שאלה חשובה!!!!

העינין שלי הוא כזה, מי שיכול לעזור אני מאוד אשמח. לא קיבלתי מנילה. אבל יש לי תאריך גיוס. כששאלתי בלשכת גיוס למה לא קיבלתי מנילה, הם אמרו שגם לא אקבל ולא כולם מקבלים מפני שזה "ע"פ צרכי הצבא". האם זה אומר משהו על הקב"א שלי? כי בלשכת גיוס הצלחתי להפעיל פרוטקציות ושמה אומרים שזה לא קשור בכלל לקב"א שלי. אבל מצד שני..אני לא יודעת מה לחשוב, למה כולם קיבלו ואני לא. ולמה קיבלו מנילה אנשים שהקב"א והפרופיל שלהם לא הכי משהו. הפרופיל שלי הוא 97. חברה שלי כמוני לא קיבלה מנילה, אבל הקב"א שלה גבוהה ובכל זאת היא לא קיבלה. האם עליי להסתפק בתירוץ הזה של "צרכי צבא"? או שיש פה איזה משהו נסתר שאני אדע את תשובתו רק ב-3 לנובמבר (תאריך הגיוס שלי)? תודה.

לשאלתך...

שלום חמודה. את מחפשת תשובה הגיונית לשאלה הגיונית. לגיטימי. בצבא אין היגיון,בשום דבר. תתחילי להתרגל. אה,והפרוטקציות שהזכרת? שמרי איתן קשרים הדוקים, זה הדבר היחיד שמזיז משהו בצבא. מזו שלמדה לבד.

"צרכי הצבא" - תשובה שתשמעי עוד הרבה....

צבא הוא אחד הגופים היותר מסובכים שיצא לך להתקל בהם. בשום פנים ואופן על תנסי להבין את ההגיון הצבאי. רבים וטובים ניסו ולא הצליחו... גם לא כדאי לעשות השוואות ולחפש קשר בין מה שקורה לחברים שלך למה שקורה איתך. כל אחד נבדק לגופו, ומוצאות לו אפשרויות עפ"י "צורכי הצבא". ברוב המקרים אין כל קשר בין קבלת המנילה או אי קבלתה לנתונים האישיים שלך. יתכן מאד שלאנשים עם נתונים פחות טובים משלך נמצאו תפקידים המתאימים להם ("עפ"י צורכי הצבא", כמובן), ואילו לך עדין לא התאימו תפקיד. אין זה גם אומר שלא תקבלי תפקיד איכותי. גם למי שמוצבת בבקו"ם עדין יש מספיק אפשרויות לתפקידים הולמים, וכבר קרה לא פעם שביום הגיוס עצמו מעבירים את המתגייס/ת סדנת מיון מזורזת לתפקיד זה או אחר, כי זה נדרש עפי" צורכי הצבא". אז מה באפשרותך לעשות בכל זאת? 1) במידה ואת כבר יודעת איזה תפקיד את מעוניינת לעשות (לדוג' מדריכת יחידות שדה, מכי"ת וכ') - אתה תמיד יכולה לכתוב מכתב בקשה ללשכת הגיוס, ולצין שהינך מבקשת לאפשר לך לגשת למיונים לתפקיד ______. לציין למה / עד כמה את מעוניינת בתפקיד... ולא לפתח ציפיות יתר... 2) ישנם תפקידים שאת תמיד יכולה להגיש מועמדות אליהם (תפקידי לחימה) - למרות שלרובם המיון כבר הסתיים. 3)לקוות לטוב! עצה אחרונה - אל תבני תוכניות סביב יום הגיוס הנוכחי שלך. רוב הסיכויים הם שהוא עוד ישונה, ואולי אפילו כמה פעמים, ושוב "עפ"י צורכי הצבא". בהצלחה!

שאלה

ציינת שרוב המיונים ללוחמת בנות כבר הסתיימו........... אנישלחתי את מקצועות הבחירה שלי לפני חודשיים בערך.. ואני אמורה לקבל זימונים.. יש עדיין סיכוי שאני אקבל לנ"מ?..

שאלה חשובה!!!!

העינין שלי הוא כזה, מי שיכול לעזור אני מאוד אשמח. לא קיבלתי מנילה. אבל יש לי תאריך גיוס. כששאלתי בלשכת גיוס למה לא קיבלתי מנילה, הם אמרו שגם לא אקבל ולא כולם מקבלים מפני שזה "ע"פ צרכי הצבא". האם זה אומר משהו על הקב"א שלי? כי בלשכת גיוס הצלחתי להפעיל פרוטקציות ושמה אומרים שזה לא קשור בכלל לקב"א שלי. אבל מצד שני..אני לא יודעת מה לחשוב, למה כולם קיבלו ואני לא. ולמה קיבלו מנילה אנשים שהקב"א והפרופיל שלהם לא הכי משהו. הפרופיל שלי הוא 97. חברה שלי כמוני לא קיבלה מנילה, אבל הקב"א שלה גבוהה ובכל זאת היא לא קיבלה. האם עליי להסתפק בתירוץ הזה של "צרכי צבא"? או שיש פה איזה משהו נסתר שאני אדע את תשובתו רק ב-3 לנובמבר (תאריך הגיוס שלי)? תודה.

אין דבר כזה לא מקבלים

אני יודעת שקבלתי תאריך גיוס עוד לפני המנילה! הרבה לפני.. אבל מה שכן אני יודעת שיש לי קב"א גבוהה לפי תפקידים שמיינו אותי ולפי התפקידים שקבלתי. "צרכי הצבא" הם כוללים את המנילה אז הם לא יכולים להגיד לך דבר כזה. לדעתי את צריכה לחשוב לבנתיים איזה תפקיד את מעוניינת ולשלוח מכתב לקצין מיון שבו את אומרת איזה תפקיד את רוצה ותציקי להם עם זה תתקשרי כל יום ותשאלי מה קורה כי ככה זה הצבא. לא מסודרים ! אז לדעתי אתן צריכות להציק ללשכת גיוס ולהמשיך להתקשר ולשאול את בקשתם רק זה יעזור! בהצלחה!

שאלה

ציינת שרוב המיונים ללוחמת בנות כבר הסתיימו........... אנישלחתי את מקצועות הבחירה שלי לפני חודשיים בערך.. ואני אמורה לקבל זימונים.. יש עדיין סיכוי שאני אקבל לנ"מ?..

לוחמת בנות

עד כמה שידוע לי רוב מיוני הבנות מתבצעים בחודשי האביב. אבל, כל חיל לגופו. אני מכירה יותר את הנהלים בחיל הים, לכן קשה לי לענות לך לגבי נ"מ. עצתי לך, תתקשרי לקצין העיר חיפה ותנסי לברר את המספר של מדור גיוס של נ"מ (רוב הסיכויים שהם יושבים באזור תל-השומר או הקריה). שם תוכלי לברר פחות או יותר האם עדיין מתקיימים מיוני בנות לתפקידי לחימה. בהצלחה!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר