בולימיה-עצות לטיפול

היי אני חדשה כאן

אני בת 22 

וכבר שש שנים אני מקיאה (לפעמים בתקופות אינטנסיביות יותר ולפעמים פחות)

זה התחיל ברצון גדול לרדת במשקל, בדיאטות קיצונות שמהר מאד נהפכו לרעב גדול, הרעב כמובן הפך לבולמוס, ואחרי זה הגיעו ההקאות

בתקופה האחרונה אני מאד מנסה להפסיק עם ההרגל הארור הזה

כי אני מרגישה שזה אוכל לי את הבריאות

ולא יורדים מזה במשקל! אני רק עליתי מזה!

בקיצור, אני מנסה כבר תקופה להפטר מהבולמוסים וההקאות, ולצערי אני חייבת להרים ידיים ולהודות שאני לא מצליחה :(

הגעתי למצב שאני מקיאה בממוצע 2 פעמים ביום, ויש ימים שזה 3/4 פעמים :( בשנה האחרונה נהיה לי משהו חדש, עשרים דקות אחרי הקאה,כמעט אחרי כל הקאה, אני מרגישה שאני הולכת להתעלף, אני נחלשת מאד ומתחילה לרעוד, אולי זה איבוד נוזלים או ירידה בכמות מלחים או משהו כזה.. ואני מרגישה שאני חייבת להכניס אוכל ושתיה לגוף שלי אחרת יקרה משהו רע, אני אוכלת משהו ושתה וזה לאט לאט מסתדר, עוד מישהוא /מישהיא פה מכירה את התופעה ויודעת לומר לי מה זה ומה עושים נגד זה?

החלטתי שאני רוצה ללכת לעזרה מקצועית, למי ללכת? בחיים לא הודיתי בפני אף רופא שיש משהו בעייתי בהרגלי האכילה שלי

למי כדאי ללכת? רופא כללי? לפסיכולוג? לדיאטנית? תודה מראש על העזרה :)

שני 

אם את באמת רוצה לטפל בבעיה אז קודם כל תדעי שהכל ייכתב לך בתיק הרפואי האישי וזה עלול להגביל אותך בקבלה למקומות בחיים אם יחליטו לאשפז אותך למשל. אם כן, אני מציעה לך ללכת לרופאת המשפחה, לפתוח בפניה את הסיפור והיא תפנה אותך לכל עזרה שהיא תחליט. בין אם זה אשפוז שבו תקבלי את כל הכלים לעזרה, ובין אם זה יהיה לפסיכיאטר שהוא יחליט אם תצטרכי עזרה פסיכולוגית. אולי דיאטנית שתבנה איתך תפריט אבל תצטרכי לעמוד בו. בקיצור, רופאת המשפחה היא העזרה הראשונית, ממליצה לך בחום לפני שהנזק יהיה גרוע יותר. כי בהפרעות אכילה כמו בהפרעות אכילה, הנזקים מגיעים אחרי זמן מה, אפילו שנים. בהצלחה ילדה (-:

תודה רבה על התגובה! במה למשל זה יכול להפריע כם זה נכתב בתיק הרפואי? הרי זה אמור להיות אישי התיק הרפואי, לא? 

את מתכוונת שזה יכול להפריע במקומות עבודה? 

ממליצה לך על טיפול יעיל במיוחד, קצר, ללא תרופות, ללא דיאטנית, שכמובן לא תעזור לך בגלל שהבעיה אינה מה לאכול, אלא איך לא להקיא את מה שאכלת...

ישנה מטפלת נהדרת, בשם טל אור, שממש ממש עוזרת בנושא הזה, וכל הטיפול שלה נמשך רק שלש פגישות. השיטה שלה מאד מוצלחת ועובדת, והיא מומחית מאד בנושא. עזרה לי ולעוד חברה בצורה יוצאת מן הכלל.

פסיכיאטר ירשום לך תרופות שלא תפתורנה את בעייתך, ולעומת זאת את עלולה להתמכר להן.

טל אור תעזור לך להתרפא מהפרעת האכילה בקיצור ולענין.

http://www.talor.to/%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%9B%D7%99%D7%9C%D7%94.html

איזה יופי שאפשר לפנות לפורומים בהקשר לשאלות האלה. אבל עדיף לפנות לעזרה מקצועית בנושא.

הבעיה שאת סובלת ממנה היא ללא ספק הפרעת אכילה, כמובן מסוג בולמיה

הדברים האלה שקורים לך לא יעברו אם לא תלכי לטיפול מקצועי, למישהו שילווה אותך עד להחלמה

אם את מתביישת לפנות לרופא שלך, או לספר למשפחה, יש פורום בולמיה בכמוני האתר לבריאות

יש שם רופאים ועוד אנשים שסובלים מבולמיה, תתייעצי שם ותשאלי מה אפשר לעשות.

בהצלחה!

אני רוצה להמליץ לך על טיפול באכילה רגשית שיעזור לך מאוד. ללא תרופות ללא רופא. זוהי שיטה חדשה הנקראת ניאו הומנולוגיה.

שיטה יעילה מאוד ועוזרת מאוד לטיפול בהרבה נושאים. ממליץ לך ללכת להתנסות.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות אכילה
בחר
בחר