ילדתי בת 9 עם הפרעת קשב וריכוז -דחוף

התחלתי לילדה טיפול של רטלין כדור לארבע שעות ואני מאוד לחוצה ולא יודעת אם להמשיך עם הכדור כי לפי מה שקראתי זה ממכר ופוגע בצמיחה. האם יש תחליף לרטלין שעושה את אותה העבודה?

ריטלין ממכר? פוגע בצמיחה?

שלום דנית, ראשית, אני רוצה לברך אותך על ההשקעה בחיפוש אחרי טיפול מייטבי בבת שלך. קריאה, חקירה ושאילת שאלות הן הדרך הטובה ביותר להגיע לתוצאות. לשאלותיך, 1. אין כרגע תחליף לריטלין, ישנן בשוק תרופות משתי קבוצות, 1. אלו המתבססות על ריטלין כמו ריטלין LA ריטלין SR וקונצרטה, 2. תרופות מאותה קבוצה (אמפטמינים) כמו אדרל למשל, 3.תרופות שאינן מיועדות לטיפול בהפרעת קשב אבל עשויות להועיל במידה מסויימת כמו תרופות מקבוצת נוגדי הדיכאון והחרדה (SSRI,SNRI) 4. תרופה נוספת עם התוויה ספציפת עבור הפרעת קשב (אבל גם אפילפסיה)בשם סטרטרה. ישנן תרופות נוספות אבל לעניינינו אלו העקריות. בנוגע לשאלת ההתמכרות תוכלי לקרא את תשובתי בנושא כאן בפורום. בקצרה, ריטלין במינון רפואי אינו ממכר. בנוגע לשאלת הגדילה, שנים הייתה סברה שמי שמוצא תועלת בריטלין נאלץ לבחור בין איכות חיים להפסד של ס"מ עד שניים בגובה. כיום מחקרי האורך מצביעים על כך שעקומת הגביה שונה מעט אולם הגובה הסופי אינו נפגע. בכל זאת כמה מילים על תוספים ורפואות אלטרנטיביות, חלק מהם יעילים לתופעות סביב ההפרעה. ילדה שמאבדת תיאבון בגלל הריטלין בהחלט יכולה להפיק תועלת מתוספת של משקה תזונתי דוגמת Ensure או דומיו כך גם לגבי אומגה 3, עיסוק בספורט, אמנויות לחימה שמדגישות קשב וכל תחום אחר שהילדה מפיקה ממנו הנאה ותעלת. בהצלחה, עינב קשר,פסיכולוגיה M.A., פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT)ו ADHD 050-6555121

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

שלום עינב. האם שמעת על מוצר

חדש של "טבע" שנקרא זום. zoom לפי פרסום שקראתי ב אי-נט, הוא מתאים לטפול בהפראות קשב ורכוז. אודה לך אם תוכלי לברר מידת הצלחתו, האם יש תופעות לואי, וחשוב מכל, האם פוגע בצמיחה לגובה של ילדים. יש לי נכד שהוא מאוד נמוך לגילו, [מתחת לפרצנטיל 3], ואיננו רוצים לעצור,לעכב, להשהות את הצמיחה הפוטנציאלית.

ילדתי בת 9 עם הפרעת קשב וריכוז -דחוף

התחלתי לילדה טיפול של רטלין כדור לארבע שעות ואני מאוד לחוצה ולא יודעת אם להמשיך עם הכדור כי לפי מה שקראתי זה ממכר ופוגע בצמיחה. האם יש תחליף לרטלין שעושה את אותה העבודה?

האם שמעת על אומגה 3 ממקור צימחי?

אומגה 3 ממקור צימחי המופקת מצמח המרווה המרושתת עזרה מאוד מאוד לילדי הסובל מבעיות של קשב וריכוז. כבר לאחר חודש הוא הפך להיות יותר רגוע כתוצאה מכך החל להצליח בלימודים ולקבל ציונים טובים. השינוי לטובה שחל בו הוא בלתי יאומן!!! ממליצה בחום! אם תרצי יותר פרטים שילחי לי מייל ואשמח לענות

מומחה

כדאי ומומלץ להגיע למרכז עם מומחה ולא להשאר אדיש. הפרעות קשב וריכוז ניתנת לטיפול
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר