מעבר מסלקל לכסא בטיחות

בני בן 3.5 חודשים ושוקל 8.5 ק"ג. מתי יש צורך להעבירו מהסלקל של cosco לכסא בטיחות וכן איזה כסא מומלץ. אני מעוניינת בכסא בטיחות שיתאים גם לחגורה האמצעית. תודה

מעבר מסלקל לכסא בטיחות

שלום רב, עפ"י החוק וכן המלצת הבטיחות יש להושיב תינוק עד גיל שנה לפחות כנגד כיוון הנסיעה. במקרה שלך, כאשר הילד גדול במיוחד, עליך למצוא מושב בטיחות/סלקל המתאים למשקלים גבוהים, ומעוגנים כנגד כיוון הנסיעה. ישנם מספר דגמים של מושבים כאלו, של יצרנים שונים. נשמח לעזור לך טלפונית במוקד המומחים : 03-9263111 בברכה, דלית צוות מומחי 'בטקם'

גם אני עם אותה השאלה,

הילדה שלי בת 9 חודשים ושוקלת 10 קילו, נראה כי הסלקל כבר קטן לה ואני לא יודעת אם יש פתרון נוסף מאחר והיא עדיין לא יושבת בעצמה ונראה עדיף לא להעביר אותה עדיין לכסא בטיחות.

האם יש משהו שלא חשבתי עליו? פתרון יצירתי?

שלום ותודה על פנייתך לארגון 'בטרם'.
על פי החוק יש להושיב את התינוק לפחות עד גיל שנה כנגד כיוון הנסיעה, כאשר ארגון 'בטרם' ממליץ עד גיל שנתיים עם ניתן. לגבי משקל ביתך, יש לבדוק את מגבלות הוראות יצרן מושב הבטיחות שלה לגבי מגבלות המשקל והגובה.
נשמח לסייע לך למצוא פתרונות בטלפון של מוקד המומחים: 03-9263111, בברכה, מור צוות מומחי 'בטרם'.

שלום רב,

בני בן 5 חודשים, וקניתי עבורו מושב בטיחות בשילב של חברת טורנדו, המתאים להתקנה עם ונגד כיוון הנסיעה בעזרת חגורת הביטחון. 

כרגע אנו מתקינים את הכיסא במושב האחורי כנגד כיוון הנסיעה (התינוק פונה לעבר משענת המושב האחורי).  

על פי הוראות היצרן יש להתקין את הכיסא כאשר בסיסו צמוד כולו למושב האחורי. אלא שכאשר עושים זאת, הזווית אינה מאפשרת לתינוק לשכב אלא לשבת, וזה מוקדם מדי לגילו.

ההסבר שקיבלנו ממנהל החנות בשילב הוא להתקין את הכיסא כאשר בסיסו מונח על קצה המושב האחורי, והחלק שצמוד למשענת מוגבה כדי שתיווצר זווית שתאפשר לתינוק לשכב. 

התקנתי, קשרתי ברצועה ואף ההתקנה נבדקה על ידי מנהל החנות ואושרה. לדבריו כך מתקינים כיסאות מסוג זה והדבר מאושר על ידי בטרם. 

השאלה שלי היא האם אתם מכירים התקנה כזו בה בסיס הכיסא נמצא בזווית ולא מוצמד כולו למושב האחורי, או שעלי לבחור כיסא אחר. 

תודה מראש,

אורן

אורן שלום ותודה על פנייתך לארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים,

הוראות התקנת מושב הבטיחות שברשותך חייבות להתבצע לפי הוראות היצרן. המנח המומלץ להסעת תינוקות בריאים במכונית הוא מנח של 45 מעלות בסלקל או במושב בטיחות כשפניהם נגד כיוון הנסיעה. במידה ומושב הבטיחות הותקן בהתאם להוראות היצרן ומנח המושב אינו בזוית של  45 מעלות, יש צורך ליצור הטייה מסויימת כדי לקבע את המושב בזווית הנכונה ביחס למושב הרכב.          שינוי הזווית נעשה על ידי הגבהת הבסיס.אולם, צריך לעשות זאת בהתאם להוראות היצרן. כל יצרן יצר דרך אחרת על מנת להגיע להטייה הדרושה.

על מנת לשנות את הזווית – מגלגלים מגבת או נעזרים במצוף נודל, ממקמים אותו בקצה הספסל בנקודת המפגש עם גב המושב. מניחים את הבסיס על המגבת וכך מספקים זווית 'שוכבת' יותר. בשלב זה בודקים את מד הזוית בבסיס. הרבה פעמים אכן מגבת מגולגלת מסייעת ביצירת ההטייה.

בברכה,                                                                                                                            הילה, צוות מומחי 'בטרם'

שלום,

בתי בת ה3.5 שנים במשקל 12 ק"ג, מתי אפשר להעביר אותה מכיסא בטיחות לכיסא בטיחות עם בוסטר ומעשנת?

שלום רב,

ניתן לעבור לבוסטר כאשר מתקיימים אחד משלושת התנאים הבאים:

1. הילד שוקל 18 ק"ג
  2. כאשר כתפי הילד גבוהות יותר מהחריצים העליונים מהן יוצאות רצועות מושב הבטיחות שלו.
  3. כאשר אוזני הילד גבוהות יותר מגב מושב הבטיחות.

בברכה,

קרן

צוות מומחי 'בטרם'

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בטיחות ילדים - "בטרם"
בחר
בחר