בעיה רצינית

אם התחילו לי כאבי גב מאוד רציניים לאחר פעמיים שכבר היו לי ואובחנו כדלקת בעצב הסודלי (אם מישהו מבין) ושני המקרים היו אחרי הצו הראשון, מה אני עושה? אני צריכה להגיע מחר להמשך הטירונות בניצנים ורק המחשבה על התיק לשבועיים ועל הנשק שאני אצטרך לסחוב שם כל הזמן עושה לי רע. מובן לי שאני לא אוכל להוציא פטור מהנשק בטירונות אבל מה אני עושה? יכולים להוריד לי פרופיל?? בקליטה הרפואית לא הצהרתי שיש לי בעיות אורטופדיות כי זה לא מצב קבוע אבל רשמתי שיש לי כאבי גב, מה קורה עם זה???

היום בערב...

את הולכת למרפאה האיזורית ואם אין רופא את חוזרת למחרת בשביל לראות רופא. מספיק שהרופא יתן לך ג' אחד וישלח אותך למחרת להמשך טיפול אצל רופא היחידה. כי אז הדבר הראשון שאת עושה אחרי שאת מגיעה לבסיס...זה לראות רופא. לרופא תספרי את כל הסיפור, והוא יתן לך הפנייה לרופא מומחה. אין שום בעיה להוציא פטור מנשק על על כזה דבר ואולי גם תקבלי אחד כזה אצל רופא היחידה. כולם מדווחים שיש להם בעיות גב, בגלל זה לא עושים עם זה יותר מידי, אין מה להתרגש. בהצלחה ורפואה שלמה...

בעיות רפואיות

שלום רב, דלקת בעצב שאותו הזכרת היא דבר שלא רצוי להזניח, ובכלל - שום בעייה רפואית אין להזניח ויש לבדוק את המשמעות הקלינית שלה. אם אתה מרגישה באמת לא טוב ואת חושבת שאת לא מסוגלת להגיע מחר לבסיס אני ממליץ לך לא לפנות לקצין העיר במרפאה האיזורית, משום שהרופאים שם יוצאים מתוך נקודת הנחה שמי שמגיע לשם - במיוחד אם מדובר בטירונים - הוא עושה זאת כדי לקבל עוד יום או יומיים חופש מהצבא וההמלצה, בדרך כלל, בלי להכליל - היא המשך מעקב רופא מטפל ביחידה עם משכך כאבים. אני הייתי פונה לחדר מיון של בית חולים ממשלתי (תל השומר, אסף הרופא, איכילוב וכו') ונבדק שם. ההליך הוא מאוד פשוט. את נבדקת ע"י רופא אורטופד במיון והוא מחליט מה הדבר הנכון ביותר לעשות איתך. אם הוא חושב שאת מסוגלת לחזור ליחידה - הוא ירשום זאת ואם הוא חושב שעליך לעבור תקופת מנוחה ממשוכת הוא יכול אפילו לספח אותך לר"מ2 (יחידה לחיילים שיש להם יותר מ - 7 גימלים או אשר נמצאים בבירור רפואי). את יכולה לגשת למיון בטענה כי את מרגישה יותר מדי לא טוב כדי להסחב עד למרפאה האיזורית, ועליך לזכור כי בכך את לוקחת סיכון אחד ויחיד - התשלום למיון יכול עליך אם הצבא לא יאשר את התשלום. את התשלום עבור הבדיקה במיון את מקבלת מהרופא ביחידה שלך (במקרה זה של הטירונות ואם הטירונות עומדת להסתיים בקרוב אז אפשרי גם מהרופא ביחידה הבאה שלך אליה את תשובצי), אך הוא יכול לא לאשר לך את זה משום שהוא סבור כי לא הייתה הצדקה לכך. מדובר בדרך כלל בסכום של כ - 400 ש"ח עבור בדיקה במיון. בכל מקרה אני מקוהו שעזרתי לך, אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות. אני אכנס לפורום שוב רק בסביבות השעה 24:00. רק בריאות, אלון ל. מנהל הפורום

אני לא מסכים איתך במקרה הזה...

התשלום על הפניה לבית חולים יהיה עליה. רופאים צבאיים כמעט ולא מאשרים את עניין התשלום אלא אם כן היא אושפזה. או שהיא מכירה מישהו במרפאה. מבחינת המרפאה האיזורית...הכל תלוי בגישה וברופא. אם היא תסביר שהיא לא באה בשביל גימלים, אלא בגלל הכאבים והיא בסך הכל רוצה שיטפלו בה, ושמצידה יפנו אותה למיון או ידאגו לה להפנייה(שאותה נותן רופא היחידה) לרופא מומחה...היא תקבל את הטיפול הנאות.

אלון צודק

אם הבעיה חמורה, כדאי לפנות לגורם אזרחי. שם יטפלו בה תוך זמן קצר. אם היא תגיע עכשיו למרפאה אזורית, רוב הסיכויים שהיא תבלה שם עד השעות הקטנות של הלילה- ואני לא מגזימה. כמו כן, היחס שם לא טוב במיוחד.

הם נוטים לאשר כי הם לא לוקחים את הסיכון

אלון צודק

אם הבעיה חמורה, כדאי לפנות לגורם אזרחי. שם יטפלו בה תוך זמן קצר. אם היא תגיע עכשיו למרפאה אזורית, רוב הסיכויים שהיא תבלה שם עד השעות הקטנות של הלילה- ואני לא מגזימה. כמו כן, היחס שם לא טוב במיוחד.

מדובר בפנייה לגורם ממשלתי (בית חולים ממשלתי) ולא גורם אזרחי

התעסקתי מספיק עם מרפאות איזוריות

ועם הזמן לומדים שהכל תלוי בגישה. ואם היא תחכה עד השעות הקטנות של הלילה? אז מה יקרה?

על דבר אחד אני מסכים ועל כל השאר - לא

איתי שלום, לא יקרה דבר אם היא תחכה עד השעות הקטנות של הלילה, ואני גם לא בטוח שזה צריך לקרות אם היא תגיחע בשעה סבירה למרפאה האיזורית, אבל בשל העבודות שהיא בטירונות והיא סובלת מכאבים לא מכנאיים בגב אלא מסיבה קלינית של דלקת בעצב והיות ומי שרואה אותה זה רופא כללי הטיפול במקרה שלה לא יהיה על הצד הטוב ביותר. עד כמה שאני מכיר את המערת מה שיקרה זה שהיא תקבל פשוט טיפול מוסקולוריטלי (נגד כאבי שרירים) כמו כדור בשם "מוסקול" או במקרה הטוב יותר תקבל גם את זה והמלצה לרופא היחידה שלה שיפנה אותה לאורטופד או המשך טיפול / ביקרות / מעקב. במקרה כמו שלה, עליה לראות בהקדם רופא מומחה, אורטופד והיא תראה אותו אם היא תגיע למיון. רופאי יחידה בדרך כלל נוהגים לאשר את זה בגלל שמדובר בחייל ושנית מאחר ויש לה קליניקה ידועה של דלקת בעצב, שזה סיפור שיש להתייחס אליו בכבוד הראוי... בברכה, אלון ל. מנהל הפורום

תשמע...

במקום לקחת את הסיכון ולשלם 400 שקל(לדעתי אגב זה יותר). היא תגיע עם ההמלצה מהרופא של המרפאה האיזורית לרופא היחידה והוא יתן לה הפניה. היא גם יכולה לבקש מהרופא במרפאה האיזורית לכתוב שצריך הפניה דחופה. אם היא תגיע מהמרפאה האיזורית עם מכתב לרופא...מפקדיה חייבים דבר ראשון לקחת אותה לרופא היחידה.

המשך הדיון

איתי שלום, הסכום של עלות ביקור במיון הוא 464 ש"ח - לאחר בדיקה שערכתי. נכון שאם היא תקבל המלצה לראות רופא יחידה זה יגרור מצב שבו מפקדיה יהיו מחויבים לתת לה לראות רופא עוד באותו היום אך הסיכוי שלה לראות באותו היום רופא אורטופד נמוך יותר מהסיכוי שלי לזכות ביום שלישי בהגרלת הלוטו.... היא צריכה לראות רופא **אורטופד** בהקדם ויפה שעה אחת קודם. טיפול מרגיע כאבים או משכך מכל סוג שהוא אינו תחליף לבדיקה של רופא מומחה ועד כמה שאני מכיר את החר"פ התורים, במיוחד למרפאה האורטופדית ארוכים מאוד. אם הרופא יידבר אישית עם המרפאה בחר"פ זה יכול לקצר משמעותית את התור - עד כדי כך שהיא תראה רופפא מומחה עד למחרת היום - אבל גם כאן הסיכוי למצב כזה הוא די נמוף במיוחד לאור העובדה שמדובר פה בטירונות. בנוסף לכל זאת, לא תמיד מדובר ברופא "סימפטי" במרפאה האיזורית ואל לאף אחד לבנות על כך שרופא במרפאה איזורית ירשום את מה שהחייל מבקש, אפילו לא דבר פעוט כמו שאתה ציינת. אני שב ומדגיש, כי הנטייה היא לתת אישור לטיפול בדיעבד במיון וזה נעשה עוד יותר במקרים של חיילים וחיילות בהם יש להם היסטוריה רפואית ידועה. ייתכן מצב ובו יש למנוע ממנה הרמת משאות כבדים או כל פעולה פיזית אחרת ועל כן החשיבות של בדיקת אורטופד בהקדם היא משמעותית למדי. בברכה, אלון ל. מנהל הפורום

מדובר בפנייה לגורם ממשלתי (בית חולים ממשלתי) ולא גורם אזרחי

בית חולים ממשלתי הוא גורם אזרחי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר