קובי איפה אתה?! לאן נעלמת?

אני פה, מי זו?

קוראת פסיבית בפורום שנהנית מהתגובות שלך.

ולמה את פסיבית? אם מותר לשאול?

מפני ש...

הדרך שלי להחכים ולצבור ידע היא קודם כל להאזין, להקשיב ובמקרה זה לקרא על דילמות שיש לאנשים וללמוד את הפתרונות המוצעים להם על ידי מומחים. ברור שלפעמים יש לי הסתייגויות ודעה שונה, אחרת לא הייתי קוראת את כל התגובות. ממרומי גילי ונסיוני למדתי מתי בכלל יש טעם להגיב ולנסות להשפיע. ממה שהתרשמתי אין לך דעה חיובית לגבי אגודת ניצן.לדעתי אגודת ניצן עזרה והצילה הרבה ילדים בעלי לקויות למידה במשך השנים וסללה להם דרך על אף הקשיים להתפתח אינטלקטואלית, להיות "שווים בין שווים" ולהשתלב בלימודים להשכלה גבוהה שמעלים את הסיכויים להיות בוגרים עצמאיים ומסופקים. להזכירך, לפני כמה עשורים, ילדים בעלי לקויות למידה סבלו מאוד במערכת החינוך.לא היתה מודעות לקשיים שלהם והתייחסו אליהם כאל מופרעים, שובבים ואפילו עצלנים שלא מתאמצים ללמוד. שמו אותם ב"כיתה מקדמת" עם סטיגמה הרסנית להמשך עתידם רק בגלל שלמורים ולחברה בכלל אז לא היתה מודעות ובטח שלא הכשרה לעזור להם. כמובן שהרבה מילדים אלו נשרו עוד בתיכון וגורלם נגזר - על מנת להתפרנס הם נאלצו לקבל כל סוג של עבודה שלעיתים לא תאמה את מנת משכלם הגבוהה, ובעצם נלקחה מהם זכות הבחירה. אגודת ניצן במשך השנים עסקה ועוסקת במחקר וזיהוי לקויות הלמידה השונות ובדרכי הוראה מגוונות המסייעות לילדים אלו ללמוד ולהגיע להישגים. היא מכשירה מורים, מחנכים ומדריכים והכי חשוב בעיני העלתה את המודעות בנושא זה בקרב החברה. בזכות מודעות זו, ילדים בעלי לקויות למידה כבר לא סובלים מסטיגמות כמו בעבר ואף ידוע שלחלקם יש רמת משכל הרבה יותר גבוהה מהממוצע. ועכשיו לגבי ריטלין - אני לא חושבת שיש אמא בעולם ששמחה לתת לילד שלה רטלין, במיוחד לאור העובדה שהדעות לגבי תרופה זו חלוקות ורבות. אבל באמת,לדעתי,כל מקרה לגופו ואני מכירה מקרים של הורים (ואני ביניהם) שניסו המון שיטות לעזור לילדם ובסוף רק הרטלין עזר ויש כאלה ששפר עליהם גורלם ושיטות אחרות עזרו להם מבלי שהצטרכו להמשיך ולחפש פתרונות. אי אפשר לעשות הכללה גורפת, ולבטל לגמרי את יתרונות התרופה. לרטלין יש הרבה מינונים ולפעמים מינון קל עוזר לילד לאסוף את עצמו להתרכז וללמוד. ושוב לגבי אגודת ניצן, אין לי מושג קלוש אם הפורום הזה מטעמה, אבל גם אם כן, זה עדיין היה מבורך בעיניי, זה נותן מענה ולו ראשוני להורים ואנשים הזקוקים לעצה ממומחים בתחום דעת ספציפי זה. לא לכל אחד יש את היכולת הכלכלית לרוץ עם כל שאלה שצצה (ותאמין לי צצות הרבה) למומחה פרטי. אז עדיין זה מבורך וצריך לכבד אותם. ולאור תגובתי הארוכה, אתה מבין למה עדיף שאהיה קוראת פאסיבית?

לסמדר, אני אתחיל מהסוף.

קראתי את כל תגובתך ואני מפציר בך לכתוב כאן שוב ושוב. 1. אני באמת לא אוהב את אגודת ניצן. הבן שלי אובחן באירגון הזה וטוב לא יצא מזה, אם את עוקבת אחרי תגובותיי את יכולה לראות מה קרה לבן שלי בעיקבות האיבחון. אבל זו לא הסיבה העיקרית שבגללה אני לא אוהב את האירגון הזה. הסיבה העיקרית היא שהאירגון הזה נולד ונועד לקדם מתן ריטלין. האירגון הזה פועל בצורה הדוקה עם פסיכיאטרים ותעשיית התרופות והאינטרס העיקרי שלהם הוא האינטרס של תעשיית התרופות. 2. אילו לא הייתי מבין בהק"ר ודרכי טיפול אחרות להק"ר ואילו לא הייתי יודע ומבין אילו נזקים טומן בחובו הריטלין אני מניח שהייתי מסכים עם עמדתך, אבל אני יודע ולכן אני לא יכול להסכים עם עמדתך שעד לפני 7 שנים עוד החזקתי בה. לא הכרתי משהו אחר. 3. ילדים ה"סובלים מהק"ר" סובלים בסופו של דבר מסביבה בלתי תומכת או מבעיה רפואית כלשהי, ברוב המקרים סביבה לא תומכת, מורה בלתי מסבירת פנים, הורים עסוקים או לא מפרגנים, כיתה בלתי אוהדת וכיוצא באלה. לא תמיד הפיתרון נעוץ בילד ופה הפספוס הגדול, נתקלתי בהרבה ילדים שברגע שהחליפו בית ספר או כיתה או מורה התחילו לפרוח וגם לא מעט ילדים שהגיעו לעצמאות או לבגרות מסויימת ואז הגירושין של ההורים שלהם הפסיקו להשפיע עליהם (שלא לדבר על זה שהפסיקו להתבייש בזה כי יש עוד ילדים שההורים שלהם הספיקו להתגרש בינתיים והם כבר לא לבד). 4. תראי אני מתאר לעצמי שאת יודעת שאני סיינטולוג, האם את חושבת שלהורים סיינטולוגים אין ילדים שובבים או עצלנים כהגדרתך? יש גם יש והם לא נותנים לילדיהם ריטלין, את חושבת שהילדים הללו פחות מוצלחים? לא, להיפך, הם יותר מוצלחים כי לסיינטולוגים יש כלים לטפל בבעיות מהסוג הזה. את מוזמנת לבוא ולבדוק. זה שמנקודת מבטך רק ריטלין יכול לעזור זה בסדר אבל זו לא האמת, האמת שונה. ויש לי חדשות בשבילך גם מבחינה כלכלית יותר זול ללמוד דרך טיפול סיינטולוגית (וזה לא אומר שאתה צריך להיות סיינטולוג בשביל זה) ולעזור לילד שלך מאשר לרוץ אחרי "מומחים" שגובים כסף טוב כדי שתראי את הפרצוף שלהם מבלי לתת תמורה אמיתית וטובה בעבור התשלום שהם מקבלים. מה שצריך ללמוד זה: "טכנולוגיית (שיטת) הלמידה", "ילדים", "הגורם לדיכוי", ו"הדינמיקות של הקיום". אלה שמות של קורסים והם לא ארוכים, אדם ממוצע ילמד אותם בפרק זמן של שבועיים אם ילמד שעתיים ביום, כל יום. 600 ש"ח בסך הכל, זה יקר? לא! ואת יכולה להועיל לילד שלך הרבה יותר מאשר כל פוץ שמתיימר לדעת מה יש לו ואיך מטפלים בזה.

הסיינטולוגיה זאת הונאה

ושום מועדון מעריצים אלמוני לא תשנה את העובדה וכל מי שמציג אותה כשיטת טיפול הוא שרלטן

לרונן, גם כשחוזרים על משפט מליון פעם זה לא הופך אותו לאמת.

חבל שממרומי טפשותך קשה לך לקלוט את זה. אני השלמתי עם העובדה הזו. חבל שאתה גם.

זאת קביעה של בית משפט - לא שלי

אתה יכול להביא גם את הנימוקים ל"קביעה" הזו?

אם אתה מתעקש..

ביתהמשפט קבע שהטענה כי הכנסיה הסיינטוליגת מרפאת אנשים הינה הונאה, וכל מטרתה הינה לסחוט כסף מאנשים...., זאת למשל קביעה שאפשר לחזור עליה מיליון פעם גם אם היא לא נוחה לך...

אם אתה חושב...

שקביעה של בית משפט היא אמת לאמיתה בכל קנה מידה, מצבך גרוע. אז קבעו קביעה שהיא לרוחך, אז מה? זה אומר שזו האמת? אפילו שופטים מודים ש 30% מהאנשים שהם שולחים לכלא לא צריכים להיות שם כי הם חפים מפשע. מה היה קורה אם היו קובעים אחרת? היית אומר קבל עם ועולם סליחה, טעיתי? נראה לי שלא, אז הייתי מצניע במקומך ושומר על פרופיל נמוך. תירגע.

אני אחזור על כךבכל פעם שאתה תטען ליכולות ריפוי

ואגב, מקרים דומים היו בעוד מדינות לא מעטות, רק ששם החוק לא אפשר להעמיד לדין את הסיינטולוגיה אלא רק את המבצעים... רק כעת יש משפטים בבלגיה וספרד ומתפתחת חקירה באוסטרליה...

אתה יכול לחזור על זה שוב, יש לסיינטולוגיה יכולות ריפוי.

ואני אספר לך משהו, מישהו סיפר לי אתמול שהמשפטים האלה עושים לסיינטולוגיה רק טוב. ככל שיש יותר פירסומים יותר ויותר אנשים נכנסים לאתרי אינטרנט סיינטולוגים ואיתם גם כמות המצטרפים עולה. אז מבחינתי אתה יכול להמשיך, זה בסדר. רק אם לא קשה לך תעשה מאמץ, תוריד את הכפפות אתה רך מדי. קצת יותר נוקשות.

וזה מה שבאמת טום קרוז חושב על הסיינטולוגיה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר