בוסטר, מאיזה גיל?

שלום. מבקשת לדעת מאיזה גיל ניתן להוציא ילד מכסא בטיחות ולהעבירו לכסא בוסטר. תודה.

מעבר לבוסטר

שלום רב, המעבר לבוסטר כרוך יותר בעניין של משקל ושל גובה מאשר מעניין של גיל. ילד שמגיע למשקל של 18 ק"ג חיב לעבור לבוסטר, כיוון שכל מושבי הבטיחות מאפשרים ישיבה בהם רק עד משקל זה. לרוב מדובר על גיל 4 שנים. בנוסף, ישנם שני מדדים של גובה שיש לקחת בחשבון על-מנת לבדוק האם מושב הבטיחות עדיין מתאים לילד: 1. גובה הכתפיים נמוך מגובה החריצים העליונים מהם יוצאות רצועות הבטיחות של מושב הבטיחוץ 2. האזניים אינן יוצאות מגב מושב הבטיחות. אם אחד מהתנאים אינו מתקיים - אם משקל הילד עדיין אינו 15 ק"ג - ממליצה לעבור לבוסטר בעל רצועות פנימיות המשמש בשלב ראשון כמושב בטיחות ובשלב שני כבוסטר עם גב ועדיין לא לעבור לבוסטר. נסעה בטוחה, מיכל קליין צוות 'בטרם' - המרכז הלאומי לבטיחות ולבריאות ילדים

הייי .

הבת שלי בת שניים פלוס שוקלת 22 קילו . הכיסא בטיחותת צפוף לה ולא נוח לה בבקשב מה אפשר חעשות האם אפשר לעבור לבוסטר? 

ואיי גם שלי ככה

שלום רב,

המעבר לבוסטר מומלץ ממשקל 18 ק"ג.

בברכה, אורלי לביד-ברזל, מצוות מומחי 'בטרם'

היי מאיזה גיל אפשר להתחיל להשיב את הילד בכסא בוסטר

היי מאיזה גיל אפשר להתחיל להשיב את הילד בכסא בוסטר

שלום רב,

מבחינת החוק ניתן להעביר ילד ממושב בטיחות לבוסטר בגיל 3. הנחיית הבטיחות היא להשתמש במושב בטיחות (זאת אומרת כשהילד חגור ברצועות הפנימיות של המושב) עד משקל 18 ק"ג (גיל 5 לערך). מעבר לבוסטר מומלץ רק לאחר שהילד מגיע ל 18 ק"ג. הסיבה לכך היא כי כאשר ילדים נחגרים ברצועות של מושב הבטיחות בזמן תאונה קיימת חלוקת אנרגיה על פני מספר נקודות אחיזה בגוף ובכך קיימת הפחתה של עוצמת הפגיעה וחומרת הפגיעה, זאת בהשוואה לשימוש בבוסטר בו נחגרים בחגורת הרכב. כדאי לדעת שהנחיית הבטיחות המורחבת של ארגון 'בטרם' ושל ארגוני בטיחות בעולם היא להמשיך ולהסיע ילדים במושב בטיחות (חגורים ברצועות פנימיות) עד כמה שניתן, כל עוד המושב מאפשר זאת מבחינת מגבלותיו (המופיעות בהנחיות היצרן).

התאמת מושב בטיחות לילד: בהינתן שני המצבים הבאים מושב הבטיחות אינו מתאים לילדכם (גם עם עדיין נמצא בתחום המשקל המותר):

  • רצועות החגירה צריכות לצאת  מגובה או מעט מעל לכתפיים, כאשר הכתפיים של הילד גבוהות יותר מהחריצים העליונים מהן יוצאות רצועות מושב הבטיחות שלו המושב אינו מתאים.
  • אוזניו של הילד עוברות את קצה גב מושב הבטיחות, המידה וכך המושב אינו מתאים לילד.

ניתן לשקול להעביר את בנך למוצר הנקרא 'בוסטר עם רצועות פנימיות', ולהמשיך להשתמש ברצועות הפנימיות כל עוד הדבר אפשרי, על פי הוראות היצרן. שימוש ברצועות פנימיות מבטיח בטיחות מרובה יותר בהשוואה לחגירת הילד בעזרת חגורת הבטיחות של הרכב.

בוסטר עם רצועות פנימיות הינו מוצר ייחודי שכולל שני מוצרים:

  1. מושב בטיחות, מושב שיש לעגן לרכב (בעזרת חגורת הרכב או איזופיקס) והילד נחגר ברצועות הפניות (כמו במושב בטיחות). יש מוצרים המאפשרים שימוש ברצועות פנימיות עד כ 20 ק"ג ומעלה.
  2. בוסטר גב - בבוא הזמן, כאשר הילד גדל ומגיע למשקל 18 ק"ג או ככל שהמושב מאפשר, מסירים את הרצועות הפנימיות ואז הילד יושב על המושב ונחגר עם המושב בחגורת הרכב.

מוצר זה מהווה פתרון חסכוני להורים המעוניינים או נדרשים לרכוש מושב חדש לילדים שמומלץ להם עדיין להשתמש במושב בטיחות, זאת אומרת להיות חגורים ברצועות פנימיות.

בברכה, נירי, צוות מומחי מוקד 'בטרם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בטיחות ילדים - "בטרם"
בחר
בחר