מאיזה גיל/גובה מותר לילד לשבת מקדימה?

ישיבה במושב קידמי

שלום חגית, לפי תקנת התעבורה 83 א', אסור להסיע ילד במושב בטיחות מול כרית אוויר פעילה במושב הקדמי של הרכב. לכן, כל ילד שעדיין יושב במושב הבטיחות לא יישב מלפנים. חשוב לציין כי הסיבה לאיסור הישיבה מול כרית אויר פעילה הוא שכרית האויר מותאמת להגנה על מבוגרים ועלולה לפגוע בילדים. המלצת ארגון 'בטרם' היא להסיע ילדים כשהם יושבים במושב האחורי ברכב עד גיל 13, גם אם כרית האויר הקדמית אינה פעילה. זהו המקום הבטוח ביותר עבורם- מכיוון שמרבית תאונות הרכב מערבות בצורה כלשהי את חזית הרכב. לכן, כאשר ילדים יושבים במושב האחורי, אנו מרחיקים אותם מאזור הסכנה. יום טוב ונסיעה בטוחה שלומית

תגובה

גם מגיל 13 מוטב לבדוק את גובה הילה

מאיזה גיל מותר לשבת מקדימה

מאיזה גובה אפשר להושיב ילדים בכסא הקדמי ברכב?

שלום וברכה,

התשובה מיועדת עבור רונית וסתיבן מכיוון שמדובר במענה זהה.

ראשית  המלצת ארגון 'בטרם' היא להסיע ילדים כשהם יושבים במושב האחורי ברכב עד גיל 13, זהו המקום הבטוח ביותר עבורם- זאת מכיוון שמרבית תאונות הרכב מערבות בצורה כלשהי את חזית הרכב. לכן, כאשר ילדים יושבים במושב האחורי, אנו מרחיקים אותם מאזור הסכנה.. . החוק במדינת ישראל לא מציין בפירוש גיל או משקל או גובה ממינו ניתן לשבת במושב הקדמי. תקנת התעבורה כורכת את נושא חובת השימוש במושב בטיחות בהגבלות הושבת ילדים במושב קדמי. להלן עקרי תקנת התעבורה 83 א':

1. תינוק עד גיל שנה צריך לשבת במושב בטיחות נגד כיוון הנסיעה ברכב.
  2. ילדים עד גיל 3 שנים חייבים לשבת ברכב כשהם חגורים במושב בטיחות המתאים לגילם ולמשקלם.
  3. ילדים בגילי 8-3 שנים צריכים לשבת במושב בטיחות או במושב מגביה (בוסטר).
  4. ילד היושב במושב בטיחות, לא יישב לא מול כרית אויר פעילה.

המענה לשאלתכן על החוק להגבלת ישבה מקדימה מופיעה בסעיף 4

בברכה

איילת, צוות ממוחי בטרם.

שלום,

אני עדיין לא הבנתי באיזה גובה צריך להיות שיושבים מקדימה ?

ואני מאוד שמחה שיש פה "צוות" שעוזר ומונע התבלבלויות שונות ותקלות .

סתומרת שאם אני רוצה לההביר את הילד שלי לשבת מיקדימה אז אני ישקול פעמיים כי אני יודעת באיזה גיל מותר 

שלום,

לצערי אין תשובה על שאלת הגובה שאת מעלה למעט המלצת הבטיחות שהיא להסיע ילדים כשהם יושבים במושב האחורי ברכב עד גיל 13, זהו המקום הבטוח ביותר עבורם - זאת מכיוון שמרבית תאונות הרכב מערבות בצורה כלשהי את חזית הרכב. לכן, כאשר ילדים יושבים במושב האחורי, אנו מרחיקים אותם מאזור הסכנה.  לחגורת הבטיחות תפקיד חשוב בהגנה על האדם בזמן התאונה, אך הן מיועדות למבוגרים ואינן מתאימות לרוב הילדים שגובהם נמוך מ- 145 ס"מ. בנוסף, המלצה זו רלוונטית גם אם כרית האוויר הקדמית פעילה וזאת משום שהיא מותאמת להגנה על מבוגרים ועלולה לפגוע בילדים.

בברכה,                                                                                                                                      רינת, צוות מומחי 'בטרם'

תודה על העזרה עם הגובה שעות אני מחפשת עד שמצאתי אותך...חשוב מאוד אני מודה לך על הכל גם על הגובה וגם עלי הגיל לייק לייק לייק  emo_01.pngemo_13.pngemo_43.pngemo_45.pngemo_50.png

גם אני חיפשתי תשובה. בדיוק לשאלה הזאת מצאתי תשובה באיזה אתר של שאלות ותשובות.

13:44 20-05-2010|חגית אלוס כתב:בבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבב

שאלה מותר לשבת מגיל9 מיקדימהemo_07.pngemo_06.png

האם אפשר מגיל 11 מקדימה?

תודה רבה עזרת לי מאוד מאוד

חשוב לשמור על בטיחות הילדים שלנו

אילנית

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בטיחות ילדים - "בטרם"
בחר