שאלה דחופה!?!?!?!?!?

התגייסתי ביום ראשון 9.2 והיה לי קצין מיון ולא ידעתי מה להגיד לו... דירגתי את התפקידים במנילה. ולא היה לי תפקיד במחשבים, ואני רוצה להגיע למחשבים ובשיא טיפשותי לא אמרתי לקצין מיון שאני ממש ממש רוצה להגיע למחשבים. עכשיו אני בדילמה. איך אני יכול לתקן את הטעות הכי ענקית שעשיתי בחיים שלי??!?!?!? תנו עצות, טיפים וכו' זה דחוף כי מחר אני חוזר לטירונות ואני לא יודע מתי אני אחזור

קודם כל - לא להילחץ

שלום לך, חבל מאוד שאתה לא ציינת מה התפקידים שהוצעו לך, אשמח אם תאמר לי זאת. אני לא מבין האם קצין המיון שאל אותך אם אתה רוצה להגיע למחשבים או שאתה בעצם ענית לו תשובה זו מבלי שהוא התייחס נקודתית למקצוע זה, בתפקיד כזה או אחר. ככלל, קצין מיון חורץ את גורלך לגבי התפקיד ומשם אתה נשלח לטירונות, עם זאת אני לא חושב כי בכך נסתמה דרכך כי לאחר הטירונות אתה תוכל לנסות לעבור לתפקיד של מחשבים, השאלה היא שצריך לשאול, האם אתה אולי תרצה להישאר בתפקיד שניתן לך. יש הרבה מאוד תפקידים במחשבים בצבא, והשאלה היא תמיד על מה אתה נופל, על איזה מפקדים אתה נופל וכדומה, אם אתה תיפול על יחידה שיש בה מפקדים טובים ותנאים טובים, לרבות מקצוע שתאהב לעסוק בו, אני לא חושב שכדאי לך להמיר את בקשתך, ואני הייתי נשאר במקום כזה או אחר ובלבד שהוא יתאים לי, למרות שהצבא זה לא צבא בחירה. גם אם אתה היית אומר לקצין המיון שאתה רוצה מחשבים זה לא אומר שאתה היית מגיע למחשבים, בקשתך פשוט הייתה נבדקת. אשר על כן - אני הייתי ממליץ לך לדבר עםפ המפקדים שלך בטירונות ולהגיע עד לרמת המ"פ או אף מעבר לכך. במידה ואתה תגיע ליחידה שלך לאחר הטירונות או לחילופין לקורס כלשהו אתה תוכל לבקש לעבור לתפקיד אחר, ע"י בקשה לשינוי שיבוץ / מקצוע במשרד הת"ש, על גבי טופס 55. בנוסף לכך אני אדבר היום בערב עם מי שהיה כאן ביום חמישי האחרון, אל"מ משה אבן חן, ואני אומר לך בכלמקרה אם יש לי חדש לגבי המקרה שלך. אם אוכל לעזור לך בצורה כלשהיא, ע"י הכוונה לגורם כלשהוא אני אשמח לעשות זאת. אני אצור איתך קשר שוב בסביבות השעה 21:30, דרך הפורום, ע"י תגובה להודעתי זו. בברכה, אלון ל. מנהל הפורום

תגובה

קודם כל תודה על העזרה אני התגייסתי ב9.2 וקיבלתי מנילה עם התפקידים הבאים: משק תכנון, משק תאום וקישור, שוטר צבאי, רענון ערכות מגן, תצ"א, משק כח אדם, משק תחזוקה, טכני חיל אויר, וחיל חימוש, קורס מכים ב'. ב10.2 היה לי קצין מיון. הוא שאל אותי למה לא הלכתי למבחנים של ממרם, אז אמרתי לו שהלכתי אבל לא עברתי, אבל מעבר לזה לא אמרתי לו שאני רוצה מחשבים, אז הקצין מיון שאל אותי מה עם שוטר צבאי?, אז אמרתי לו לא. ב11.2 נתנו לי לראות קצינת מיון של משטרה צבאית, אמרתי שאני לא רוצה ואיכשהו יצאתי מזה. עכשיו אני במחנה 80 ועדיין לא משובץ לשום תפקיד. אם תוכל לעזור לי עוד אני אשמח. הבנתי שטופס 55 לא עוזר, הבנתי שלוקח להם חצי שנה לענות ובסוף אומרים לך לא.

המשך הדיון

שלו שוב, אני ממליץ לך להמתין קודם כל לשעה 21:30, אני אולי אדע יותר אחרי השעה הזו. זה ממש לא נכון ומה שאמרת לגבי טופס 55 הוא חורג בכמה מידות מהמציאות. תשובה על טופס 55 צריכה להינתן תוך כשבועיים, ממש לאתוך חצי שנה ויש מקרים בהם התשובות הם חיוביות. חבל שאתה רואה את המערכת בין היתר שמקום בו מתעלמים מבקשות, אני מכיר הרבה מקרים של כאלו שהגישו בקשה כזו והצבא נעתר לבקשה. תזכור קצינים - הם קודם כל בני אדם, לא מכונות ויש להם הבנה. אלון ל. מנהל הפורום

תגובה

אני אחכה בסבלנות. אבל הקטע שאני צריך ללכת לישון מוקדם... אני אשתדל לראות את התגובה ומקסימום חבר שלי יקשר ביני לבין הפורום והמון תודה על העזרה ויש לי עוד שאלה שתענה לי עליה ב21:30. ההורים שלי יכולים לשלוח מכתבים לצבא שאני רוצה מחשבים אבל לא אמרתי את זה לקצין מיון? אם כן אז לאן לשלוח ועם מי לדבר?

התערבות ההורים ושאר דברים

שלום לך, אני אתקשר אליו בשעה 18:30, ע"מ שתוכל לראות את התשובה, במידה ולא תוכל להיות בפורום בסביבות השעה 18:45, השעה שבה אני מעריך שבה אני אכתוב לך את התשובה, כתוב לי לאימייל את מספר הטלפון שלך ואני אצור איתך קשר טלפוני ע"מ שתקבל תשובה. אני מבקש כי תעשה מאמץ ותיהיה כאן בשעה האמורה לעיל, שכןם המקרה שלך אינו מספיק חריג ע"מ שאחרוג ממסגתר הפורום, ואני אהיה מוכן לעשות זאת בשל העובדה שאתה בטירונות. לגבי ההורים, הם יכולים לפנות להרבה מאוד גורמים, החל מהקפ"צ (קצין פניות הציבור) ועד למפקדת הבקו"ם או ראש אכ"א. אני חושב שךפני שהוריך ייכנסו לתמונה ראוי וכדאי שתנסה לפתור את בעייתך בכוחות עצמך, כדי שהצבא יתייחס למקרה בכבוד, מתוך רצון ולא מתוך אילוץ, שנגרם כתוצאה מלחץ על המערכת. בברכה, אלון ל. מנהל הפורום

תגובה

קודם כל תודה על העזרה אני התגייסתי ב9.2 וקיבלתי מנילה עם התפקידים הבאים: משק תכנון, משק תאום וקישור, שוטר צבאי, רענון ערכות מגן, תצ"א, משק כח אדם, משק תחזוקה, טכני חיל אויר, וחיל חימוש, קורס מכים ב'. ב10.2 היה לי קצין מיון. הוא שאל אותי למה לא הלכתי למבחנים של ממרם, אז אמרתי לו שהלכתי אבל לא עברתי, אבל מעבר לזה לא אמרתי לו שאני רוצה מחשבים, אז הקצין מיון שאל אותי מה עם שוטר צבאי?, אז אמרתי לו לא. ב11.2 נתנו לי לראות קצינת מיון של משטרה צבאית, אמרתי שאני לא רוצה ואיכשהו יצאתי מזה. עכשיו אני במחנה 80 ועדיין לא משובץ לשום תפקיד. אם תוכל לעזור לי עוד אני אשמח. הבנתי שטופס 55 לא עוזר, הבנתי שלוקח להם חצי שנה לענות ובסוף אומרים לך לא.

תפקידי מחשבים בצה"ל

שלום לך, קודם כל, חשוב שתדע שיש מספר קורסי מחשבים בצה"ל: תכנות (מכונה בטעות ממר"ם), מפעיל מערכות מחשב, כותבת לומדה, מפעיל מחשב, מנחה יישומים. מאחר שהיית כבר במיונים למקצועות המחשב, הסיכוי שתקבל אחד משני התפקידים הראשונים, הנחשבים יותר, שמחייבים מיון מוקדם וחתימת קבע, קטן. קיים סיכוי יותר גדול לקבל אחד משני התפקידים האחרונים, מה גם שמדובר בקורסים קצרים שנפתחים מדי חודש. נסה לבקש, אך מנסיון אישי (הייתי מפעילת מחשב) מדובר במקצועות סבירים ולא יותר, והם באמת אינם שווים "עשיית צרות". כוונתי היא- אם תקבל- יופי, אם לא, לא נורא. ועוד נקודה- התפקיד שהוצע לך, מש"ק תכנון- נחשב לתפקיד מכובד מאוד.

תגובה

אני אחכה בסבלנות. אבל הקטע שאני צריך ללכת לישון מוקדם... אני אשתדל לראות את התגובה ומקסימום חבר שלי יקשר ביני לבין הפורום והמון תודה על העזרה ויש לי עוד שאלה שתענה לי עליה ב21:30. ההורים שלי יכולים לשלוח מכתבים לצבא שאני רוצה מחשבים אבל לא אמרתי את זה לקצין מיון? אם כן אז לאן לשלוח ועם מי לדבר?

תשובה לאחר התייעצות עם גורם בכיר

שלום רב, כפי שהבטחתי לך, יצרתי קשר עם אל"מ (במיל.) משה אבן חן. מתוך הנחה שאתה עובר כרגע טירונות רובאי 02 - אתה אמור לראות קצין מיון בסוף הטירונות. כמו כן מומלץ מאוד שתשלח בהקדם האפשרי מכתב המפרט את העניין למדור מיון בבקו"ם. מומלץ וכדאי לצרף מכתב המלצה מבית הספר, במיוחד ממנהל המגמה, אם למדת במגמת מחשבים, ובנוסף לכל זאת, לצרף גיליון ציונים אחרון שלך. ראוי שתעדכן את מפקדך בעניין הזה, לפני שליחת המכתב בפועל, ע"מ שלא יווצר מצב של עקיפת סמכות. אתה מוזמן לעדכן אותי בהתפתחות, כאשר הדבר יחזור להיות רלוונטי, אני מניח לאחר סיום הטירונות. בהצלחה, אלון ל. מנהל הפורום

תגובה

קודם כל רציתי להודות לך על העזרה שנתת לי עזרת לי המון הבנתי מחברים שלי שהקצין מיון בסוף הטירונות דוחף את התפקיד ואין לו עצבים לדבר איתך ורוצה לנפנף אותך הבנתי גם שאם אני רוצה מהקצין מיון בסוף הטירונות תפקיד אחר ממה שהוא נתן לי אז הוא אומר שאני צריך ללכת ליחידה והם כבר יטפלו בי, ואז שמגיעים לשם הם לא מטפלים.

אם צורת המחשבה המעוותת שלך לא תגיע רחוק

שלום שוב, אם אתה יודע שהקצין מיון ינפנף אותך, שביחידה לא ייתיחסו אליך, אז למה בכלל אתה שואל, אם אתה, כאמור, כבר יודע מה יקרה - שלא ייתיחסו אליך ולדעתך הפיתרון הוא לעשות לצבא בעיות. הצבא לא מפחד ולא חושש מחיילים שעושים בעיות, יש שני בתי כלא גדולים, אחד במרכז והאחר בצפון שמוכנים לקלוט חיילים בעייתים, שנראה לי שאתה הולך להיות אחד מהם, אם אתה לא תשנה את הגישה במהירות. קצין המיון תפקידו למיין אותך לתפקיד שהצבא צריך אותך בו, אם ביום שבו תגיע אליו יהיה צורך בחייל לתפקיד מחשבים, הוא לא ינפנף אותך ואם אתה תגיע בכל זאת ליחידה יש את גורמי הת"ש שיטפלו בך, אך אין זה מבוטח שתקבל את מה שאתה רוצה, ראשית כי הצבא זה לא צבא בחירה ושנית - אתה לא יכול לדעת אם בזמן שבו תבקש את בקשת שינוי השיבוץ שלך - יש צורך בחיילים לתחום המקצוע שאותו אתה מבקש. טופס 55 אתה יכול להגיש תמיד ולהגיש ערר תמיד, הדלת פתוחה בפניך, אבל היא תטרק על אצבעותיך - רק אם אתה תצדיק זאת - ע"י גרימת בעיות משמעת. הצבא עושה את הכל כדי שחיילים יבינו שע"י שימוש באמצעים לא חוקיים - אין שום השגות. בברכה, אלון ל. מנהל הפורום
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר