מה קורה

ישיבה במושב קידמי

שלום חגית, לפי תקנת התעבורה 83 א', אסור להסיע ילד במושב בטיחות מול כרית אוויר פעילה במושב הקדמי של הרכב. לכן, כל ילד שעדיין יושב במושב הבטיחות לא יישב מלפנים. חשוב לציין כי הסיבה לאיסור הישיבה מול כרית אויר פעילה הוא שכרית האויר מותאמת להגנה על מבוגרים ועלולה לפגוע בילדים. המלצת ארגון 'בטרם' היא להסיע ילדים כשהם יושבים במושב האחורי ברכב עד גיל 13, גם אם כרית האויר הקדמית אינה פעילה. זהו המקום הבטוח ביותר עבורם- מכיוון שמרבית תאונות הרכב מערבות בצורה כלשהי את חזית הרכב. לכן, כאשר ילדים יושבים במושב האחורי, אנו מרחיקים אותם מאזור הסכנה. יום טוב ונסיעה בטוחה שלומית

מאיזה גיל מותר לשבת מקדימה

שלום חגית, לפי תקנת התעבורה 83 א', אסור להסיע ילד במושב בטיחות מול כרית אוויר פעילה במושב הקדמי של הרכב. לכן, כל ילד שעדיין יושב במושב הבטיחות לא יישב מלפנים. חשוב לציין כי הסיבה לאיסור הישיבה מול כרית אויר פעילה הוא שכרית האויר מותאמת להגנה על מבוגרים ועלולה לפגוע בילדים. המלצת ארגון 'בטרם' היא להסיע ילדים כשהם יושבים במושב האחורי ברכב עד גיל 13, גם אם כרית האויר הקדמית אינה פעילה. זהו המקום הבטוח ביותר עבורם- מכיוון שמרבית תאונות הרכב מערבות בצורה כלשהי את חזית הרכב. לכן, כאשר ילדים יושבים במושב האחורי, אנו מרחיקים אותם מאזור הסכנה. יום טוב ונסיעה בטוחה נירי

בונה כדי לכם לארגה,מותר לשבת מיקדימה מגיל 8.

תודה רבה עזרת לי מאוד מאוד

חשוב לשמור על בטיחות הילדים שלנו

אילנית

בלה בלה בלה

• וטחיחיחיחיחיחיחיחיחיחיחיחיחיחיחיעכיחיכיכעגעחגכמעלמחעיחכעיכחגנעכעחיכנהע

עייייייייייייייכגיכ

תודה רבה עזרת לי 

לייק     לייק      לייק

הי,

אני מבינה שההמלצה היא מגיל 13 בכדי להגן על ילדנו.

אך לגבי החוקים היבשים עדיין לא הבנתי- הילד שלי בן 10 ובגובה 1.46,

כך שלהבנתי אין צורך לבטל את כרית האויר במושב הקידמי בשבילו.

האם זה תקין וחוקי לתת לו לשבת במושב הקידמי?

שלום רב,

הנחיית הבטיחות של ארגון 'בטרם' וארגוני בטיחות ברחבי העולם, היא להסיע ילדים כשהם יושבים במושב האחורי ברכב עד גיל 13.

המושב האחורי הינו המקום הבטוח ביותר עבור ילדים, מכיוון שמרבית תאונות הרכב מערבות בצורה כלשהי את חזית הרכב. לכן, כאשר ילדים יושבים במושב האחורי, אנו מרחיקים אותם מאזור הסכנה. הנחיית הבטיחות היא מגיל 13, זאת מכיוון שמדובר על היכולת של הגוף לספוג את האנרגיה בזמן תאונה.

החוק בישראל לא מדבר על כן או לא הושבה מקדימה אלא רק, שאם מושביהים ילד מקדימה היושב בכיסא בטיחות מכל סוג (סלקל, מושב בטיחות או בוסטר) במושב הקדמי חייבים לנתק את כרית האוויר, אם לא ניתן לנתק את כרית האוויר אסור להושיב מקדימה ילדים היושבים במושב בטיחות.

לא קיימת הנחיה לגבי ניתוק כרית האוויר לילדים שלא יושבים במושב בטיחות.

בברכה, נירי, צוות מומחי מוקד 'בטרם'

היי,

אם אני מושיבה את בני בן 4 במושב מגבייה בכסא הקדמי , האם עליי לנתק כרית אוויר?

למרות שנוסע כמובן עם כיוון הנסיעה, ולמה<?

תודה .

הי,

על פי תקנה 83א' לתקנות התעבורה, אסורה הסעת ילדים במושב בטיחות עם או נגד כיוון הנסיעה או בבוסטר במקום שיש מולו כרית אוויר. הסיבה היא התאמתה של כרית האויר למימדים של מבוגר. אופן פתיחת כרית האוויר במקרה של התנגשות, אמנם מציל חיים של מבוגרים, אך עלול לפגוע בילדים.

אורלי לביד-ברזל

אם אתה רוצה ללמוד קורס אונלייןבתכנות ולהרוויח הרבה כסף פנה אלי 

050-9557487

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בטיחות ילדים - "בטרם"
בחר
בחר