עזרה

עזרה

היי אני כבר כמה שנים סובלת מאנורקסיה והאמת שדיי החלמתי אבל אני יודעת שהגוף שלי נדפק לגמרי...ואני כבר 'בריאה' לפחות 3-4 שנים..אבל כיאה למחלה גם אני נלחמתי בעצמי כמה זמן תקופות שאכלתי ואז לא..וחוזר חלילה...מאז הגוף שלי נדפק וזה משפיע עליי במהלך כל יום מאז תחילת תקופת ההחלמה.אני קמה כל יום במשקל אחר (לא מבחינת מה שמסמל המשקל אלא מבחינת מראה...)וגם מרגישים את זה בבגדים...פעם אני יכולה לקום כשהמכנס עוד שנייה נופל ממני וליום למחרת הוא צמוד..אני לא יודעת למי לפנות..חוץ מזה  שעברתי את תקופת המחלה שלי ולא רוצה שאנשים יחזירו אותי לזה..לנושא..אני יודעת שלא מצב תקין ולא שמעתי על עוד מישהו שזה גם קרה לו..אני יכולה לקום ממש עייפה לישון עוד רבע שעה ולקום מהשינת 'רבע שעה' הזו כשהפנים שלי והגוף שלי 'שמנים' יותר מהפעם הראשונה...וזו לא הרגשה...

גם המדדים שלי משתנים בהתאם..כל פעם בבדיקות יוצא משהו אחר...לאן צריך לפנות...אני לא רוצה לפנות למרפאת ה"א כי אני כבר מבחינתי פתחתי דף חדש וזה לא קשור לשם..חוץ מזה שאני בצבא(נמצאת אבל במרפאות אזרחיות..) ולא הצהרתי שאני שסבלתי מה"א

אני לא ממש יודע למי להפנות אותך. אני לא מכיר תופעה כזאת. יכול להיות שיש לך תופעה נדירה כלשהיא. גם יכול להיות שיש לך רגישות יתר ואת מגיבה לשינויים נורמליים בגוף בצורה מופרזת. אינני מתיימר לדעת. הכל אפשרי.

נסי ללכת דרך רפואה כללית, משם יפנו אותך למומחים שונים, לאו דווקא ה"א. ואני חושב שאת בהחלט יכולה לעשות את זה דרך המערכת הצבאית, שכיום עוברת למיקור חוץ דרך קופות החולים.

בהצלחה, ואל תתיאשי. לכל דבר מוצאים פתרון אם מחפשים מספיק.

תודה על התגובה!...ואני לא מתייאשת עד שאני לא אברר מה זה באמת!

תודה!

אולי לדיאטנית? במטרה לשמור על משקל יציב תקין ובריא!

האמת שאני אני הייתי בתת משקל אומנם לא רציני (47 ק"ג)אבל כולם קראו לי.. את יודעת. בכל מקרה תמיד רציתי לעלות ואפילו קילו לא הצלחתי.. פתאום ממש ביום אחד המכנס לא עלה בהתחלה חשבתי התכווץ ואז הבנתי שהשמנתי שמחתי אבל שום מכנס לא עולה ופתאום יש כאלו שכן ואני כבר לא יודעת מה המידה שלי כי יש תנודות פעם מכנס עולה פעם לא כולל מכנסיים חדשים, מבאס..

לגבי מה שכתבת על הפנים שלך... בהחלט זה בראש שלך חמודה!

יכול להיות שהשרירים שלך רפויים ואז כשאוכלים באופן טבעי הבטן מתנפחת והמכנס... קשה לסגור אותו? אם כך את צריכה לעשות כפיפות בטן ולחטב את הגוף ולא להרזות חס ושלום! מה שמחזיק לנו את הגוף זה השרירים וכשלא אוכלים זמן רב הם רפויים והכל מדלדל..

בהצלחה

אני חולק על דעתך שמה שמחזיק את הגוף אלו השרירים.

המבנה השילדי בהחלט מסוגל להחזיק את הגוף בלי עומס יתר של השרירים.

שרירי בטן חזקים או שרירי גב חזקים אמנם מומלצים ע"י חלק מהאורטופדים, אבל אני חושב על פי העקרונות של טכניקטת אלכסנדר שמתח שירירי עודף הוא צרה ואין לטפח אותו. אם לא מפריעים לו ע"י החזקות שרירים מיותרות, הגוף עובד מצוין באיזון דינמי שלא מצריך כח.

הנושא של שרירי בטן חטובים כביכול שייך כל כולו לעולם האופנה, ואני חושב שהוא חלק מהגורמים שדווקא מאיצים הפרעות אכילה. אין שום בעיה בשרירי בטן רכים ונינוחים, ומי שקשה לה עם זה, ומתחילה לחטב את עצמה, נכנסת לאטרף מיותר.

זו דעתי.

זו לא הרגשה..זה המצב שכרגע קורה..ואני מבינה שזה נשמע מאוד משהו בראש...במיוחד אם אני מוצהרת כאחת שסבלה מה"א..

אבל זה לא.באמת שלא.זה מגיע למצב שאם אני מתעוררת בחמש בבוקר אני מכריחה את עצמי לא להרדם כי אח"כ...תמיד...אני אראה יותר מלאה.

זה לא כזה מטריד אותי ביום יום...אבל זה בהחלט מציק.

שכן אני לא מעוניינת לחיות את כל החיים שלי בתחושה שאני לא יודעת באיזה אופן אני אתעורר...

לפעמים אני אוכלת מלא כל היום וקמה רזה יותר..משהו אבסורדי ולפעמים להפך...אי אפשר לדעת.

אני הולכת לישון בידיעה שה' יודע איך אני אתעורר בבוקר...גם אם אני אוכל תפוח ביום.

וזה נשמע הזוי ותלוש מהמציאות..אבל כנראה מכל הצומות והדברים הבאמת משוגעים האלה שעשיתי...הגוף במעין מגננה כזו..

אני בכל זאת חושב שהתחושות שלך בקשר לגוף לא בהכרח משקפות את המציאות, כלומר, הן עלולות להיות תוצר של בעיה נפשית. הרי ידוע הוא שהפרעות אכילה הן הפרעות גוף-נפש, כלומר החלק הנשפי הוא חלק גדול ובולט מן המצב הזה.

לכן אני ממליץ לך באופן חד משמעי להתייעץ עם פסיכולוג/ית או פסיכיאטר/ית, כי יתכן שניתן לעזור לך באופן משמעותי ולהקל על הסבל הנורא שבו את נתונה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות אכילה
בחר
בחר