שאלה למנהל הפורום

כבר 5 שנים אני מנסה לרדת במשקל, אני בת 28 גובה 160 ס"מ ושוקלת 82 ק"ג ואינני מצליחה למרות שיש לי הבנה באבות המזון תמיד הקפדתי להוריד את כמות השומנים בדיאטה עד 30-25 גרם ביום כמו כן ירקות, פירות במידה מעט פחמימות ועד 1200-1300 קלוריות ליום + הליכה ברגל 3 פעמים בשבוע 50 דק' תמיד ירדתי עד ק"ג בחודש ולפעמים גם זה לא הכי הרבה ירדתי 7 ק"ג בשבעה חודשים שזה מעט מאוד. אני יודעת שהכי בריא לרדת עד 2 ק"ג בחודש אבל אף פעם לא הצלחתי. שאלותי הם: 1) האם בגלל שעשיתי כלכך הרבה דיאטות הזקתי לעצמי וחילוף החומרים שלי אינו תקין? 2) האם יכולה להיות לי בעיה רפואית ואם כן אלו בעיות יכולות להיות לי והאם אפשר לעשות בדיקות דם במיוחד בשביל זה? תודה!!

מנהל הפורום כבר לא כאן לצערנו אבל....(:

קודם כול שלום,אני טלי בת 17 לי יש הפרעות אכילה!!(: לפי דעתי אם תעשי בדיקות זה לא יזיק,כדי לך קודם ללכת לרופא ולשמוע מה לו יש להגיד(: לצערי אני לא מומחית אז אני לא יכולה להגיד לך מה לעשות וכו!! אבל אני מקווה שיהיה לך טוב ואם את צריכה תמיכה אני והאנשים הנפלאים בפורום תמיד איתך(((: טלי((((:

תודה טלי!!!! מתי מנהל הפורום יהיה?

שאלה טובה.... ובינתיים...

לא נראה לי שמנהל הפורום יגיע לכאן בזמן הקרוב הוא חוזר ככה פעם בחצי שנה.. :) בכל מקרה הייתי מציעה לך לעשות בדיקות, יש לך נטייה תורשתית? אגב, אם דיאטות לא עוזרות (ולדעתי אין צורך לרדת מ-1200 קלוריות), אולי כדאי להכניס יותר פעילות גופנית... שיהיה בהצלחה אני כאן...

הצעה זה יקח זמן אבל אם את מחפשת עיצוב גוף או הרזיה.......

וובכן לכי לאיימונים אישית אניי ממלייץ על קונגפו...או כל סוג אומנות לחימה... אבל אומנות לחימה לא מכות... זה דורש ההרבבה מאוד אנרגיהה פנימית ומנסיון..זה מעייף רצח.. 1)מוצייא את כל האנרגייות השלייליות 2)מוציא גם דבריים אחרים שליליים... מסקנה:תני צ'אנס..אם הולך אבבראבו...אם לא.. נסי משהו אחר?.. אבל גוף בריא בנפש בריאה..אז תאכל פריי ותהיה בריא.. עסקי בספורטוווההההאא ותיהיה ליי בברייויאהההההה :) טובב התחרפנתי..אבל החלק הראשון ממצא את המסר... === נ.ב מצטער על השטויות אני קצת לחוץ :) ניב.היה פה. ומסר HAVE FUN PEOPLE!

שאלה למנהל הפורום

כבר 5 שנים אני מנסה לרדת במשקל, אני בת 28 גובה 160 ס"מ ושוקלת 82 ק"ג ואינני מצליחה למרות שיש לי הבנה באבות המזון תמיד הקפדתי להוריד את כמות השומנים בדיאטה עד 30-25 גרם ביום כמו כן ירקות, פירות במידה מעט פחמימות ועד 1200-1300 קלוריות ליום + הליכה ברגל 3 פעמים בשבוע 50 דק' תמיד ירדתי עד ק"ג בחודש ולפעמים גם זה לא הכי הרבה ירדתי 7 ק"ג בשבעה חודשים שזה מעט מאוד. אני יודעת שהכי בריא לרדת עד 2 ק"ג בחודש אבל אף פעם לא הצלחתי. שאלותי הם: 1) האם בגלל שעשיתי כלכך הרבה דיאטות הזקתי לעצמי וחילוף החומרים שלי אינו תקין? 2) האם יכולה להיות לי בעיה רפואית ואם כן אלו בעיות יכולות להיות לי והאם אפשר לעשות בדיקות דם במיוחד בשביל זה? תודה!!

ממש לא מנהל הפורום, אבל

למרות שאין לי רקע רפואי כלשהו, הרשי לי להמליץ לך: א) לכי לרופא ב) כנ"ל לדיאטנית (עם הפניה מהרופא, דרך קופ"ח - אופציה טובה בהחלט לדעתי) ג) עשי בדיקות דם. כן, ייתכנו מקרים של אי התאמה בין סוג הדיאטה והתוצאות אצלך לתוצאות ש"אמורות להיות" מהדיאטה. ישנן הפרעות פיזיולוגיות, חלקן בהחלט קלות לטיפול. לדוגמה: בעיה בבלוטת התריס (בדיקת אדי בדם, אם עשו לך, מגלה זאת). במיוחד אם יש לך תופעות חריגות גם בשיער הגוף, שיער הראש, עייפות/בעיות שינה. זה קשור לקצב חילוף החומרים. ד) דיאטה מתונה, רצוי בפיקוח, עדיפה על דיאטה חריפה או ללא פיקוח. דיאטה מתמשכת - גם אם היא לא נראית יעלה מייד - עדיפה על דיאטות מתחלפות. ה)דיאטות תכופות, חריפות ומתחלפות עלולות ליצור מצב שבו הגוף "מתנגד" לירידה במשקל, כך שכל דיאטה קשה מקודמתה. ה) לא מספיק להפחית שומן מהתפריט - הגוף הופך את אבות המזון האחרים לשומן. ו) לשתות הרבה!!!! תנסי שני ליטר מים ביום, או לפחות אחד וחצי. לא משקאות ממותקים/מיצים (תה צמחים בלי סוכר זה כמו מים). חלב אינו שתיה. חלב הוא אוכל. ז)משקאות דיאטתיים, ממתקים דיאטתיים: אני מכירה אנשים שצריכת תחליפי סוכר מסויימים גורמת אצלם תחושת רעב. עדיף מים ח) הרבה סיבים תזונתיים (קמח מלא, ירקות) ושוב הדגשה: בפיקוח דיאטנית/רופא, ולהשתדל לא להתייאש... אם חרגת מהדיאטה, פשוט תחזרי אליה למחרת, בלי "פצויים" ובלי רגשות אשם. בהצלחה :)

תודה טלי!!!! מתי מנהל הפורום יהיה?

את זה אף אחד לא יודע....אז איתן גור איפה אתה?!?!?!?!?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות אכילה
בחר
בחר