סוכריות על מקל

האם סוכריה על מקל לא עגולה בצורה אלרת האם גם היא אסורה לילדים מתחת לגיל 3?

מסוכנת גם מסוכנת

שלום רב, החנק הינה הסיבה המובילה לתמותה בקרב תינוקות עד גיל שנה. 86.8% ממקרי התמותה עקב חנק היו ילדים מתחת לגיל 3 שנים. לחנק שלושה סוגים: * Choking - חנק כתוצאה מגוף זר החוסם את דרכי הנשימה. כמו: דברי מאכל, חפצים קטנים שילדים מכניסים לפה. * Suffocation - חנק כתוצאה מחסימה של דרכי האוויר החיצוניים: אף, פה וכד'. כמו שקית ניילון. * Strangulation - חנק כתוצאה מלחץ חיצוני על הגרון - כמו עם חוט. גורמי החנק הינם צעצועים ומזון. ילדים פגיעים יותר כיוון שדרכי הנשימה שלהם צרים וקטנים יותר ורפלקס השיעול שלהם (על מנת להוציא חפץ זר) אינו מפותח דיו. יש להתיחס למספר גורמים העלולים לגרום לחנק: * גודל החפץ או המאכל- יכול להיות גודל קטן מדי או גדול מדי של מאכל שיגרום לחנק. גודל קטן כמו פיצוח - אולי לא יגרום לחנק מיידי אך עלול להגיע עד לריאות ולגרום לדלקות ריאות חוזרות ונשנות. * צורה - מאכלים עגולים מתיישבים בדיוק על פתח קנה הנשימה וחוסמים את מעבר האוויר. * מרקם - של מאכל חלקלק הגולש במהירות לעבר בית הבליעה מסוכן. כך גם מרקם הסופח מים ומתנפח בגרון או מרקם דביק שלא ניתן להסירו. בעיקרון כל גוף שיכול להכנס לתוך קופסה של סרט צילום (פילים) עלול לגרום לחנק. לילדים מתחת גיל 5 אסור להגיש או צריך להגיש בצורה זו: * פיצוחים, פופקורן, סוכריות קשות ומסטיקים - אסורים!!. * נקניקיות - יש לחתוך לאורך (לא טבעות). * ענבים/עגבניות שרי/זיתים - יש לחצות. * פירות וירקות קשים - יש לרסק או לבשל או לחתוך לחתיכות קטנות ודקות. * קיטניות (תירס, אפונה, חומוס וכו') - בהתאם לבשלות צורת האכילה של הילד, לוודא בישול כראוי (שהקיטניה תהה רכה), מומלץ לילדים מתחת גיל שנה למעוך מעט על מנת "לשבור" את הצורה. כמובן שההורה יודע מתי ילדו אוכל בצורה בוגרת מספיק על מנת לתת לו אוכל שאינו חתוך או מרוסק. כמובן יש להתיחס בגודל גם למאכל עצמו, מאכל רך ניתן ללחתוך גדול יותר, מאכל קשה יש להקפיד על גודל קטן יותר. האכילה צריכה להתבצע ליד השולחן, בישיבה! אין להתיר לילדים לאכול תוך עיסוק בנושא אחר, תשומת ליבם צריכה להיות נתונה כולה לאכילה עצמה (בטיחותי ובריא). לגבי "אין משיחין בשעת הסעודה" - ניתן לומר אין משיחין עם אוכל בפה. לאחר שמסיימים לבלוע ניתן לומר משפט או שניים ולהמשיך לאכול. חשוב שגם המבוגרים יקפידו על הכלל הזה (בטיחות אישית ומתן דוגמה אישית). חרוזים - רק גדולים ועדיף עם חור (לא משנה שהילד "גדול" עד גיל 8 אין לילדים אומדן והבנה לסכנה. הם מסוגלים לומר על דבר מה שהוא מסוכן אבל אינם מבינים זאת כמו המבוגרים). בברכה, בעז סגל צוות ארגון בטרם אתר ארגון בטרם מתעדכן באופן שוטף מוקד בטרם, טלפון 03-9263111, ימים א'-ה', שעות 09:00-13:00 (ניתן להשאיר הודעה ויחזרו אליכם)

שוב באותו נושא

כוונת שאלתי הייתה לילדים מתחת לגיל 5.?

סוכריות כן או לא

שלום רב, לילדים מגיל שלוש ומעלה מותר להגיש: עדשים, טופי, ביסלי, סוכריות ג'לי, מרשמלו, אפרופו. ממתקים וחטיפים שאין להגיש לילדים מתחת גיל 5: סוכריות מציצה סוכריות על מקל מסטיקים עגולים אגוזים, שקדים, צימוקים בברכה, בעז סגל צוות ארגון בטרם

ומה לגבי סוכריות ג'לי?

מה לגבי סוכריות ג'לי (נחשי ג'לי כאלה) ולגבי מרשמלו, וטופי? האם מותר להגיש לפני גיל 3?

למה צימוקים אסורים?

הרי הם לא עגולים?

בגלל הגודל

הצימוקים קטנים ועלולים להשאף לריאות ובנוסף הם "מתנפחים" באשר הם באים במגע עם רטיבות.

ומה לגבי סוכריות ג'לי?

מה לגבי סוכריות ג'לי (נחשי ג'לי כאלה) ולגבי מרשמלו, וטופי? האם מותר להגיש לפני גיל 3?

לא, לא , לא

המרקם מסוכן (דביק). לגבי נחשים - לשיקול דעתך בהתאם לבשלות האכילה של הילד. לילדים מגיל שלוש ומעלה ניתן להוסיף: עדשים, טופי, ביסלי, סוכריות ג'לי, מרשמלו, אפרופו.

בוכאיות על מקל עגולות מאד מסוכנות

אני בעלת מכולת וקיבלתי לחנות סוכריות על מקל שכולם יוצאות מהמקל תוך שניה ..

ברצוני להתלונן למי עלי לפנות 

תודה 

שלום רב,

הגוף האחראי על מוצרי מזון בישראל הוא מנהל המזון במשרד הבריאות https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/PH/FCS/Pages/default.aspx

ממליצה לנסות ולפנות אליהם.

בברכה, נירי, צוות מומחי מוקד 'בטרם'

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
בטיחות ילדים - "בטרם"
בחר
בחר