קשב וריכוז אצל גיל הבגרות

בני לומד בכיתה ח. לוקח ריטלין כרגע 30 LA . מטופל בריטלין מכיתה ב'. אנחנו נימצאים בשלב של קבלה והחלטה לקראת בית ספר תיכון. שנה מאד קובעת לקראת קבלה לתיכון. הוא כל כך משתדל ללמוד, להצליח אך תוצאות המבחנים אינם משקפים את לימודיו והידע שלו. כל בני הבית נירתמים ללמדו. נוצר תיסכול אצל כולם בגלל אי הצלחתו במבחנים. מה מציעים? איך נירגעים ולוקחים הנושא בפורפורציות? סיגל.

מדהים לקרוא איך כל בני הבית נרתמים לעזור!

נדיר לשמוע על משפחות כאלו! אני בד'כ פוגשת משפחות בהן יש הרבה מאבקים וכעסים. האם מנסיונכם זה עובד? אולי דוקא משום שכולכם הפכתם מורים מלחיץ את הילד והחשש לאכזב את כולם מעורר חששות מיותרים? אולי כדאי לבחור מבני הבית רק את מי שמצליח יותר לקדם את הילד? תפקידם של ההורים הוא לאו דוקא ללמד אלא לגרום לתחושת מסוגלות. לצורך כך חשוב שתשדרו אתם אמונה בהצלחתו העתידית ותשימו דגש על הצלחות קטנטנות, התקדמות מזערית בכל תחום שתזהו אצל הילד.חשוב שלא רק תצביעו על הצלחה אלא תנתחו את התהליך שקדם לה! חשוב שתדעו כי המעבר לחטיבת ביניים או תיכון לא תמיד קשה יותר, לפעמים להיפך. בחטיבות העליונות יש נורמות למתן התאמות לילדים לקויי קשב ולקויי מידה ומקפידים עליהן יותר מאשר בבתי הספר היסודיים. ציפי קוברינסקי

עזרה משותפת בבית........

אנחנו שורדים, מתמודדים עם התופעה שנים. נופלים וקמים. בעלי הוא היותר עוזר , העיקרי ואני והבת הגדולה מישניות יותר. צריך לציין שאנחנו כזוג בזכות הילד, ולא בזכותנו. היו המון קשיים בעבר, תיסכולים, מריבות, צעקות, אבל היום הוא כל כך מישתדל , ורוצה שנעזור , אז זה יותר קל. כל השנים לא רצה ללמוד בכלל. נקווה לטוב.

כיף לשמוע שיש שיפור

ועוד יותר כיף לקרוא שאת יודעת לשים את האצבע ולומר שזה בזכות הילד. כל הכבוד לו ואל תשכחי לומר לו את זה! אני מאמינה שלהורים ולדרכי התגובה שלהם יש השפעה על תגובותיו של הילד ולכן - כל הכבוד גם לכם. ציפי קוברינסקי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר