הגבההת מעקה

יש לי מרפסת פתוחה והקיר שם בגובה מטר ומשהו. מעל הקיר יש מעקה נמוך בגובה של כ- 30 ס"מ.ברגע שאשים שם שולחן וכסאות - אפשר יהיה לטפס ולהעמד על המשטח שעל הקיר, לכן אני רוצה להגביה את המעקה או להוסיף מעקה נוסף, גבוה יותר, עפ פסים אנכיים (סורדים). שאלותיי: האם יש תקן מה צריך להיות הגובה של המעקה הנוסף? האם מותר שיהיו איזורים אופקיים בקצוות של המעקה (למטה ולמעלה) ואם כן - באיזה טווח אסור שיהיו אלמנטים אופקיים בכלל? אני מתכוונת, נניח שהמעקה יהיה בגובה מטר נוסף, האם מותר שיהיה פס אופקי (ליופי, לחיזוק) נניח - 20 ס"מ מלמטה ו- 20 ס"מ מלמעלה? כלומר, האם יש תחום שבו ילד לא יכול לטפס (אם הוא מטפס על הפס התחתון הוא יצטרך לשים את הרגל על הפס הבא שהוא 60 ס"מ מעל. האם יש מישהו שמגדיר מה ילד יכול לעשות ומה לא ? מה צריך להיות המרווח בין מוט אנכי אחד למוט אנכי השני ? (שיחסום נפילה אך ימנע היתפסות ראש, יד, רגל וכד') האם "מותר" לתת לכל מסגר לבצע עבודה כזו או שעליי לדרוש תעודות כלשהן או דוקא בדיקת מהנדס וכד'? תודה מראש! נעה.

אגב

באיזשהו מקום באינטרנט נתקלתי במס 8 ס"מ בין מוט למוט. האמנם?

הגבהת מעקה

שלום נעה להלן דרישות תקן 1142 שהינו תקן מחייב על פי חוק: 1.גובה מעקה מעל כל משטח שעליו ניתן לעמוד וממנו ניתן ליפול אל מפלס נמוך חייב להיות 105 ס"מ לפחות. על כן, אם יוצב שולחן בסמוך לקיר המשמש כמעקה כיום, יש להגביה את המעקה ב-105 ס"מ לפחות מעל פני משטח השולחן. 2. באשר לאלמנטים אופקיים - מותר שיהיה אלמנט אופקי בתחום של 10 ס"מ התחתונים של המעקה ובתחום 10 הס"מ העליונים של המעקה. 3. המרווח בין המוטות האנכיים (פתח אור) לא יעלה על 10 ס"מ. 4. המעקה יתוכנן על ידי מהנדס בהתאם לדרישות תקן1142 והמסגר יתקין בהתאם לדרישות המהנדס. בניסוח המענה השתתף ידיד ומתנדב ארגון 'בטרם': אינג' ד"ר אלעזר-אייל ביקלס. בברכה אביטל, צוות מומחי בטרם

האם יש מישהו משהו  שמגדיר מה ילד יכול לעשות ומה לא ? מה צריך להיות המרווח בין מוט אנכי אחד למוט אנכי השני במרפסת ? (שיחסום נפילה אך ימנע היתפסות ראש, יד, רגל וכד') האם "מותר" לתת לכל מסגר לבצע הגבהה למרפסת כזו או שעליי לדרוש תעודות או חברת זכוכית כלשהיא או דוקא בדיקת מהנדס וכד'? תודה מראש!

הגבהת מעקה ניתן לעשות גם אצל זגג למשל אנחנו עשינו הגבהת מעקה אצל חברת טריפלקס עבודות זכוכית ממש מעולים עשו עבודה טובה כבר עברו למעלה מ4 שנים וזה נתן לנו את הפתרון ואת השקט

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בטיחות ילדים - "בטרם"
בחר
בחר