יש לי שאלה בקשר לחיל המודיעין

אם מישהו יכול להסביר לי מה עושים ביחידה 8-200

אף אחד כאן לא הולך להסביר לך את זה...חחח

באמת אף אחד לא יענה לך על זה

אסור להגיד... (ומנהל הפורום, כנס בבקשה)

אני אשמח אם תהיה בפורום הודעה בנוסח של: מתן פרטים ובקשת מידע לגבי מיקום ומספרי היחידות והעברת כל מידע מסווג אחר במסגרת הפורום מהווה עבירה על החוק הצבאי, אנא שימרו על ביטחון מידע.

אמיר שלום (וגם גיא)

אני חושב שצריך להפעיל הגיון בריא: הרי מה שפורסם כבר בכל העיתונים אינו בגדר סוד מדינה. עד לפני כמה שנים אסור היה להגיד את המילה שב"כ, אח"כ כבר היה מותר להגיד את האות הראשונה של שמו, והיום כבר כולם יודעים מי זה, יודעים שיש יחידת מבצעים מיוחדת במוסד שנקראת "מצדה", שיש יחידות מסתערבים, וגם מי הוא המלמ"ב. פרטים שלא פורסמו בכלי תקשורת הם אכן חסויים, אבל יש דברים שכן אפשר להגיד. בוא לא ניקח את זה קשה... 8200 זה מקרה מצויין: יחידה שבמשך שנים אסור היה לרמוז על קיומה היום יודעים מי המפקדים שלה ומה היא עושה (בכללי, לא במדוייק): עוסקת בהאזנות ובפיתוח אמצעים כאלו. ידוע שזו יחידה שהעיסוק הטכנולוגי מרכזי בה ומשרתים בה חיילים בעלי אוריינטציה כזו. אמיר: אם אתה חושב שיש בזה פגיעה בבטחון המדינה - תגיש עליי תלונה לצנזורה הצבאית.

יש לי שאלה בקשר לחיל המודיעין

אם מישהו יכול להסביר לי מה עושים ביחידה 8-200

תשובה קצרה(כמובן בלי לגלות שום דבר חסוי)

מדובר ביחידה הגדולה בחיל המודיעין ככל שידוע. עסוקה בsigint שזה איסוף וניתוח של חומר מודעיני אלקטרוני ואחר, להבדיל מ-huminit, שזה סוכנים ומרגלים וכאלו. דו"ח שטייניץ לבדיקת כישלון המודיעין במלחמת המפרץ השניה, המליץ להעביר את היחידה לידיים אזרחיות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר