צפ"ט\צפ"ר

מישהו יכול להסביר לי קצת על התפקידים ? תודה לכל מי שיכול לתת לי כמה שיותר מידע על התפקידים

תשובה לשאלתך

שלום יואב, קודם כל אני חייב לשאול אותך משהו.שמתי לב שאתה שואל שאלות רבות בקשר לקורסים בחיל התקשוב, האם אתה מועמד לחיל או שאתה סתם מתעניין? ועכשיו לשאלתך: לגבי קורס צפ"ט זה לא רלוונטי אלייך, כי רק בנות עושות את הקורס הזה. קורס צפ"ר(צופן פיענוח רדיו) הוא קורס אשר נועד להכשיר מפעילים של מערכות טקטיות שונות-כאשר המיקוד שלך הוא במערכות העברת מסרים, שדרים וכו'. יש כמובן דברים שלא ניתן לפרט לגביהם מפאת הסיווג. כעיקרון הקורס הוא כ-3 חודשים(לפחות כך זה בתקופה שלי:2000-2003). הוא מאוד מעניין;לומדים דברים מאוד מעניינים על מחשבים, תקשורת מחשבים, מערכות שונות(שקיימות רק בצבא). וזהו,אני מקווה שעזרתי לך.

אתה יכול גם להגיד לי מזה צפ"ט ?

לאלכס !

אני מיועד לקורס שנקרא : מת"ן תקשוב - מפעיל תקשורת נתונים ( הייתי אמור להיות במת"ן אמ"ן - אבל אני מתכוון אחרי הקורס שלי לצאת להשלמה כדיי לצאת כמוסמך קורס מת"ן אמ"ן ) הקורס שלי רובו בנות ( 20-25 ) וקצת בנים ( 5-10 ) האם ידוע לך על הקורס שאני מיועד אליו ? אגב אני כמובן נמצא בבה"ד 7 , חיל קשר ממתין לקורס מקווה שתוכל לעזור , ותודה על התשובות שרשמת לי קודם.

תשמע אם אתה מבין משהו בחיל התקשוב אולי תוכל לעזור לי?

האם החיל מקבל בנים בעלי 97? האם הקבלה היא רק בזימונים או שניתן גם בלי? בכלל, האם מקבלים לשם בעלי פרופיל קרבי, ולאיזה תפקידים?

לאלכס !

אני מיועד לקורס שנקרא : מת"ן תקשוב - מפעיל תקשורת נתונים ( הייתי אמור להיות במת"ן אמ"ן - אבל אני מתכוון אחרי הקורס שלי לצאת להשלמה כדיי לצאת כמוסמך קורס מת"ן אמ"ן ) הקורס שלי רובו בנות ( 20-25 ) וקצת בנים ( 5-10 ) האם ידוע לך על הקורס שאני מיועד אליו ? אגב אני כמובן נמצא בבה"ד 7 , חיל קשר ממתין לקורס מקווה שתוכל לעזור , ותודה על התשובות שרשמת לי קודם.

בבקשה

פירוש השם מת"ן הוא- מפעיל תקשורת נתונים. כמו שאמרת יש שני קורסים שונים האחד הוא מת"ן תקשו"ב והשני הוא מת"ן אמ"ן כאשר ההבדל הוא בהכוונה של החיילים בשיבוץ לאחר סיום הקורס.דהיינו אמ"ן הולכים לחיל המודיעין ותקשו"ב הולכים לכל יתר היחידות. מבחינת תכני הלימודים של שני הקורסים, בתקופת השירות שלי לא היה הבדל מהותי יכול להיות שזה השתנה קצת. מה שאני יכול למסור לך לגבי הקורס זה את הדברים הבאים: הקורס נחשב מאוד יוקרתי בחיל. מתקבלים אנשים עם נתונים גבוהים בלבד. עיקר נושאי הלימוד הם מחשבים, רשתות,תקשורת נתונים וכו',דברים מאוד מעניינים לפי דעתי. אגב, מתי אתה אמור להתחיל את הקורס? .

תשמע אם אתה מבין משהו בחיל התקשוב אולי תוכל לעזור לי?

האם החיל מקבל בנים בעלי 97? האם הקבלה היא רק בזימונים או שניתן גם בלי? בכלל, האם מקבלים לשם בעלי פרופיל קרבי, ולאיזה תפקידים?

תשובה

ברור שמקבלים לשם אנשים עם פרופיל 97. כמובן שאלה עם הפרופיל הגבוה יותר מיועדים לתפקידים "קרביים" יותר. ואלה עם הפרופיל הנמוך יותר לתפקידים העורפיים. אבל זה לא משהו קטגורי, ז"א תמיד יש יוצאי דופן כמו בכל מקום אחר.

אתה יכול גם להגיד לי מזה צפ"ט ?

תשובה

צפ"ט-צופן פענוח טלגרף. זה קורס שעושות אותו רק בנות. הוא מכשיר אותן להתעסק עם חומר סודי ומסווג-קבלתו,מיונו,שליחתו וכו; בין אם זה מסמכמים או באמצעות מערכות שונות שקיימות בצבא.

לחזין אלכסיי

אני רואה שאתה מבין די הרבה בקורסים שמתנהלים בחיל התקשוב... אני מתגייס ב 6 לפברואר לחיל התיקשוב ואני מיועד לקרוס ט"ממ (לפי מה שהבנתי טכנאי מערכות מחשוב), האם אתה יודע כמה פרטים על הקורס ? תודה מראש...

תשובה

שלום לך אילן. קורס טמ"מ(טכנאי מערכות מחשב) הוא אחד משלושת הקורסים היוקרתיים בבית ספר הארצי לתקשו"ב(בה"ד 7) אם לא היוקרתי שבהם!(יש קורסים של חיל התקשוב גם בבסיסים אחרים) והוא גם בין הקורסים הכי קשים שיש(מכל הבחינות). אורכו של הקורס הוא בין 5 ל-6 חודשים שזה די הרבה זמן, הקורס הוא מעורב בנים בנות. התכנים שנלמדים בקורס הם ברמה די גבוהה ומתקבלים חיילים רק עם נתונים גבוהים. עיקרי התכנים הם:הכרת המחשב(כולל הרכבה ופירוק), מערכות מחשב שונות, רשתות, פרוטוקולים,מסופים,יחידות קצה,תקש"ן, תקנ"מ ומערכות מחשב בצבא, ועוד המון דברים נוספים. הלימודים בקורס הם לא קלים גם מכיוון שהחומר הנלמד הוא לא חומר פשוט וגם עקב אינטנסיביות הלימודים, לכן דרושה השקעה רבה מצד החייל. בסוף הקורס השיבוצים הם מאוד מגוונים. ולבוגרי הקורס יש מסלולים רבים להתקדמות והתפתחות במהלך השירות. מקווה שעזרתי.

תודה רבה על התשובה

תשובה

ברור שמקבלים לשם אנשים עם פרופיל 97. כמובן שאלה עם הפרופיל הגבוה יותר מיועדים לתפקידים "קרביים" יותר. ואלה עם הפרופיל הנמוך יותר לתפקידים העורפיים. אבל זה לא משהו קטגורי, ז"א תמיד יש יוצאי דופן כמו בכל מקום אחר.

מה כוללים התפקידים הקרביים בחיל התקשוב? בקיצור אני מתכוון. והאם מגיעים אליהם אחרי מיונים או שאפשר בלי.

ו

לאלכס !

מפעילת תקשורת נתונים והצפנה

מישהו יכול להסביר לי מה זה התפקיד הזה ? איפה משתבצים ומה היציאות ? תודה

עזרה

מה  משמעות התפקיד "מפעיל תקשוב רדיו" ?האם מפעיל תקשוב מבצעי ומפעיל תקשוב רדיו זה אותו דבר ? 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר