל לשתות את הכדור מתחילת כיתה א לקראת סוף שנה מורתו של בני ואנוכי ראינו שהכדור לא ממש עוזר לו הוא מוסח לא מבין מה מבקשים ממנו וקופצני חזרתי לשניידר לרופאה שאבחנה אותו וסיפרתי לה על מהלך השנה היא שקלה אותו והחליפה לו לLA-20 התחלנו את שתיית הכדור בתחילת כיתה ב' ולאחר חצי שנה גם הכדור הנ"ל לא ממש השפיע על רועי והחלטנו להפסיק בחודשיים האחרונים מצבו של רועי מחמיר הוא מאוד תזזתי ולא רגוע לא מקשיב למה שמבקשים ממנו, התחילו להיות לו אובססיות לאוכל ולהריח את האצבעות שלו דברים שלא היו לרועי האני מרגישה שהקשב שלו מאוד חמור לפני שבועיים היינו אצל רופא אחר והוא העלה לרועי את המינון של ה-LA ל-30 הור התחיל לשתות את התרופה במשך שבועיים אך לצערי הרב אין שינוי והמצב הולך ומחמיר כואב לי לראות אותו לא רגוע ואני לא יכולה לעזור לו בבקשה תזרו לי

טיפול בריטלין לא עוזר

שלום, את מתארת תמונה מתסכלת מאוד. ילד שלכאורה אמור להיות עם סיכוי מצויין לאיכות חיים ורמת ביצועים גבוהה והסיכוי, למרות כל ההשקעה, לא ממומש. תרשי לי להביע את הערכתי לעירנות, לעקביות ולהתמדה בה אתם מטפלים בבנך. אלו ימשיכו להיות גלגלי ההצלה שלו והגשרים בדרך למימוש הפוטנציאל שלו. ריטלין, לצערי הוא לא תמיד התרופה ה"נכונה". למרות שהריטלין, על נגזרותיו(L.A,קונצרטה,S.Rׂ ואחרים ׁׂ) יעיל עבור חלק גדול מהלוקים בהפרעת קשב יש כאלו שלא מגיבים באופן הרצוי. עכשיו, לקראת החופש הגדול, יש לכם הזדמנות להחליף, שוב, לוריאציה שונה של ריטלין או לנסות תרופה מקבוצה שונה. הניסוי והטעיה מתסכלים אבל, מנסיוני, הם נחלת הרוב (חצי נחמה?!). דבר נוסף, הורות לילד עם הפרעת קשב מוסיפה רמות של מורכבות להתמודדות היום יומית בכל החזיתות, מצאו קבוצה או מטפל/ת עם התמחות להדרכת הורים לילדים עם הפרעת קשב ותגלו אוצר של הקלה, ידע וכלים ודרכים לעלות על דרך המלך. בהצלחה, עינב קשר פסיכולוגיה M.A.פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT)ו ADHD 050-6555121

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

היי.אפשר לנסות גישה תקשורתית (ובכלל)קצת שונה ואת תופתעי מהתוצאות.כשהגישה לחיים ולתקשורת עם רועי לא נעשת "בצורה הנכונה" התוצאה היא קצת עגומה.לכולנו יש דרך לדבר אלינו ואיתנו,צריך לדעת איך.אני יסביר:כשלרועי (ספציפית-לאחרים יש צרכים אחרים)אין עצמאות בהחלטה על סדר עדיפות וניהול הביצוע,לא מבין את הערך של הבקשה והחשיבות שלה,המסר מועבר אליו בצורה "עקיפה" (חייב לפנות אליו בקשר עין),יושבים לו על הראש ואומרים לו -דחוף,כשלא מוודאים שיש לו את הידע לבצע,כשלא נותנים לו דוגמא אישית ודוגמא מדוייקת לביצוע הבקשה ממנו,כשהטון אליו הוא אגרסיבי והוא מרגיש "שעושים לו טובה"...הוא מרגיש ספקנות וחוסר ודאות,הוא יבחר אסטרטגית החשיבה מתוך "אני לא יכול-למה לבזבז זמן","רגע אני צריך לחשוב על העניין","שטויות-יש יותר מדיי תחום אפור-זה לא מוחלט-רגע ממתינים",ואז ההתנהגות שלו תהיה ממבחר של-ילדותיות ולא מתאים לגילו,ביקורתיות וירידה לפרטים לא חשובים,מוצץ אצבע ומתנהג "כמו תינוק",לא ממוקד,ווכחנות וונדליזם,דווקא,יכול להגיע לאלימות מילולית ופיזית,מרחף ולא מציאותי,מקריב את עצמו ונמצא במגננה,עושה בלי לחשוב,הרבה רעש וצילצולים-פחות עשייה. 

מוכר לך?מזדהה עם הכתוב?

תוכלי לקבל מידע נוסף ומפורט בספר-"הנגיעה של אמא".אני חושב ששווה לנסות גישה קצת שונה כדי שתוכלו להתחבר ולאיכות חיים גדולה יותר.

1הנגיעה של אמא-החלק החינמי.pdf
מתוך הספר-הנגיעה של אמא
(293.99 KiB) עדיין לא הורד

שלום רב,

דרך מצויינת שאני מכירה אישית תלמידים שלי וסטודנטים באוניברסיטה שכדי להתרכז וללמוד עושים לפחות שעה ספורט ביום בעיקר בשעות הבוקר לפני תחילת הלימודים.

באופן אישי מכירה סטודנט לתואר שני באוניבסיטה עם הפרעת קשב וריכוז היפראקטיביות ודיסלקציה. אמנם עם קשיים אך באמצעות ספורט אינטנסיבי איננו משתמש בכדורים בריטלין רק למקרה שבאותו יום לא עשה ספורט.

בכל מקרה,

אני עובדת עם ילדים בעיקר בשיעורים פרטיים לילדים ומקנה מיומניות למידה "שהן שונות מהלימוד השגרתי בביה"ס" באופן חוויתי

בעלת ניסיון בתחום ובעלת תואר בפסיכולוגיה.

אם תרצי להתייעץ 0525240928

בברכה, והמון כוח וסבלנות

שירי.

שלום,קרן.

חבל על הבן שלך עם כול הניסיונות עם מינון הרטלין,תנסי דברים אלטרנטיביים.

אם את רוצה תכנסי למכתב שלי ואם זה מעניין אותך תשלחי לי תגובה,שאלות ...

הצלתי את ילדה שלי ועכשיו בלי שום תרופה ומתפקדת ומצליחה גם בלימודים וגם בתחביבים שלה

בהצלחה

מאוחר מאוד ממתי שכתבת את שאלתך, אבל אני רוצה לנסות בכל זאת.  מניסיוני (אובחנתי בילדותי, היום סטודנטית לתואר ראשון ועוזרת לילדים אחרים להתגבר על קשיי הקשב והריכוז שלהם מתוך הניסיון האישי ובליווי מקצועי).

אני אמנם לא מטפלת ולא בעלת תואר בחינוך, אבל בתור מי שריטלין לא עזר לה (לבדו), אני יכולה להמליץ לך לבחור יחד עם בנך שני חוגים ספורטיביים - האחד, אם אין לו בעיה עם חיות (ובמקרה של כלב אז גם לך ולבעלך), אז חוג של אילוף כלבים - מאמצים גור, חוג רכיבה על סוסים (כולל טיפול בסוס - האכלה, הברשה, וכן הלאה), חוג שמשלב טיפול בחיות כמו ארנבונים ומכרסמים אחרים, חיות חווה, וכן הלאה - כלומר חוג אחד שקשור לחיות בצורה כזו או אחרת - וחוג שני בסיגנון של כדורסל, טניס, עם הוא אוהב לרקוד (גם ברקדאנס) אז ריקוד כלשהו, שחיה, וכן הלאה.  אם ידכם משגת, גם מוסיקה ואם לא אז אפשר מוסיקה במקום חיות אם הוא לא מרגיש בנוח עם הנושא הזה.

החוגים הללו דורשים פעילות פיזית מורכבת תוך הקשבה וריכוז - הם לא יהיו קלים, אבל הוא יהנה מאוד וילמד דרכם כיצד להתמודד עם הקשיים שלו.  אני לא מנסה לשכנע אותך לרדת מהריטלין, וכמובן שלא מנסה לשכנע אותך להמשיך עם הריטלין - הנושא הזה הוא לחלוטין החלטה אישית שלכם ואיננה קשורה להצעתי.

אם בנך אוהב בע"ח, אני מציע לך לנסות שיעורי רכיבה טיפולית.
זה מאפשר לצמצם את התלות בתרופות ולראות שיפור בזמן סביר.

נסו משהוא צימחי שירת העשבים מדהים מומלץ

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים