,תו תקן ישראלי לכסאות בטיחות- מה זה אומר?

שלום וברכה, אני מחפשת לרכוש כסא בטיחות לבתי בת שנה, ומצאתי מספר כסאות שרשום כי הם בעלי תו תקן ישראלי לכסאות בטיחות. מה אבעצם בוקא תו התקן הישראלי? האם זה באמת בטיחותי? עבר מבחני ריסוק? מה ההבדל בין הו תקן הישראי לאירופאי?

תודה רבה!!

שלום רב,

כל מושב בטיחות שקיבל תקן, בין אם אמריקאי בין אם אירופאי –  עמד במבחני ריסוק והינו טוב ובטיחותי לשימוש.ישנו תקן ישראלי למושבי בטיחות ת"י 1107 – המגדיר באילו קריטריונים מושב בטיחות צריך לעמוד (מסמכים מחו"ל על עמידה בתקן וכן סימונים/מדבקה על המושב, הוראות התקנה וכד').
התקן הישראלי מאמץ את התקנים האירופאי והאמריקאי וניתן אוטומטית למושבים שעומדים בתקנים אלו.

ארגון 'בטרם' אינו ממליץ על מושב בטיחות מסוג מסוים. לארץ מיובאים הן  מושבי בטיחות מתוצרת אירופה והן כאלו מתוצרת ארה"ב, לא ניתן להשוות ביניהם כיוון שהתקנים ומבחני הבדיקה הינם שונים בין המדינות. כל מושב שקיבל תקן, בין אם אמריקאי בין אם אירופאי –  עמד במבחני ריסוק והינו טוב ובטיחותי לשימוש.

ניתן להיעזר במידע המופיע באתרים שלהלן ואתרים אחרים המציגים מידע השוואתי על מושבי בטיחות, אך יש לזכור כי הנושא מורכב והפרמטרים לפיהם נבחנים המושבים במקומות השונים לא מאפשרים השוואה מוחלטת ביניהם.

*         בארה"ב עורכת NHTSA - הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים האמריקאית השוואות בין המושבים, אך לא בנוגע למבחני ריסוק, אלא בנוגע לנוחות השימוש בהם. מצ"ב קישור להשוואה: http://www.safercar.gov/parents/CarSeats/Car-Seat-Safety.htm . בדף זה תוכלו למצוא קישור להשוואת מושבים, בחירת מושב בהתאם לנתוני הילד, וסרטונים להתקנה.

*         ארגון הצרכנים האמריקאי מבצע מבחנים וולונטריים (מעבר לנדרש בתקן) המשווים בין מושבי הבטיחות המיוצרים בארה"ב:

http://www.consumerreports.org/cro/babies-kids/baby-toddler/car-seats/index.htm

*         רשימת אתרים בהם מופיעים מושבי בטיחות אמריקאים שהוסרו מהמדפים, בשל ליקויים בטיחותיים:

tp://www-odi.nhtsa.dot.gov/cars/problems/recalls/childseat.cfm 
www.carseat.org
www.800bucklup.org

*         אתר בריטי של ארגון which, ארגון עצמאי שמבצע סקירות על מגוון מוצרים בנושא מושבי בטיחות מבצע מבחניםוולונטריים (מעבר לנדרש בתקן), המשווים בין מושבי הבטיחות הנמכרים. באתר מידע רב לגבי בחירת מושבים, צפייה בדירוג מחייבת רישום ותשלום: http://www.which.co.uk/baby-and-child/baby-transport/reviews/child-car-seats/  

*         באירופה בגרמניה - מבצע ארגון הצרכנים ADAC מבחנים וולונטריים (מעבר לנדרש בתקן), המשווים בין מושבי הבטיחות הנמכרים שם.  מצורף קישור לאתר (החומר בגרמנית), וגם כאן  הצפייה בהשוואה כרוכה לעיתים בתשלום: http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/default.asp?ComponentID=130823&SourcePageID=70159

 

בברכה, צוות מומחי 'בטרם'

תודה על התשובה, ושאלת הבהרה:

כסא בטיחות שרשום עליו 'בעל תו תקן ישראלי', ולא רשום שהוא בעל תו תקן ארופאי או אמריקאי- הוא בטוח לשימוש?

תודה רבה!

ממה שאני הבנתי מהבירורים שעשיתי בזמנו וגם מה שנרשם פה-

אז כן זה בטוח לשימוש כי בודקים גם אם הכיסא עומד בתקן ונבדק במדינת המקור.

 

ואת מחפשת כיסא שמתאים מאיזה גיל\משקל? בכל מקרה ממליצה לך לבדוק גם באתר מאמא גורו, 

אנחנו קנינו מהם כיסא כזה של בריטקס שמתאים מגיל 9 חודשים, מאוד מרוצים

והוא גם יצר יותר זול יחסית למקומות אחרים שבדקנו בהם.

שלום רב,

בארץ נמכרים בחנויות למוצרי תינוקות וילדים אך ורק סל קלים ומושבי בטיחות בעלי תקן אירופאי או אמריקאי, כך שכל הסל-קלים ומושבי הבטיחות בחנויות אלה עברו את מבחני הריסוק והם בטוחים לשימוש.

בברכה, נירי, צוות מומחי 'בטרם'

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בטיחות ילדים - "בטרם"
בחר
בחר