בנוגע לתפקיד מש"ק מערך

שלום! ברצוני לדעת האם התפקיד הוא חלק מחיל המודיעין או חיל מודיעין השדה? מהי מהות התפקיד? אשמח מאד באם תוכל לתת לי פרטים בנוגע לתפקיד. בתודה מראש. צלר.

תיקון טעות- מש"ק מערך

יחידות השדה- מש"ק מערך. מש"ק (מפקד שאינו קצין) מערך בדרג הנפרס מסייע לקצין המודיעין בעבודת המודיעין בשגרה ובחרום. מש"ק המערך בקיא בכל עזרי המודיעין הקיימים, לומד לעבד עזרי מודיעין ולהתמצא בשטח. המש"ק עובד עם גורמי האיסוף בשטח (תצפיות קשתות ועוד), ולעיתים מהווה נידבך מאמצעי האיסוף הקיימים. המש"ק אחראיעל קבלת הידיעות, רישומן והפצתן תוך ניתוח ואינטגרציה של המידע. המש"ק לומד להכיר את גזרות הפעילות של היחידות השונות בבט"ש (בטחון שוטף) ובחרום. כל זאת כחלק אינטגרלי מכלל מערך המודיעין הצה"לי. כושר בריאותי נדרש: פרופיל 72 - 97 מסלול הכשרה ושירות: טירונות רובאי 03 - הטירונות נערכת בבית הספר לשריון. קורס מקצועי: קורס מש"קי מערך, אורכו 8 שבועות המכשיר את החייל לתפקיד ונותן את הדגשים היחודיים לתפקיד כגון: יכולת קריאת מפה, שימוש ועיבוד עזרי מודיעין והרכבת תמונת האוייב. קורס פיקוד: קורס מכ"ים לאלו שמועמדים לקורס קצינים. קורס קציני יבשה: מועמד מתאים יצא לקורס זה. השלמת קורס קמ"נים גדודים (קציני מודיעין): שיבוץ כק"מן בגדוד. שיבוץ בצה"ל: שיבוץ במסגרת גדודית ומעלה. מקווה שעזרתי....! המון בהצלחה! תעדכן.

שאלה נוספת בקשר לתפקיד...

תודה רבה על המידע, הוא שימושי מאד. יש לי שאלה נוספת: האם זהו תפקיד הנחשב קרבי? והאם יש לך מושג בקשר לשיבוצים שלאחר הקורס-לאן אפשר להשתבץ?

המשך...

ללא כל צל של ספק קיבלת תשובה מאוד ממצה. התפקיד הוא בין אלו שתומכים בלחימה עצמה. מן הסתם ללא התפקיד הזה שעיקרו עריכת אמצעי המודיעין הלוחם שבקו האש נטול מידע. ידידך אכן ממשיכה לקלוע בול!

רוב תודות על המידע והעזרה. יישר כוח!

תיקון טעות- מש"ק מערך

יחידות השדה- מש"ק מערך. מש"ק (מפקד שאינו קצין) מערך בדרג הנפרס מסייע לקצין המודיעין בעבודת המודיעין בשגרה ובחרום. מש"ק המערך בקיא בכל עזרי המודיעין הקיימים, לומד לעבד עזרי מודיעין ולהתמצא בשטח. המש"ק עובד עם גורמי האיסוף בשטח (תצפיות קשתות ועוד), ולעיתים מהווה נידבך מאמצעי האיסוף הקיימים. המש"ק אחראיעל קבלת הידיעות, רישומן והפצתן תוך ניתוח ואינטגרציה של המידע. המש"ק לומד להכיר את גזרות הפעילות של היחידות השונות בבט"ש (בטחון שוטף) ובחרום. כל זאת כחלק אינטגרלי מכלל מערך המודיעין הצה"לי. כושר בריאותי נדרש: פרופיל 72 - 97 מסלול הכשרה ושירות: טירונות רובאי 03 - הטירונות נערכת בבית הספר לשריון. קורס מקצועי: קורס מש"קי מערך, אורכו 8 שבועות המכשיר את החייל לתפקיד ונותן את הדגשים היחודיים לתפקיד כגון: יכולת קריאת מפה, שימוש ועיבוד עזרי מודיעין והרכבת תמונת האוייב. קורס פיקוד: קורס מכ"ים לאלו שמועמדים לקורס קצינים. קורס קציני יבשה: מועמד מתאים יצא לקורס זה. השלמת קורס קמ"נים גדודים (קציני מודיעין): שיבוץ כק"מן בגדוד. שיבוץ בצה"ל: שיבוץ במסגרת גדודית ומעלה. מקווה שעזרתי....! המון בהצלחה! תעדכן.

משקית מערך

שלום כשהגעתי לבקום פניתי לקצין מיון בבקשה לשינוי שיבוץ. הוא הציע לי משקי''ת מערך בחיל מודיעין. הוא אינו ידע להגיד לי דבר על התפקיד. אני במהלך טירונות 02 בניצנים, איתי בטירונות סה''כ 17 בנות באותו תפקיד, שכולן קיבלו אותו לאחר שביקשו להחליף את התפקיד שקיבלו קודם. הקצין מיון אמר לכל אחת מהבנות משהו שונה ואנחנו מנסות לגלות למה נכנסו (איפה מושבצים? מה כולל התפקיד? מדוע אם הוא קשור לחיל מודיעין אף אחת מהבנות אינה עברה סיווג? מה היציאות?) תודה

היי , המשקית מערך  את יכולה לספר קצת על התפקיד שלך איפה את משרתת ומה היציאות? 

האם התפקיד שלך מעניין? 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר