שאלה

שאלה

בני בן 19.5 . אובחן כ-ADHD . הוא אמנם סיים 12 שנות לימוד אולם עם בגרות אחת. כל הלימודים הפורמליים שלו היו סיוט מתמשך. הוא לא ריטלין באופן לא רצוף. עשה אבחונים, פגש פסיכולוגים, מיותר לציין ולהוסיף מה עבר עליו. יחד עם זאת אני חייבת לציין כי הוא תמיד הוא היה ילד טוב, ערכי, אחראי ואינטליגנט. לימים הוא התגייס לצבא. הוא משרת ביחידה לוחמת. קיבל כמה פעמים חייל מצטיין, מצטיין מסלול ועוד. סיים קורס מכי"ם בהצטיינות. אפשר לומר שזו פעם ראשונה שהוא חווה הצלחה שהוא היה ראוי לה ויש לו נתונים טובים מאוד. הוא חושב הרבה על העתיד. הוא מבין שהוא יצטרך להשקיע וללמוד. הוא רוצה להתקדם בחיים. הוא רואה את ההצלחה שלו היום אבל הוא גם מבין שכדי להתקדם הוא יצטרך להשקיע בלימודים עיוניים. אי אפשר בלי זה. הקשיים שלו הם אובייקטיביים. הוא עומד להשתחרר בעוד כשנה וחצי. הייתי מאוד רוצה לעזור לבנות תכנית פיתוח אישית. אל תציעו לי קואצ'ינג, כי הוא לא ילך. איך הייתם מציעים לו להתחיל? מאיפה להתחיל? הוא צריך להשלים הרבה פערים. איך הוא יכול להתגבר על הקשיים שלו מבלי לקחת כל כך הרבה כדורים. מה דעתכם?

לגלית

קראתיאת התיאור של בנך, שמלא, מיותר לציין באהבה, הערכה וחמלה כלפי הקשיים איתם הוא נאלץ להתמודד. זו לכשעצמה עשיה חשובה ומבורכת. אחד הדברים המשמעותיים היותר לקידומו של אדם עם הפרעת קשב וריכוז הוא ההבנה של מאפייני הלקות שלו (למשל לא לצפות מאדם שפיזור ושכחה במרכז ההפרעה, להיות אחראי על הכנת הציוד לפני יציאה מהבית). לגבי תכנית אישית. כמנהלת, לשעבר, של מוסד שיקומי אני מסכימה איתך שתכנית מותאמת למידותיו של בנך, רצוי כזו שנבנתה יחד עמו, היא הדרך הטובה ביותר להתקדם אל עבר שאיפותיו. לצערי, מנסיונך וגם מנסיוני, ישנה התנגדות של אנשים עם הק"ר להתחייב לתהליך. לעיתים קרובות הסיבה היא קושי להתחייב, ולו רק, כלפי עצמם. אני ממליצה לך לחכות לסימן ממנו ולהשאר ברקע כאם תומכת שמאמניה ביכולותיו ולא להתחיל עם תכניות. ילדך, כפי שאת מעידה עליו נבון ומוכשר ומתפקד נהדר במסגרת נוקשה ולא פשוטה אני בטוחה שעם הזמן יתורגמו יכולותיו לעשייה עבור קידום תכניותיו. היערה קטנה בנוגע לריטלין: ריטלין ונגזרותיו הם כמעט התוצר הבלעדי שייצר עולם הרפואה לתועלת הסובלים מהק"ר. הייתי ממליצה לפנות לרופא רציני ולבדוק את האפשרות להתאים לבנך את הריטלין הנכון ואת המינון הנכון. בהצלחה, עינב

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

תודה רבה עינב

תודה על התשובה. אכן אני אוהבת אותו אהבת נפש ומעריכה אותו עד אין קץ. אני יכולה לכתוב ספר על כשרונותיו הברוכים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר