לאלון

לאלון

דיברתי איתך לפני שבוע לגביי דיברתי איתך על זה שראיתי קצין מיון ולא אמרתי לו שאני רוצה מחשבים רציתי לעדכן אותך לגבי זה דיברתי עם המ'מ שלי על זה והוא אמר שהוא לא יכול לעזור לי ואמר לי שאני ישלח מכתב לבקום (או שההורים ישלחו על שמי) אז אמרתי לאבי והוא התקשר לבקום ושאל לאן לפנות. בסוף הוא הגיע לפניות הציבור. אמרו לו שזה המקום שהוא צריך לשלוח מכתב. למחרת אבי התקשר אליהם לברר אם הם קיבלו את המכתב והם אמרו שכן. אבל הם אמרו לו שהם ילכו לפי צרכי הצבא. אם יש לך תגובה להגיב תגיב... ורציתי להודות לך על העזרה

בקשות לשיבוץ

שלום לך, אני זוכר את המקרה שלך, ואם לא הייתי זוכר אני פשוט הייתי יכול לראות את הודעותיך הקודמות. אני הייתי שמח לדעת כמה זמן יש לך עד לסיום הטירונות שלך וכמו כן לדעת האם יש לך בעיות ת"ש. אם יש לך בעיות ת"ש זה יכול לסייע לך מעט. בנוסף לכל זאת אני מאמין למ"מ שלך שהוא לא יכול לעזור כי הוא בסך הכל סג"מ וזה לא בסמכותו לברר דברים כאלה, אני חושב שאתה צריך לבקש לדבר עם המ"פ, כי בסופו של דבר, לקראת סוף הטירונות הם אמורים לדעת לאן אתה מיועד פחות או יותר. אני לא בטוח שהמ"פ שלך יוכל לעזור. אם הוא לא עוזר - אני ממליץ לך מאוד פעול בצורה הבאה: 1. להסביר למ"פ שאתה בעל מוטיבציה ורצון לתרום כמה שאתה רק יכול אך היות ואתה חושב שתוכל לתרום בצורה משמעותית אם תיהיה בתחום המחשבים - אתה מבקש לדבר עם גורם בכיר בבט"ר, ואתה מבקש להעביר בקשה בכתב למפקד הבסיס. בקשה כזו כדאי שתיהיה לך בתיק כשאתה חוזר לבססי ותוציא את זה רק אם יהיה לכך צורך. אתה לא יכול להעביר את הבקשה הזו ישר למב"ס (מפקד בסיס) היות וזו עקיפת סמכות ואתה צריך לעשות את זה דרך המפקדים הישירים שלך, כדי להמנע ממצב של תשובה דיפלומטית אני הייתי מנסה להעביר ראשית בקשה בכתב למ"פ שלך דרך המ"מ או לחילופין דרך המ"כ שלך, שבו גם תסביר כי אתה מבקש להעביר בקשה מסודרת למב"ס. מה שיכול להיווצר, ברמת העיקרון זה מצב שהמ"ם יבין שאתה באמת רוצה את זה והוא ינסה לעזור לך ע"י בירור הסוגייה מבלי שתצטרך להעביר מכתב למב"ס. תזכור רק שזו זכותך המלאה לפנות לקצינים בכירים, אם אתה אתה סבור שהמפקדים שלך לא עזרו לך ואתה חושב שגורם אחר, בכיר, בסולם הדרגות יוכל לסייע לך יותר. 2. אני יודע שהגורם שמחליט על זה בבקו"ם נקרא ענף תו"ש סדיר (תו"ש זה קיצור של תנועה ושיבוץ). אני מעדיף שלא לפרסם כאן את הטלפון של הענף הזה, ומיוחד שלא את הכתובת המדוייקת כדי שיגיע אליהם מכתב, אבל אני אהיה מוכן להעביר לך או להוריך את הפרטים של הענף הזה רק אם לא תצליח להעביר מכתב בקשה למב"ס ו / או תגיע למצב שבו ישארו לך 7 יום עד לסיום הטירונות והפיזור. 3.הצורה והרעיון של מה שעשו הוריך הוא לדעתי בסדר גמור, כי הם פעלו במסגרת "הצינורות המקבולים" - הם לא אמורים לדעת כתובות וטלפונים של הגורמים הספיציים שלהם יש את סמכות ההחלטה של השיבוץ. אני חושב שכדאי וראוי ואף מומלץ שבוריך יעמדו בקשר רצוף עם הגורמים הרלוונטים אליהם הם פנו ואף לשקול שליחת בקשה בנפרד ללשכתו של ראש אכ"א - ד.צ. 02919 תוך כדי הצגת אסמכתאות לטיעונים (המלצות מבית ספר, צילום תעודת בגרות וכדומה). אני מאחל לך הצלחה ואתה מוזמן להעביר את כתובת המייל שלי להוריך ע"מ שאוכל להעביר להם את הפרטים של ענף תו"ש במידת הצורך. אני ממליץ לך מאוד לזכור לאורך כל הדרך שאתה מנסה ועושה את כל המאמץ כדי להגיע לאן **שאתה רוצה** אבל לא בטוח שזה מה שהצבא **ירצה** (בלשון עתיד אך ניתן גם הווה), וייתכן כי אתה תגיע לשיבוץ שלא "תאהב" אותו. במקרה כזה אני מקווה בשבילך שלא תעשה צעדים לא אחראיים, אימפולסיביים ותסרב פקודה. השלב הבא של צעד כזה זה משפט וכליאה. חייל שיש לו עבר של בעיות משמעת - נוטים שלא להתייחס בכובד ראש לבקשות לשינוי שיבוץ או מקצוע (טופס 55) ; אני ממליץ לך להתאזר בסבלנות גם אם לא תצליח בסופו של דבר. בהצלחה, אלון ל. מנהל הפורום
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר