שלום לכולם. יש לי שאלה

עדיין לא עשיתי את המבחנים שקובעים את הקב"א בצבא, ואני די מודאג מהרעיון הזה שתוך כמה שעות יקבעו מה הרמה השכלית שלך ומה הם המסלולים המתאימים לך. יש לי שאיפות די גדולות בקשר לצה"ל, כמובן שיש בהם רצון לרווח אישי(אני אישית אדם מאוד פטריוטי ואין לי בעיה לשרת בקרבי). רציתי לדעת מה הם הגורמים אשר קובעים את הקב"א שלך, והאם יש מועד ב' למבחנים הפסיכוטכניים בצה"ל. תודה מראש על כל תשובה.

אהלן

אהלן, ראשית המבחנים הללו הם מבחנים המותאמים לגילך ונבדקים באופן פרופורציונאלי לכלל האוכלוסייה, זהו טבע ואתה תתקל בכאלו היום בכל מיני מסגרות, גם שאינן בטחוניות הבוחנות את מידת כושרך החשיבתי. כל מטרתם לצפות ולהעריך עד כמה יש לך יכולות קוגניטיביות שעולות בקנה אחד עם הדרישות לכל מיני תפקידים. אני ממליץ לך להכנס למאמרים ולקרוא בעניין הצו הראשון. אגב אין מה להתכונן אליהם, מלבד העובדה שעלייך להגיע רענן, מוכן למאמץ מתמשך ומעל לכל להיות רציני ונחוש. לעניים הקב"א. לקב"א 4 מרכיבים- 1. דפ"ר- דרוג פסיכוטכני ראשוני , הנקבע על סמך המבחנים. 2. צד"כ- נתון כמותי המציין הערכה לגבי אופי השירות המשמעותי בו תוכל לקחת חלק, נקבע על סמך הבעת כוונות שלך במהלך הראיון ומילוי שאלון בעניין. 3. ידיעת השפה העברית. 4. השכלה פורמלית. אני שמח שציינת ש"אין לך בעיה להיות קרבי". אני בגילך ניסחתי זאת אחרת ואמרתי "אני רוצה מאוד להיות קרבי". לא רק ביחידות קרביות מבצעים שירות משמעותי. זאת החוכמה- לבצע שירות משמעותי!!! בהצלחה רבה!

אוקיי - אז קודם כל.....

חד וחלק - אין מועד ב' למבחן הפסיכוטכני!!!!!! זה ברור שזה מדאיג אותך מה תעשה בצבא.... אל תיקח את עניין הקב"א יותר מדי קשה...מה שמשפיע על הקב"א זה בעיקר המבחן הפסיכוטכני, ומעבר לכך עוד כמה נתונים שהם לא בידך...(כמו מקום מגורים, בית הספר וכו'..) אל תילחץ מהמבחן, רק תגע מוכן אליו, אחרי שעות שינה מספקות ואחרי ארוחה... ובלי לחץ!!!! מקווה שעזרתי לך אפילו מעט..(: ערב פנטסטי!(: ליטל.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר