ריכוזית פוקוס.

בוקר טוב. התחלתי לקחת תמצית של צמחים סיניים שניקראת ריכוזית. בעיקבות המלצה חמה של חברה שבנה בן העשרה לוקח.כבר מזה 3 חודשים שאני לוקחת את התרופה והיא לא עוזרת לי. ממה שהבנתי ריטלין זה ממש סם. קצת מזכיר בתופעות את האקסטזי למיטב הבנתי. אני בת 35 ועובדת בתפקיד שבו הפרעת הקשב מאוד משמעותית.וכמובן שאיבחנתי אותה במבחן "טובה". אני מרגישה שאין פיתרון לבעייתי. אנא עיזרי לי.

ריכוזית לא עוזרת

שלום לך, מנסיון (של מטופלי ושלי), אני מנחשת שחיים לא קלים עברו עליך עד האבחון. לצערי האבחון הוא רק התחנה הראשונה בדרך ארוכה נוספת שתצטרכי לעבור. בסופה, אני מקווה, תמצאי את הטיפול שנכון לך, ואת ההשלמה ואולי אפילו הסיפוק ממי שאת עם הפרעת הקשב. ריטלין הוא לא סם! מספיק לקרא בויקיפדיה מה משמעות המונח "סם". "סם" על פי ההגדרה הרפואית, יוצר תלות פיזית ופסיכולוגית ובו בזמן נדרשת כמות הולכת וגדלה של חומר על מנת להשיג את אותו אפקט. זה לא המקרה עם ריטלין לגבי ריטלין, די לי לשמוע את המטופלים הצעירים שלי, אלו שנוטלים ריטלין, מבקשים "חופש" מהריטלין או מתמקחים על ימי לימודים קצרים שבהם הם מעדיפים לדלג על הריטלין. בל נשכח את החופשים בהם (אם ריטלין היה סם) היינו פוגשים ילדים עם "קריז" מתחננים למנת הריטלין שלהם. כמובן שלא זה המצב. תמיד יהיו בעלי אינטרסים. גם בתעשיית התרופות הם ישנם, כמובן. אבל המלחמה של כל בעלי "הפטנטים האלטרנטיבים" בריטלין היא לא הגונה ואפילו אכזרית. הם מוכרים אשליות, בכסף רב, לילדים ומבוגרים שיכולים היו להיעזר בתרופה. הם מפחידים ומאיימים ומונעים ממי שסובל תרופה זולה שההשפעה שלה היא מצילת חיים ממש עבורו. אם תרצי הסברים נוספים או הפניה למידע מהימן את יכולה לכתוב אלי במייל האישי. בהצלחה, עינב קשר, פסיכולוגיה M.A., פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) 050-6555121

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

היי עינב, קודם כל תודה על תגובה מפורטת וסבלנית. אני מנסה לרדת לסוף דעתך. האם את טוענת שאין שום פיתרון חוץ מריטלין? האם נידונתי לחיות עם תרופות כדי לתפקד כמו שכל בן אדם נורמלי מתפקד? יש לי התנגדות מאוד חזקה לתרופות באופן כללי. ועל אחת כמה וכמה תרופה בעלת אופי שכזה. בנוסף לכך אני מנסה עכשיו להיכנס שוב להריון, ולכן גם לא יעלה על דעתי לקחת תרופה כימית בזמן שכזה. אז מה בכל זאת עליי לעשות? כתבת משהו על מציאת פיתרון. מה עושים? למי לפנות?

יש משהו נוסף מלבד ריטלין?

שלום לך, כן יש! המלצה חשובה, בהוראות לטיפול בהפרעת קשב, של משרד הבריאות האמריקאי (וגם הישראלי), היא טיפול קוגנטיבי התנהגותי. לצערי, אין הרבה בקרב המטפלים הקוגנטיבים מטפלים רבים שמתמחים בהפרעת קשב וריכוז. כתבי אלי מהיכן את ואוכל להפנות אותך. עינב קשר, פסיכולוגיה M.A., פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) 050-6555121

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

ריכוזית פוקוס.

בוקר טוב. התחלתי לקחת תמצית של צמחים סיניים שניקראת ריכוזית. בעיקבות המלצה חמה של חברה שבנה בן העשרה לוקח.כבר מזה 3 חודשים שאני לוקחת את התרופה והיא לא עוזרת לי. ממה שהבנתי ריטלין זה ממש סם. קצת מזכיר בתופעות את האקסטזי למיטב הבנתי. אני בת 35 ועובדת בתפקיד שבו הפרעת הקשב מאוד משמעותית.וכמובן שאיבחנתי אותה במבחן "טובה". אני מרגישה שאין פיתרון לבעייתי. אנא עיזרי לי.

איך לטפל וללא הריטלין

טוב ששאלת. ישנו מחקר לגבי הקשר בין ריטלין למוות פתאומי  מחקר זה מבסס את הקשר בין שימוש בחומרים ממריצים לבין מוות פתאומי בלתי מוסבר אצל ילדים ומתבגרים  . וישנו מחקר: ריטלין גורם בטווח הארוך לתפקוד נמוך בבית הספר. במרץ 2010פורסם מחקר חדש של משרד הבריאות של מערב אוסטרליה. זהו המחקר הראשון שאי פעם נעשה על ההשלכות ארוכות הטווח של שימוש בריטלין ובתרופה ממריצה נוספת אצל ילדים שאובחנו בהפרעת קשב ADHD.  את אמנם לא בבית ספר אבל אין הבדל בהשלכות החמורות שזה יוצר. אני מפנה אותך כאן לשני לינקים-אחד למאמר שמדבר על טיפול ללא ריטלין ושני שמראה את תוצאותיו של הריטלין. http://bit.ly/9TdDIm http://www.youtube.com/watch?v=9FwFQmXz9n8

שלום לך, כן יש! המלצה חשובה, בהוראות לטיפול בהפרעת קשב, של משרד הבריאות האמריקאי (וגם הישראלי), היא טיפול קוגנטיבי התנהגותי. לצערי, אין הרבה בקרב המטפלים הקוגנטיבים מטפלים רבים שמתמחים בהפרעת קשב וריכוז. כתבי אלי מהיכן את ואוכל להפנות אותך. עינב קשר, פסיכולוגיה M.A., פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) 050-6555121

יש משהו במקום ריטלין (הפוסט נערך. הוצא לינק למוצר מסחרי)

חובה לנסות את אומגה 3 למה להתחיל עם תרופה שנויה במחלוקת כאשר קיימת חלופה מצויינת ממקור צמחי?!

תחלופה לריטלין ממקור טבעי

שלום לך, 1. כיוון שאין תחלופה לריטלין, ממקור טבעי. 2. כיוון שתמיד כשלמישהו/יא יש להציע תחלופה היא מגיעה עם לינק, מטעם הממליץ, למכירת המוצר. 3. כיוון שאף אחד מהמוצרים הטבעיים הנ"ל לא נבדקו באמצעים מדעיים ואלו שנבדקו, לצערי הרב, לא נמצאו יעילים. עינב קשר, פסיכולוגיה M.A., פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) 050-6555121

www.einav-kesher.co.il 

תחליף לריטלין

מכיוון שבאופן טבעי מאד נוח עם חשיבה קונבנציונאלית והרבה יותר קשה לחשוב מחוץ לקופסה ופשוט להקשיב להורים ולילדים שהעדיפו את האלטרנטיבה הטבעית.

חובה לנסות את אומגה 3 למה להתחיל עם תרופה שנויה במחלוקת כאשר קיימת חלופה מצויינת ממקור צמחי?!

????

לא יודע למה נותנים לאנשי השיווק של המוצר הזה ממרווה

לפרסם את המוצר בפורומים רגישים כל כך...?! הרי אין אף מחקר שנעשה על השפעת האומגה 3 ממרווה מרושתת על האדם , בטח שלא במצב של הפרעות קשב. לעומת זאת על השפעת אומגה 3 מדגים כבר יש אלפי מחקרים טובים ואם שוקלים לקחת אז עדיף יותר את המוצר מדגי הים !!!

ריכוזית לא עוזרת

שלום לך, מנסיון (של מטופלי ושלי), אני מנחשת שחיים לא קלים עברו עליך עד האבחון. לצערי האבחון הוא רק התחנה הראשונה בדרך ארוכה נוספת שתצטרכי לעבור. בסופה, אני מקווה, תמצאי את הטיפול שנכון לך, ואת ההשלמה ואולי אפילו הסיפוק ממי שאת עם הפרעת הקשב. ריטלין הוא לא סם! מספיק לקרא בויקיפדיה מה משמעות המונח "סם". "סם" על פי ההגדרה הרפואית, יוצר תלות פיזית ופסיכולוגית ובו בזמן נדרשת כמות הולכת וגדלה של חומר על מנת להשיג את אותו אפקט. זה לא המקרה עם ריטלין לגבי ריטלין, די לי לשמוע את המטופלים הצעירים שלי, אלו שנוטלים ריטלין, מבקשים "חופש" מהריטלין או מתמקחים על ימי לימודים קצרים שבהם הם מעדיפים לדלג על הריטלין. בל נשכח את החופשים בהם (אם ריטלין היה סם) היינו פוגשים ילדים עם "קריז" מתחננים למנת הריטלין שלהם. כמובן שלא זה המצב. תמיד יהיו בעלי אינטרסים. גם בתעשיית התרופות הם ישנם, כמובן. אבל המלחמה של כל בעלי "הפטנטים האלטרנטיבים" בריטלין היא לא הגונה ואפילו אכזרית. הם מוכרים אשליות, בכסף רב, לילדים ומבוגרים שיכולים היו להיעזר בתרופה. הם מפחידים ומאיימים ומונעים ממי שסובל תרופה זולה שההשפעה שלה היא מצילת חיים ממש עבורו. אם תרצי הסברים נוספים או הפניה למידע מהימן את יכולה לכתוב אלי במייל האישי. בהצלחה, עינב קשר, פסיכולוגיה M.A., פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) 050-6555121

עינב. מאוד מופתע מהתגובה שלך.

בתור אחד שנמצאת בפורום הזה כבר תקופה לא קצרה, את כבר צריכה להיות מודעת לעובדה שריטלין הינו סם בפקודת הסמים המסוכנים. אם כבר מדברים על "ויקיפדיה" אז אני ממליץ לך לקרוא את ההגדרה של מתילפינאדט (שהינו כמובן החומר הפעיל בריטלין). זה חשוב מאוד שאנשים יציגו אלטרנטיבות בפני פוני הפורום על מנת שלאנשים היו את כל הנתונים ויוכלו לקבל החלטה מושכלת. מה דעתך?  

הפרעות קשב וריכוז

שמי ד"ר זיו מאיר ממכללת ברק לרפואה משלימה בירושלים, נושא הריטלין וההימנעות משימוש בו הוא נושא מרכזי בשנים האחרונות. נושא האומגה 3 אינו תחליף לריטלין, אומגה 3 יכול לסייע לבעיה, אך הבעיה האחרת הקשורה לאומגה 3 היא כושר הספיגה שלו בגוף, תוספי מזון ניספגים באופן חלקי ונמוך מאוד ביחס למזון טיבעי, על כן יש להתייחס אל תוספי המזון בספקנות מה,ולהיעזר במזונות טיבעיים בין ייתר העזרים.

יש לכל תרופה חברות שונות וגם תרופות טבע ספורט וריצה מזרים תדם בגוף רוב האיטיאים ללא קושר

ריכוזית פוקוס.

ריכוזית פוקוס

שמי ד"ר זיו מאיר ממכללת ברק לרפואה משלימה בירושלים, נושא הריטלין וההימנעות משימוש בו הוא נושא מרכזי בשנים האחרונות. תחליפים צימחיים סינים או אחרים יש להתייחס אליהם בחשדנות, מאחר והעובדה שתכשיר הוא צימחי לא הופכת אותו לבלתי מסוכן. לעומת זאת נושא האומגה 3 אינו תחליף לריטלין, אך אומגה 3 יכול לסייע לבעיה,אולם הבעיה האחרת הקשורה לאומגה 3 היא כושר הספיגה שלו בגוף, תוספי מזון ניספגים באופן חלקי ונמוך מאוד ביחס למזון טיבעי, על כן יש להתייחס אל תוספי המזון בספקנות מה,ולהיעזר במזונות טיבעיים בין ייתר העזרים. אחד העזרים הבלתי מזיקים והיעילים מניסיוני היא פניה למאבחן ומטפל ברפואה משלימה, לקבל פורמולה של תמציות באך על פי אבחון ספציפי, ולבדוק אפשרות של שילוב צמחי מרפא, לאחר איבחון ממטפל מוסמך, לפרטים נוספים: מכללת ברק לרפואה משלימה, טל: 02-6483663, 02-5664627

לא יודע למה נותנים לאנשי השיווק של המוצר הזה ממרווה

לפרסם את המוצר בפורומים רגישים כל כך...?! הרי אין אף מחקר שנעשה על השפעת האומגה 3 ממרווה מרושתת על האדם , בטח שלא במצב של הפרעות קשב. לעומת זאת על השפעת אומגה 3 מדגים כבר יש אלפי מחקרים טובים ואם שוקלים לקחת אז עדיף יותר את המוצר מדגי הים !!!

אומגה מצמח המרווה עוזר או לא ?

לידיעת הכותב ביתי בת השמונה צרכה לראשונה אומגה 3 מצמח המרווה ויש לציין שזה מאוד עזר לה לקשב וריכוז חל שיפור משמעותי כיום היא מקבלת את האומגה הדגית והיא ממש לא משהו הייתי צריכה לחזור לצימחית אז לפני שאתה בודק דבר אל תזלזל
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר